آموزش آواز سنتی

شما هم از آن دسته افرادی هستید که با شنیدن صدای جادویی استاد شجریان به وجد می آیند؟! شاید هم گهگاهی قطعه هایی را زیر لب زمزمه می کنید و یا کمی جسورانه تر در یک جمع خانوادگی و یا دوستانه با آواز خوانی هنر نمایی می کنید؟ به هر حال اگر از این هنر لذت می برید و یا استعدادی را در این زمینه ی در خود سراغ گرفته اید، ما برایتان یک پیشنهاد داریم. اما پیش از آن لازم است تا شما را نسبت به یک واقعیت دلگرم کننده آگاه کنیم:

خواندن یک مهارت است. و مهارت اکتسابی است!

بله! این گفته بدان معنی است که مانند هر مهارت دیگری مانند رانندگی و یا نواختن یک ساز، خواندن نیز یک مهارت محسوب می گردد که با دریافت آموزش های صحیح و ممارست می توان بر آن مسلط شد و صرفا متکی بر استعدادهای ذاتی و یا اصطلاحی که اخیرا بسیار متداول شده است، “جنس صدا” نمی باشد.

آواز سنتی

آواز سنتی

حنجره ی شما به مثابه ی یک ساز است که شما باید نحوه ی نواختن آن یعنی آواز خواندن را به صورت حرفه ای فرا بگیرید تا بتوانید با صدای خود دیگران را مسحور نمایید. و برای رسیدن به این هدف راهی سخت و طولانی را در پیش خواهید داشت. تقلید صرف از یک خواننده ی موفق نمی تواند متضمن موفقیت شما گردد، هرچند اگر از جانب اطرافیانتان (منظور افراد غیرحرفه ایست) مورد تحسین قرار بگیرید. از این گذشته برای موفقیت نیاز دارید که با دستگاه ها، ردیف ها و تئوری موسیقی آشنایی پیدا کنید.

و اما پیشنهاد. اگر واقعا قصد دارید که برای آموختن آواز سنتی ایرانی بر روی خود سرمایه گذاری کنید تا بتوانید ساز خدا دادی حنجره و تارهای صوتی خود را به طرز صحیح و اصولی بنوازید، پیشنهاد ما این است که گام هایتان را استوار بردارید. دریافت آموزش صحیح می تواند ضمن تسریع در نیل به هدف، تا حدودی متضمن موفقیت شما باشد. برای اثبات این مدعا تنها کافی است تا به تاریخ موسیقی ایران نگاهی بندازید و ببینید چه خوانندگانی چه استادانی را دیده اند. استاد (آموزش) نقش اجتناب ناپذیری در تربیت و خلق پدیده ها و اعجوبه های هنری دارد.

موسسه فرهنگی و هنری پلان، در رشته های بسیار متنوع هنری، مبادرت به ارائه ی خدمات آموزشی تخصصی و حرفه ای نموده است که از جمله ی آن ها آموزش آواز سنتی به علاقه مندان است. در این دوره های آموزشی از استادان مطرح و پیشرو آواز سنتی بهره گرفته می شود و همچنین بودجه بندی های درسی مدون و اساسی برای هنرجویان تدریس می گردد.

اگر به این سبک از خواندن علاقه مندید از شما دعوت می کنیم تا یا موسسه پلان تماس بگیرید و با کسب اطلاعات بیشتر راه خود را برای رسیدن به موفقیت های بزرگ و افتخار آفرین پیدا کنید.