عکاسی با موبایل

عکاسی حرفه‌ای با دوربین موبایل هم یکی دیگر از هنرهایی است که علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب کرده است. گاهی افراد با دوربین‌های حرفه‌ای و اغلب اوقات با دوربین‌های گوشی کار عکاسی را برای برطرف‌کردن نیاز خود انجام می‌دهند. البته عکاسی با هر وسیله‌ای که انجام شود، قانون و قواعد خاص خود را دارد تا به شما عکس‌های زیبا تحویل بدهد. گوشی هوشمند چون سبک‌تر از دوربین‌های عکاسی و حمل آن آسان‌تر است، بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

بااین‌حال باید اصول پایه عکاسی را یاد بگیرید. در ابتدا باید دید عالی از سوژه، برای به‌تصویرکشیدن آن داشته باشید. نورپردازی در عکاسی بسیار مهم است. برای درک عمیق عکاسی روش‌های زیادی وجود دارد تا از عکس‌های ساده تصویری عالی و جذاب داشته باشید. برای یادگیری بهتر این آموزش‌ها شما به آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای با دوربین موبایل مراجعه کرده و طی دوره‌های مفید آن از این وسیله بهتر استفاده کنید.

نکات خرید موبایل برای عکاسی

هر گوشی موبایلی از هر مدل دارای قابلیت زوم است که هرکدام نسبت به هم تفاوت کوچکی دارند. زوم به معنای واقعی وجود ندارد بلکه قابلیت بزرگ‌نمایی لنز را برای دیدن اشیا در دوردست را زوم می‌گویند. زوم اپتیکال یا زوم دیجیتال نوعی از زوم است که برای گرفتن عکس‌هایی باکیفیت عالی از راه دور مناسب است. قابلیتی که زوم اپتیکال دارد، بسیار مهم است و به همان اندازه زوم دیجیتال اهمیت خاصی برای عکاسی ندارد.

فقط به شما کمک می‌کند بعد از عکاسی به رایانه متصل شده و با آن زوم کنید. اگر در هنگام خرید موبایل فروشنده در مورد ضدآب بودن لنزهای گوشی به شما اطمینان داد باور نکنید تا زمانی که سازنده آن دستگاه رسما اعلام کرده باشد. بهتر است با پوشش پلاستیکی دوربین و لنز را بپوشانید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد. در آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای با دوربین موبایل شما با تمام جزئیات و وسایل و کارکرد آن آشنا می‌شوید.

تکنیک‌های مفید عکاسی حرفه‌ای با دوربین موبایل

از لوازم جانبی موبایل هم استفاده کنید

برخی موبایل‌ها لوازم جانبی دارند که با بقیه گوشی‌ها فرق دارند. از جمله این لوازم، مونوپاد و گوریلاپاد است که می‌توانید برای ثابت ماندن گوشی در عکاسی، از آن استفاده کنید. استفاده از لنزهای خارجی دوربین موبایل برای اینکه محدوده دوربین گوشی هوشمند را بیشتر کنید، نیز لازم است. همچنین استفاده از تجهیزات نورپردازی در شب هم خیلی لازم و ضروری است، به خصوص برای زمانی که در مکانی کم‌نور علاقه به سلفی گرفتن دارید.

موبایل نباید لرزش داشته باشد

هنگامی که شما عکس می‌گیرید از تکان دادن و حرکت گوشی خودداری کنید. اگر در زمان لرزش گوشی عکس بگیرید، تصاویر شما تار و بی‌کیفیت خواهد بود. برای جلوگیری از این مشکل از یک دسته یا سه‌پایه استفاده کنید.

عکاسی عمودی ممنوع

 در عکس گرفتن با موبایل به روش‌های ساده هم باید توجه کنید. گوشی خود را به‌صورت افقی نگاه دارید تا مشکلی در ابعاد تصویر به وجود نیاید.

از فلش گوشی استفاده نکنید

در هنگام عکاسی کردن با موبایل، فلش گوشی خود را خاموش کنید.  نور زیاد باعث می‌شود عکس‌های شما تار دیده شود و رنگ‌های زیبای عکس مصنوعی جلوه کند. عکس گرفتن با فلش روشن باعث می‌شود چشمان شما قرمز شود که این مسئله خوشایندی برای شما نیست. هنگام گرفتن عکس در جای تاریک هم از فلش استفاده نکنید و به دنبال منبعی از نور مناسب در اطراف بگردید. مثل رستوران یا کافه‌ای که تابلوی نئونی داشته باشد. می‌توانید از قابلیت دامنه دینامیک گوشی هم استفاده کنید که هم‌زمان سه عکس را نوردهی مناسب می‌کند.

عکاسی حرفه ای با دوربین موبایل

از روش عکس‌های پشت‌سرهم و ادیت استفاده کنید

در این روش از عکاسی، شما می‌توانید تصویرهای مطلوب خود را از بین چند عکس انتخاب کنید. عکاسان حرفه‌ای می‌توانند با استفاده از ترکیب این عکس‌ها انیمیشن هم بسازند. برای اینکه به‌عکس موردپسند خود دست پیدا کنید از نرم‌افزارهای ویرایش که در هر موبایل وجود دارد استفاده کنید. عکس خود را می‌توانید تغییر دهید البته نباید عکس را فیلتر کنید تنها در مواردی مثل روشنایی و کنتراست آن را تنظیم کنید.

یادگیری عکاسی حرفه‌ای با دوربین موبایل

ترفندهای زیادی برای گرفتن عکس با موبایل وجود دارد که ما به ‌اختصار به چند نمونه از آن اشاره کردیم. شما با ثبت‌نام در آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای با دوربین موبایل در شرق تهران می‌توانید، تمام روش‌ها و ترفندهای عکاسی با موبایل را آموخته و حتی بهتر از دوربین‌های مخصوص کار عکاسی را انجام دهید. مؤسسه فرهنگی هنری پلان هم‌دوره‌های زیادی برای انواع هنرها برگزار می‌کند. یکی از این هنرها هم عکاسی با موبایل است که به شما به‌صورت حرفه‌ای با مربیان باتجربه و روش‌های جدید آموزش می‌دهد.