هنر نقاشی

هنر فردی است که بعد از نگریستن به اطراف و افراد پیرامون، تلفیق آن بافکر و جهان بینی خود، معنی و مفهوم تازه‌ای را به تصویر می‌کشد. هر فردی با هنر نقاشی سعی در شناخت خود می‌کند و به فکر می‌رود و با تنهایی خود رفیق شده و سعی در شناخت مردم و خود می‌کند. با این کار روح خود را تخلیه می‌کند. نقاشی یا نگارگری یک فعالیتی است با رنگ در یک سطح مانند بوم نقش ایجاد می‌کند و اثر هنری خلق می‌شود و خالق را نقاش نام می‌گذارند. هر فردی می‌تواند با ثبت نام در یک آموزشگاه حرفه‌ای طراحی و نقاشی، شروع به یادگیری این هنر زیبا کند.

مزایای آموزش نقاشی

یادگیری نقاشی یک هنر منحصربه‌فرد است که باعث افزایش وسعت دید نقاش می‌شود. با هنر نقاشی و نیروهای موجود در آن قدرت تخیل نقاش تقویت می‌شود. وقتی  فردی نقاشی را آموزش می‌بیند، می‌تواند اشکال را به هم‌پیوند بزند. رنگ و ترکیب آن‌ها در مغز انجام می‌شود و هر بیننده‌ای واقعیتی را که نقاش توانسته به تصویر بکشد را می‌فهمد.

نقاشی کردن یک وسیله مناسب برای این است که فرد عواطف واحساس خود را توسط یک هنر به نمایش بگذارد. وقتی فردی نقاشی می کند، نیمکره مغز خودرا تحریک کرده و فعالیتی مناسب مغز انجام می دهد و باعث می شود، ذهن خود را تقویت کرده و فعالیت دوپامین در مغز هم فعال شود. باید گفت یک ورزش ایروبیک برای مغز است.

دوره‌های آموزشی  طراحی و نقاشی از ابتدا تا تخصصی

در کلاس‌ها و دوره‌های طراحی و نقاشی سعی می‌شود اصول و قواعد نقاشی را با روش‌های کاملا ساده و آسان به هنرجو بیاموزند. هنرجو با روش تخصصی آموزش نقاشی توسط استادان باتجربه و حرفه‌ای این هنر را یاد می‌گیرند وقتی هنرجو دوره‌های آموزشی را با تکنیک و مبانی درست تعلیم دید می‌تواند اثر خود را بدون اینکه کپی کند خلق نماید. تکنیک‌های آموزش در آموزشگاه حرفه‌ای طراحی و نقاشی عبارت‌اند از:

 • آموزش پاستل گچی
 • آبرنگ و گواش
 • اکرلیک و مدادرنگی
 • رنگ روغن و سیاه‌قلم
 • نقاشی‌خط و نقاشی خیس
 • نقطه کوپ و مرکب
 • نقاشی با کاشی شکسته

دوره‌های آموزشی  طراحی و نقاشی

این دوره‌های آموزشی کاملا تخصصی برای همه گروه‌های سنی برنامه‌ریزی‌شده است. به‌خاطر روش آموزش خلاقانه، هنرجو بعد از اتمام پایه آموزشی و شناخت بصری و هنرهای تجسمی می تواند انتخاب کند که در چه تکنیکی می خواهد آموزش تخصصی را ادامه دهد.

بهترین آموزشگاه حرفه‌ای طراحی و نقاشی

هنرجوی علاقه‌مند به این هنر یعنی نقاشی و طراحی برای پیداکردن یک آموزشگاه نقاشی معتبر برای شروع آموزش باید بسیار توجه کند. اگر در یک آموزشگاه نامعتبر شروع به یادگیری کند و پایه و قواعد نقاشی را درست یاد نگیرد، در آینده دچار مشکل شده و کار او بازدهی خوبی نخواهد داشت. هنرجو با شرکت در بهترین آموزشگاه حرفه‌ای در تهران بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی می‌تواند مدرک معتبر حرفه‌ای هم دریافت کند که دارای اعتبار بین‌المللی هم باشد.

پس در آینده‌نگرانی برای کسب‌وکار خود ندارد. جستجو برای پیداکردن بهترین آموزشگاه حرفه‌ای طراحی و نقاشی یک کار هیجان‌انگیز و شاید کمی ترسناک باشد چون که عوامل زیادی را باید در نظر بگیرد. عواملی مانند مکان آموزشگاه، هزینه و برنامه‌ریزی و شهرت آموزشگاه از نکات اولیه است. نکات دیگر که باید توجه کند:

 1. آموزشگاه‌ها را بررسی کند.
 2. امکانات آموزشگاه را ببیند.
 3. هنرجویان فارغ‌التحصیل را هم بررسی کند.
 4. برنامه‌هایی که برای کمک مالی در نظر می‌گیرند را بداند.
 5. در آخر سایر گزینه‌های مهم را در نظر بگیرد.

انواع کلاس نقاشی و هزینه‌های آن

سن هنرجو یکی از مهم‌ترین فاکتورهای کلاس‌ها که هم برای هزینه وهم برای شروع کلاس‌ها در نظر گرفته می‌شود. چون که آموزش طراحی و نقاشی برای کودکان با آموزش بزرگسالان متفاوت است و این متمایز بودن در گروه سنی به آموزش انواع تکنیک‌ها و سطح آموزش در دوره‌های کلاس آموزشی مبتدی تا حرفه‌ای رابطه مستقیم دارد.

در کلاس نقاشی افراد بزرگسال باتجربه‌ترین و برترین استاد نقاشی ایران را گرد هم می‌آورند تا جدیدترین روش‌ها و تکنیک‌های نقاشی را به این افراد آموزش می‌دهند. این کلاس‌ها از کلاس‌های کودکان کاملا مجزا بوده و مطالب آموزشی بارده سنی هماهنگ می‌شود. اگر به دنبال یک آموزشگاه حرفه‌ای طراحی و نقاشی معتبر برای آموزش هستید موسسه فرهنگی هنری پلان بهترین گزینه برای شما است. دارای دوره‌های آموزشی در تمام رشته‌های هنری است و مدرن‌ترین تجهیزات را برای کلاس‌ها برقرار کرده است. از همه مهم‌تر دارای استادان باتجربه و در سبک خود از بهترین‌ها هستند.