نقاشی آبرنگ

یکی از روش‌های فوق‌العاده جذاب، نقاشی با آبرنگ است که به لوازم و تکنیک‌ها و روش‌های اجرایی متنوع و جالبی نیاز دارد. این یک‌دنیای بزرگ و زیبا و فریبنده است که هنرمند نقاش می‌تواند هر لحظه آن را تجربه و لذتی بی‌پایان را نصیب خود کند. هر گوشه این روش نقاشی، هنرمند را جذب می‌کند تا بیشتر پیش برود.

در این تکنیک از نقاشی وقتی حرکت قلمو را مشاهده می‌کنید، حس کشیدن یک رویا و خیال را تصور می‌کنید. برای یادگیری این تکنیک از هنر روش‌های زیادی وجود دارد که به‌صورت مختصر آن را بیان می‌کنیم. یک آموزشگاه نقاشی با آبرنگ در اتوبان رسالت به نام پلان وجود دارد که شما می‌توانید در این محل تجربه یادگیری این هنر زیبا را داشته باشید.

موارد آموزش در دوره‌های نقاشی با آبرنگ

در این آموزشگاه نقاشی مواردی که به شما یاد داده خواهد شد شامل نکات و آموزش پایه آبرنگ، نحوه کار با وسایل و ابزار مختلف مربوط به این سبک از نقاش است. اجرای روش‌های مختلف نقاشی و کارکردن روی تابلو با عنوان‌های متعدد، به‌صورت اختصاصی آموزش داده می‌شود.

در این آموزشگاه کارکردن با ابزار ابداعی که خود به دست میاورید یا با کمک استاد می‌آموزید و روش‌های مختلف کار با آبرنگ و نحوه ترکیب آن با ابزار و وسایل مختلف مثل مدادرنگی، پاستیل یا خودکار و غیره … را یاد می‌گیرید. در دوره‌های آموزش، هنرجو آموزش تکراری نخواهد داشت و فقط از آثار بقیه اساتید کپی نمی‌کند بلکه با کمک استاد باتجربه و آموزش‌هایی که دیده است می‌تواند آثار جدید و زیبا را خلق کند.

وسایل و ابزار شروع کار با آبرنگ

همیشه تکمیل بودن ابزار و تجهیزات در یادگیری یک مهارت بسیار اهمیت دارد و کمک زیادی به آموزش می‌کند. البته در ابتدای یادگیری نیازی نیست تمام آنچه که طبق دوره‌های آموزشی نیاز است را داشته باشید. اول باید قلموهایی با سایزهای متفاوت را تهیه کنید که بسیار اساسی و مهم است. داشتن یک قلموی خوب و با کیفیت بهتر از داشتن تعداد زیادی قلموی ارزان‌قیمت است که زود از بین می‌روند. بعد از تهیه نمودن قلمو، داشتن رنگ‌های باکیفیت بسیار اهمیت دارد.

کیفیت رنگ

رنگ باکیفیت، آن است که ماندگاری بیشتری داشته باشد و با مرور زمان کم‌رنگ یا زرد نشود. سعی کنید از برندهای معتبر برای خرید ابزار استفاده کنید تا متحمل خرج دوباره نشوید. نوبت به تهیه پالت‌های رنگ می‌رسد که در ابتدا از نوع کوچک‌تر استفاده کنید و نیاز نیست همه رنگ‌ها را داشته باشید. بعضی از آن‌ها را با ترکیب رنگ‌ها می‌توان به دست آورد. یکی دیگر از وسایل موردنیاز نقاشی آبرنگ، تهیه حوله کاغذی است که نقش یک پاکن خوب را بازی می‌کند. از این وسیله برای اصلاح اشتباهات و جهت دادن به رنگ به ‌صورت‌های متفاوت استفاده می‌شود.

دوره‌های نقاشی با آبرنگ

سعی کنید از کاغذهای ضخیم که دچار خمیدگی نمی‌شوند، استفاده کنید. تخته شاسی هم از ابزار موردنیاز است که جلوی تکان خوردن کاغذ را در حین نقاشی می‌گیرد. در آخر نوارچسب که هر کجای نقاشی را که می‌خواهید تمیز و سفید بماند را چسب می‌زنیم که نوعی ماسک مایع است. البته موسسه پلان – یک آموزشگاه نقاشی با آبرنگ در اتوبان رسالت همه این آموزش‌ها را به شما یاد می‌دهد.

روش‌های اجرای آبرنگ

از انواع روش‌ها می‌توان روش خیس در خیس، روش پاک‌کردن با دستمال کاغذی، اجرا با اسفنج، قلموی خشک، روش پاشیدن رنگ با قلمو، اجرا با چسب یا ماسک مایع را نام برد. کارکردن روی هرکدام از این تکنیک‌ها باعث پیشرفت هنرمند می‌شود و هنری است که با تمرین و تکرار زیاد شکوفا می‌شود. در این تکنیک علاوه بر اینکه هنرمند از کارش لذت می‌برد، راه مناسبی برای تقویت چشم و قدرت اجرای دست نیز پیدا می‌کند.

پلان – این آموزشگاه نقاشی با آبرنگ در اتوبان رسالت واقع شده است. استادان هنرمند نقاشی باتوجه‌به تجربه‌آموزشی چندین‌ساله که دارند و با توجه به نیازی که هنرجو دارد با استفاده از روش‌های خاص خود که طراحی کرده‌اند سعی می‌کنند تا از زاویه دید هنرجو به مسئله نگاه کنند. کاملا او را درک کرده و تمرینات را با تکیه به همین نکات ادامه می‌دهند.

توانایی هنرجو بعد از دوره آموزش

هنرجو بعد از اینکه دوره‌های آموزشی را به پایان رساند با انواع آبرنگ و لوازم وقلموها آشنا شده است. چرخه رنگ‌ها راهم کامل می‌شناسد و رنگ‌سازی را کامل مسلط می‌شود. با استفاده از چند رنگ می‌تواند رنگ جدید بسازد و رنگ‌های تشکیل‌دهنده آن را می‌شناسد. هنرجو انواع تکنیک‌های رنگ‌گذاری در آبرنگ و طرز ایجاد انواع بافت با وسایل و ابزار مختلف را یاد گرفته است. هنرجو با شرکت در کلاس‌های آموزش آموزشگاه نقاشی با آبرنگ در اتوبان رسالت با تمام تکنیک‌ها با اصول و قواعد آشنا می‌شود.

مؤسسه فرهنگی هنری پلان هم دارای دوره‌های تئاتر، سینما و نقاشی از هر نوع و هم عکاسی، موسیقی و آواز است که با تلاش و پشتکار شما با کمک استادان باتجربه به شما آموزش می‌دهد. آشنا شدن با این مؤسسه، راهی جدید برای شروعی تازه برای شما می‌سازد.