بازیگری کودکان و نوجوانان

از جمله رشته‌های جذاب و پرمخاطب در بین شاخه‌های هنر و سینما و دیگر مشاغل رشته بازیگری است. اساتیدی که در این شاخه از هنر فعالیت دارند معتقد هستند که این رشته دارای متدها و سبک‌های مختلفی بوده که هر بازیگری می‌تواند برای خود سبک خاصی از بازیگری را داشته باشد. رشته بازیگری در ظاهر ساده به نظر می‌رسد. ولی دارای دنیای بسیار پیچیده، چالش‌برانگیز و مشکلی است. برای اینکه افراد در این رشته به موفقیت برسند فقط به استعداد خود نیاز ندارند و باید سبک زندگی متفاوتی را هم داشته باشند. برای یادگیری این سبک‌ها می‌توان آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان را انتخاب کرده و از ابتدا با اصول این حرفه آشنا شد.

بازیگری کودکان

بازیگر شدن برای خیلی از افراد حتی کودکان و نوجوانان یک رویای جذاب و شیرین است. ذهن خلاق و منعطف کودکان با آموزش‌های جدید در آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان در مقایسه با ذهن بزرگسالان دارای آمادگی بیشتری برای آموزش بازیگری است که با شرکت در این دوره‌ها و همکاری با روان‌شناسان کودک در هر رده سنی و با وجود اساتید مجرب می‌توان واکنش‌های ذهنی این کودکان را برای ارتقاء مهارت‌ها به کار گرفت.

بیشتر افراد معتقدند که بازیگری کودکان یک امر تجربی است. ولی باید بدانند که علاوه بر تجربه به تخصص هم نیاز است. دوره‌های آموزش بازیگری کودک و نوجوان برای تقویت‌کردن مهارت‌های بدنی و بیانی این افراد برگزار می‌شود و سعی در تربیت حس کودکان دارد. این دوره‌ها و روش‌های آموزش راهی مطمئن است که موجب می‌شود اعتمادبه‌نفس این کودکان افزایش پیدا کرده و کودک بتواند به‌راحتی در حضور جمع و جامعه راه پیدا کند.

آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان در شرق تهران

مزایای استفاده از کلاس‌های بازیگری

در آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان دوره‌های بازیگری مخصوص کودکان برگزار می‌شود. دوره‌های آموزشی حرفه‌ای تاثیرات خوب و مثبتی بر کودکان می‌گذارد و مزایای زیادی برای آنها دارد. از جمله مزایای این کلاس‌های بازیگری می‌توان به این موارد اشاره کرد:

بروز احساسات

در آموزشگاه‌های بازیگری کودکان به‌سادگی می‌توانند احساسات خود را بروز دهند. یعنی یاد می‌گیرند که چطور بخندند و یا گریه کنند و حتی غمگین و یا شاد باشند. اگر این ابراز احساسات به‌خوبی منتقل شود در پیشرفت و حرفه‌ای شدن کودک موثر است.

افزایش قدرت تمرکز

از مزایای دیگر آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان آشناکردن کودکان با انواع مختلف روش‌های بیشتر کردن تمرکز است. این روش‌ها فقط با تکرار و تمرین پی‌درپی در کودک به دست می‌آید و موجب افزایش تمرکز آنها نیز می‌شود.

افزایش قدرت تخیل

کودکان دارای قدرت تخیل بالا و خوبی هستند و با تقویت این قدرت در دوره‌های آموزش بازیگری می‌توان به این‌گونه خیال‌پردازی‌ها توجه کرده و ابتکارها و نبوغ کودک را تقویت کرد.

جلوگیری از پرورش‌دادن فرد خجالتی

بیشتر والدین به دنبال روش‌هایی برای رفع خجالتی بودن فرزند خود هستند که بازیگری کودک می‌تواند روابط اجتماعی کودک را بهتر کند . او را از خجالتی بودن دور کند و کودک در هر شرایطی می‌تواند صحبت کند.

بهبود فن بیان

مزیت دیگر آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان بهتر کردن و بهبود سخن‌گفتن و فن بیان کودک است که کودک در دوره‌های بازیگری با دیالوگ‌های متنوع موجب تقویت دایره لغت‌های خود می‌شود و قدرت بیان او افزایش پیدا می‌کند و مزیت‌های دیگری نیز دارد که در این مطلب نمی‌گنجد.

مهم‌ترین کاربردهای دوره آموزش بازیگری

شرکت‌کردن در دوره‌های آموزش بازیگری کودک و نوجوان کاربردهای زیادی دارد و برای کودکان در آغاز مسیر یک امر مهم محسوب می‌شود که عبارت‌اند از:

  • آموزش تعامل با اطرافیان به روش فردی و جمعی
  • شناخت پیداکردن با هنرهای تجسمی، دکور در بازیگری و نقش گریم
  • شناخت نظم که یکی از اصول اساسی در بازیگری است.
  • افزایش‌دادن قدرت خلاقانه و تقویت‌کردن قدرت فکر
  • استفاده‌کردن و به‌کارگیری از هنر بازیگری تحت عنوان یک رسانه گروهی و….

کلام آخر

یکی از بهترین آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان آموزشگاه پلان است که دارای اساتید و امکانات و یک مجموعه کامل مجهز برای دوره‌های آموزشی مختلف در هر رده سنی مخصوصاً کودک و نوجوان است. این مجموعه محیطی امن برای شرکت‌کردن کودکان در کلاس‌های آموزشی است.