نشانه‌های یک معلم بازیگری خوب چیست؟
هیچ چیز همانند معلم باعث ساخته شدن یا خرابی کلاس نمی‌شود. کاترین هارت، مربی بازیگری می‌گوید: «اول و مهم‌تر از همه، به کسی نیاز دارید که بتوانید به او اعتماد کرده و قادر به رها سازی خود و عبور از سدهای گذشته خود شوید». «هر کس متفاوت است و باید در نظر داشته باشید که ممکن است برای یک پروژه‌ی خاص به جای شما شخص دیگری انتخاب شود. مثل عاشق شدن است گاهی اوقات هیچ قافیه یا دلیلی وجود ندارد و فقط این اتفاق می‌افتد. معلمی را پیدا کنید که مناسب باشد اما در عین حال شما را از منطقه امن خود خارج کند.».

.موفقیت یک بازیگر تنها در گرو داشتن معلم بازیگری خاص برای او نیست، اما وقتی یک معلم دارای شاگردان زیادی است که در پروژه‌ها فعال هستند، این نشانه خوبی است

موسسه ی فرهنگی هنری پلان، آموزشگاه آزاد سینمایی شرق تهران زیر نظر استادان برجسته به برگزاری کلاس های هنری بازیگری می پردازد.

همچنین آموزش بازیگری بدون داشتن تجربه به عنوان یک بازیگر کاری دشوار است. ریسا برامون گارسیا و استیو براون، کارشناسان برنامه Backstage می‌گویند: «وقتی سر کلاس هستید، معلم شما باید معلم باشد، نه بازیگر. «بله، اگر فردی که با او درس می‌خوانید، یک هنرپیشه باشد یا در گذشته در این زمینه فعال بوده باشد، بسیار مفید خواهد بود. این دانش، کاربردی و بسیار ارزشمند است. اما وقتی معلمان در حال تدریس هستند، باید کلاه بازیگری خود را بردارند. در مسیر آموزش این معلم نیست که باید به آن پرداخته شود: نفس آنها، مهارت آنها، حرفه آنها و هر چیز دیگری باید تنها در راستای تبدیل شما به بازیگری بهتر باشد. شما به یک معلم پول نمی ‎هید که زیاده روی کند. معلمان برای آموزش شما هستند. هر کاری که معلم در کلاس انجام می‌دهد باید به نفع تربیت شما باشد تا بازیگر بهتری شوید.

اگر نه، این یک پرچم قرمز بزرگ است. معلمانی که برای موفقیت دانش‌آموزان خود سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، احتمالاً فقط به خاطر پول در آن کار به فعالیت می‌پردازند. در ادامه باید به این نکته توجه نمود که هر معلمی ادعا کند می‌تواند از شما یک ستاره بسازد، دروغ می‌گوید – هیچ مدرسی نمی‌تواند شما را به

مریل استریپ

مریل استریپ

 تبدیل کند. گارسیا و براون می‌گویند: «یک معلم خوب شما را با تمرین‌هایی آشنا می‌کند تا بتوانید استعدادهای از پیش موجود خود را کشف کنید و سپس آن را با شکوه درخشان خود ابراز کنید». «شما مواد خام را دارید و یک معلم خوب به شما کمک می‌کند تا آن را استخراج کرده و شکل دهید.»

 

اگر به دنیای هنر هفتم علاقه مندید و دوست دارید گام های رسیدن به موفقیت را محکم و اصولی بردارید، پلان به عنوان آموزشگاه آزاد سینمایی شرق تهران منتظر شماست.