آواز و موسیقی نقش مهمی در فرهنگ ما دارد. موسیقی را در بسیاری از جنبه های زندگی می بینیم: تئاتر، تلویزیون، فیلم، عبادت، تعطیلات، جشن ها و مراسم دولتی و نظامی. در خانه، موسیقی می تواند بخشی از فرهنگ خانوادگی ما شود – بخشی از تجربیات روزمره ما.

والدین از بدو تولد به طور غریزی از موسیقی برای آرامش کودکان، ابراز عشق و شادی و تعامل استفاده می کنند. والدین می توانند با یادگیری اینکه چگونه موسیقی می تواند بر رشد کودک تأثیر بگذارد، مهارت های اجتماعی را تقویت کرده تا برای کودکان در هر سنی مفید باشد، این هنر غرایز طبیعی را تقویت کنند.

موسیقی و مغز: مزایای موسیقی
مطالعه ای در سال ۲۰۱۶ در موسسه مغز و خلاقیت دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نشان داد که تجربیات موسیقی در دوران کودکی می تواند رشد مغز را تسریع کند، به ویژه در زمینه های فراگیری زبان و مهارت های خواندن. بر اساس بنیاد انجمن ملی بازرگانان موسیقی (بنیاد NAMM)، یادگیری نواختن یک ساز می تواند یادگیری ریاضی را بهبود بخشد و حتی نمرات را افزایش دهد.

اما پیشرفت تحصیلی تنها مزیت آموزش موسیقی نیست. موسیقی همه زمینه های رشد و مهارت های کودک برای آمادگی مدرسه، از جمله مهارت های فکری، اجتماعی-عاطفی، حرکتی، زبانی و سواد کلی را در بر می گیرد. آموختن این هنر به بدن و ذهن کمک می کند تا با هم کار کنند. قرار دادن کودکان در معرض موسیقی در مراحل اولیه رشد به آنها کمک می کند تا صداها و معانی کلمات را بیاموزند. رقصیدن با موسیقی به کودکان کمک می کند تا مهارت های حرکتی خود را تقویت کنند در حالی که به آنها اجازه می دهد خود را بیان و ابزار نمایند. برای کودکان و بزرگسالان، موسیقی به تقویت مهارت های حافظه کمک می کند.

پلان، آموزشگاه موسیقی کودک و نوجوان در خیابان فرجام است.

علاوه بر مزایای رشد، به زبان ساده: موسیقی برای ما شادی به ارمغان می آورد. فقط به شنیدن یک آهنگ خوب در ماشین با پنجره پایین در یک روز زیبا فکر کنید. این خود شادی است.

بازی های موسیقی برای کودکان در سنین مختلف
کودکان در هر سنی خود را از طریق موسیقی ابراز می کنند. حتی نوزادان خردسال در پاسخ به موسیقی، دست خود را تکان می دهند یا تکان می خورند. بسیاری از کودکان پیش دبستانی آهنگ می سازند و بدون خودآگاهی، هنگام نواختن برای خود می خوانند. کودکان در دبستان آواز خواندن به صورت گروهی را یاد می گیرند و احتمالاً نواختن یک ساز موسیقی را نیز یاد خواهند گرفت. کودکان بزرگتر با موسیقی گروههای مورد علاقه خود می رقصند و از موسیقی برای ایجاد دوستی و اشتراک احساسات استفاده می کنند. این فعالیت ها و بازی ها را با فرزندان خود امتحان کنید تا لذت و یادگیری موسیقی را تجربه نمایید.

نوزادان و موسیقی:
نوزادان قبل از اینکه کلمات را بفهمند، آهنگ آن ها را تشخیص می دهند. موسیقی آرام و آرام می تواند برای نوزادان آرامش بخش باشد، به ویژه در زمان خواب. موسیقی با صدای بلند ممکن است با افزایش سطح سر و صدا در اتاق کودک، بیش از حد تحریک کننده باشد. برای نوزادان آهنگ های کوتاه و کوتاه بخوانید. سعی کنید یک یا دو خط در مورد حمام کردن، لباس پوشیدن یا خوردن غذا بخوانید تا هنگام انجام این فعالیت ها نیز برای آن ها آواز را تکرار کنید. فعالیت های یادگیری موسیقی بیشتری را برای نوزادان پیدا کنید.

اکنون می توان به اهمیت آموزش این هنر برای کودکان پی برد. موسسه ی هنری آموزشی پلان با آگاهی از این مهم و با به کاری گیری متدهای استاندار روز دنیا، یک آموزشگاه موسیقی کودک و نوجوان در خیابان فرجام به شمار می آید. فرزندان شما می توانند از تحربیات مربیان موسیقی کودک در آموزشگاه پلان بهره مند شوند.