اگر فرزند شما استعداد بازیگری دارد و یا به این هنر علاقه‌مند است. بهترین راه تقویت استعداد او شرکت در کلاس‌های آموزشگاه بازیگری کودک در شرق تهران است. کلاس‌های بازیگری به کودکان کمک می‌کند تا استعدادشان در این زمینه را به مرحله رشد و شکوفایی برسانند.

چگونه استعداد کودک در بازیگری را کشف کنیم؟

کودکان درذات‌خود استعدادهایی نهفته دارند که تنها با آموزش و تلاش فراوان شکوفا می‌شوند. یکی از استعدادهایی که اگر در سنین پایین کشف شود باعث پیشرفت بیشتر کودک در سنین بزرگسالی می‌شود، بازیگری است. حال سؤالی که پیش می‌آید این است که چگونه استعداد کودک خود را در بازیگری بشناسیم. برخی از نشانه‌های استعداد کودک در بازیگری عبارت‌اند از:

جعل احساسات

برخی از رفتارها در کودکان کاملاً نشان‌دهنده، استعداد بازیگری آنهاست. مثلاً گریه‌کردن ساختگی و یا الکی مریض‌شدن. اگر کودکی به‌راحتی می‌تواند در آن واحد بدون هیچ علتی گریه کند و یا بخندد،  یعنی توانایی جعل احساساتش را دارد، بنابراین به درد بازیگری می‌خورد.

استفاده از زبان بدن

اگر کودکی دارید که در هنگام صحبت‌کردن و یا تعریف‌کردن خاطره، علاوه بر کلام، از حرکات دست و صورتش نیز کمک می‌گیرد؛ بنابراین این کودک می‌تواند در آینده  بازیگر خوبی شود.

تقلید رفتار بازیگران

زمانی که کودک شما فیلمی را می‌بیند و شروع به تقلید از بازیگر موردعلاقه‌اش می‌کند. مثل او لباس می‌پوشد و یا دیالوگ‌های او را تکرار می‌کند. نشانه این است که کودک شما مهارت بازیگری دارد و می‌تواند با آموزش و تلاش، یک بازیگر خوب شود.

داشتن تمرکز بالا

کسی در بازیگری می‌تواند موفق باشد که تمرکز بالایی داشته باشد. کودکی که می‌تواند چنان در احساسات و نقش خود فرورود که هیچ‌چیزی نتواند تمرکز او را به هم بزند، می‌تواند یک بازیگر موفق باشد. البته در آموزشگاه بازیگری کودک در شرق تهران، اساتید با برخی تمرینات و آموزش‌ها، تمرکز کودکان را تقویت می‌کنند.

داشتن تخیل و خلاقیت

کودکی می‌تواند در آینده وارد عرصه بازیگری شود که دارای تخیل خوبی باشد. زمانی که کودک با خلاقیت تمام  می‌تواند، اتفاقی را با اضافه‌کردن برخی جزئیات تعریف کند، طوری که شما قادر به تصور آن صحنه شوید. بدانید کودک شما خلاق است و قدرت تخیل بالایی دارد.

معاشرت با دیگران و داشتن اعتمادبه‌نفس

اگر کودکتان در مهمانی و یا کلاس‌های گروهی می‌تواند به راحتی با افراد غریبه ارتباط برقرار کند و با آنها به خوبی صحبت کند، ممکن است در بازیگری نیز موفق باشد. کودکانی که روابط عمومی بالایی دارند، خجالتی نیستند و اعتمادبه‌نفس دارند به درد بازیگری می‌خورند.

چند شخصیتی بودن کودک

برخی از کودکان شخصیت پیچیده‌ای دارند آنها درآن‌واحد می‌توانند چند نقش را با هم‌بازی کنند. مثلاً می‌توانند هم بخندند و هم گریه کنند. هم مهربان باشند و هم خشمگین. با تقویت این مهارت می‌توان از این کودکان بازیگرانی موفق ساخت. 

آموزش بازیگری به کودکان

آموزش بازیگری به کودکان

معرفی آموزشگاه بازیگری کودک در شرق تهران

بهتر است بدانید که تنها داشتن استعداد بازیگری در کودکان و نوجوانان کافی نیست؛ بلکه در کنار این استعداد باید مهارت‌های لازم و قواعد بازیگری را هم به کودکان آموزش دهیم. البته برای موفق شدن در بازیگری، کودک باید پیش یک استاد کاربلد و باتجربه آموزش ببیند تا بتواند در آینده به موفقیت برسد.

آموزشگاه بازیگری کودک باید دارای محیط آموزشی مناسب و جذابی باشد تا بتواند بامهارت و تکنیک‌های آموزشی مؤثر، استعدادهای کودک را بالقوه نماید. آموزشگاه بازیگری کودک در شرق تهران با فراهم‌آوردن محیط آموزشی پیشرفته در کلاس‌های بازیگری کودکان، به آنها آموزش می‌دهد که چگونه با اطرافیان خود تعامل داشته باشند، چگونه قدرت تخیل و تمرکز خود را تقویت نمایند، چگونه بدون هیچ واهمه‌ای در جلوی دوربین قرار بگیرند و….

در آموزشگاه پلان کودکان آموزش می‌بینند که چگونه از راه کلام، حالات چهره و بازی، احساسات خود را به مخاطب منتقل نمایند. آنها می‌آموزند چگونه به‌وسیله کلمات در عمق وجود بیننده تأثیر بگذارند و بتوانند منظور خودشان را به نحو احسن بیان کنند.

هدف آموزشگاه بازیگری پلان، صرفاً هنرمندپروری نیست، بلکه این آموزشگاه با داشتن اساتید مجرب به سلامت روانی کودکان می‌اندیشد و تلاش می‌کند تا با افزایش اعتماد به نفس و قدرت سخنوری در کودکان به آنها در رسیدن به اهداف و آرزوهایشان کمک نماید.