سخن مدیریت موسسه پلان

به نام خالق هنر

سلام به همه شما هنردوستان و هنرجویان عزیز؛

بیان مقدمه­ ای گویا و درخور در مورد هنر و آموزش هنر که حق مطلب را نیز ادا کند قطعاً کار ساده­ ای نیست. با اینکه تاریخ نگاریِ هنر و هنرمندان بطور جدّی از دوره رُنسانس در اروپا آغاز شده است ولی پیشینه خلق آثار هنری به چندین هزار سال قبل، به آثار بر جای مانده در غارهای لاسکو در فرانسه و آلتامیرا در اسپانیا و بعدها در آثار قبایل بومی قاره آمریکا و همچنین در قاره کهن از چین و هندوستان گرفته تا ایران بر می­ گردد.

اما مقوله­ ی آموزش هنر، خود مقوله ­ای مجزاست که در هر کشوری بر پایه فرهنگ غالب آنجا سینه به سینه از استاد به شاگرد منتقل می­ شده و این روند تا دوران مدرن ادامه یافته است. در دوره مدرن و پست مدرن که اکنون در آن بسر می ­بریم، کم کم با تأثیر گرفتن از نظریه دهکده جهانی و نزدیک شدن فرهنگ ها و پیروی از روش های آکادمیک امروزی، شیوه ­های آموزشی در کشورهای مختلف به یکدیگر بسیار نزدیک شده­ اند.

کشور هنرخیز ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و با نگاهی ساده و گذرا، سیر تحولات آموزش هنر در ایران در طی تنها ۳۰ سال گذشته، کاملاً ملموس و مشهود است. قطعاً نگاهی که امروزه عامه مردم ایران به مقوله هنر و هنرمند دارند با نگاهی که آنها در دهه ۶۰ داشتند تفاوت چشمگیری دارد.

با این مقدمه، مؤسسه فرهنگی هنری پلان که دارای هیأت مؤسسی مشتمل بر هنرمندان باسابقه، باتجربه و تحصیل­کرده در زمینه ­های مختلف از سینما و تئاتر گرفته تا نقاشی و موسیقی و ادبیات می ­باشد، ضمن توجه ویژه به کشف و پرورش استعدادهای هنری در زمینه ­های مختلف، همواره تلاش ویژه­ای در جذب اساتید صاحب سبک و بکارگیری بِروزترین شیوه­های آموزش هنر در کلیه زمینه ­های یاد شده را داشته و دارد.

در همین راستا، هیأت موسس، برای بهینه کردن فضای آموزشی به منظور ارتقا کیفیت آموزش، تصمیم گرفتند که بجای تهیه یک فضای آماده، با بهره­ گیری از بهترین متخصصین طراحی، اقدام به طراحی و ساخت یک فضای کاملاً حرفه ­ای، مدرن و کاربردی همراه با تجهیزات پیشرفته و بِروز بنمایند تا آرامش و امکانات کافی که لازمه آموزش هنر در تمامی سطوح است، هم برای اساتید و هم برای هنرجویان تا جای ممکن فراهم گردد.

در پایان نیز هدف اصلی مدیریت و کادر اساتید موسسه، پرورش هنرمندانی است که بتوانند با اتکا به شیوه­ های آموزشی کارآمد و منسجم، تبدیل به هنرمندان فردای کشورمان شوند.

البته که هیچگاه نباید یادمان برود که برای رسیدن به این هدف، باید و باید و باید با انگیزه و پرتلاش باشیم. شما هم یادتان نرود…

موفقیت شما آرزوی من است.

دکتر بابک رستمی قراگزلو
مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری پلان

ceo@plan-art-institute.com

چشم انداز:

هیأت موسس، برای بهینه کردن فضای آموزشی به منظور ارتقا کیفیت آموزش، تصمیم گرفتند که بجای تهیه یک فضای آماده، با بهره ­گیری از بهترین متخصصین طراحی، اقدام به طراحی و ساخت یک فضای کاملاً حرفه ­ای، مدرن و کاربردی همراه با تجهیزات پیشرفته و بِروز بنمایند تا آرامش و امکانات کافی که لازمه آموزش هنر در تمامی سطوح است، هم برای اساتید و هم برای هنرجویان تا جای ممکن فراهم گردد. هدف اصلی مدیریت و کادر اساتید موسسه، پرورش هنرمندانی است که بتوانند با اتکا به شیوه ­های آموزشی کارآمد و منسجم، تبدیل به هنرمندان فردای کشورمان شوند.