آموزشگاه نقاشی پلان، محیطی حرفه ای و مناسب برای آموزش نقاشی در نارمک است.

آموزشگاه نقاشی در نارمک

آموزش نقاشی سالیانی دراز است که در همه جهان آموزش داده می‌شود و محدودیت سنی ندارد.نقاشی شاخه های متفاوتی دارد.با این که داشتن استعداد، علاقه و توانمندی، نقش موثری در یادگیری دارد، اما سبک، موضوعی است که در قدم اول تاثیر گذار است. تقسیم بندی انجام شده برای چندی از سبک های مختلف نقاشی عبارتند از:

۱- رئالیسم «واقع گرایی»

۲- امپرسیونیسم «برداشت گرایی»

۳- پست امپرسیونیسم

۴- نئو امپرسیونیسم

۵- اکسپرسیونیسم

و حالا مختصر تعریف هر یک از سبک ها:

رئالیسم

رئالیسم به معنی واقعی و حقیقی است. در این سبک واقع گرایی و حقیقت نمایی وجه اصلی نقاشی است. اشیا و موجودات و به طور کلی هر موضوعی که برای نقاشی انتخاب شده است به همان صورت ترسیم می‌شود، زشت و زیبا همانطور کشیده می‌شود که در جهان خارج وجود دارد.

رئالیسم نقطه مقابل رمانتیک است. نقاش در این سبک سوژه ها را بدون کم و کاست در ماهیت آن نقاشی می‌کند و به نحوی به دنبال راستگویی و امانت داری است.

هنرمندان زیادی در جهان در این سبک نقاشی کرده و می‌کنند اما گوستاو کوربه مهم ترین نقاش در این سبک شناخته می‌شود.

امپرسیونیسم

امپرسیونیسم یا سبک حسی، یعنی دریافت و برداشت هنرمند و نقاش از دیدگاه های زودگذر. در این سبک ترکیب بندی رعایت نمی‌شود.تمایل نقاشان امپرسیونیست به ثبت “بیان تصویری لحظه ها” به جای جنبه های پایدار موضوعات، باعث شد در فضای باز به اتمام اثر خود بپردازند. این جنبش مهم ترین جنبش مدرن هنری در سده نوزدهم محسوب می‌شود.

از ویژگی های مهم این سبک، بازی با نور خورشید، کنار گذاشتن رنگ تیره و جایگزین کردن آن با رنگ های روشن، ثبت لحظه های گذرا و دریافت آنی از طبیعت است.

نئوامپرسیونیسم

این سبک نقطه مقابل امپرسیونیسم و در واقع در مخالفت با آن در فرانسه به وجود آمد. بسیاری از هنرمندان سبک امپرسیونیسم به این جنبش پیوستند.بنیان گذار این سبک ژرژ سورا است. او با تابلوی “بعد از ظهر یکشنبه در جزیره ژات بزرگ” نظریه های جدید درباره رنگ و ترکیبات جدید را به اجرا در آورد.

به طور کلی و ساده تر می توان گفت که نئوامپرسیونیست ها با امپرسیونیست ها مخالف بودند و به دنبال شیوه ای جدید که بر اصول علمی استوار باشد.اما نئوامپرسیونسیت ها همچنان با بازنمایی نور و رنگ سرو کار داشتند.

سوررئالیسم

سورئالیسم یا فرا واقع گرایی، یکی از جنبش هی قرن بیستم میلادی است.سورئالیسم مکتبی است که به دنبال کشف ذهن ناخودآگاه انسان به‌عنوان روشی برای خلق اثر هنری می‌گردد. سالوادور دالی، پابلو پیکاسو و مایکل شُوال از مهم‌ترین نقاشان سبک سورئالیسم هستند.

هدف اصلی هنرمندان سورئالیست پذیرش حرکت غیرارادی و بیان افکار ناخودآگاه و تخیلات ذهن بود. پس طبیعی است که تفسیر آن از هر هنرمند متفاوت شد. بسیاری از هنرمندان با ترکیب شیوه های مختلف در این جنبش آثار متفاوت و گنجینه بزرگی به وجود آوردند.

اکسپرسیونیسم

این مکتب در قرن بیستم ظهور پیدا کرد و انقلابی بزرگ بر ضد رئالیسم و امپرسیونیسم بود. کلمه ی اکسپرسیونیسم برای اولین بار در تعریف عده اي از نقاشی‌هاي “اگوست اروه” بکار رفت. اکسپرسیونیسم ابتدا در کشور آلمان شکل گرفت و شکوفا شد.

اکسپرسیونیسم شیوه‌ای جدید از بیان تجسمی اسـت کـه در آن هنرمند برای ترسیم هیجانات فراوان و شدید خود، از رنگ‌ های تند استفاده می‌کند، اشکل در این شیوه به شکل همیشگی و واقعیت آن ها در جهان نیست و خطوط کج و بی پروا کشیده می‌شود. در این سبک سعی شد با اغراق نمایی احساسات و دریافت های نقاش به واضح ترین شکل بیان شود و توجه مخاطب را جلب کند.

آموزش طراحی و نقاشی برای کودکان شرق تهران

آموزش طراحی و نقاشی برای کودکان شرق تهران ـ آموزشگاه نقاشی در نارمک

فواید نقاشی

نقاشی مانند هر هنر دیگر برای خلق به انسان نیاز دارد پس در وهله اول نمود شخصیت، اخلاق و منش نقاش است. با دقت به آثار هر نقاش روح هنرمند برای مخاطب گشوده می‌شود و به او نشان می‌دهد که چه تفسیری از یک موضوع ساده دارد و یا در حین کشیدن این نقاشی چه احساساتی را تجربه می‌کرده است.

نقاشی جسارت و بی پراویی می‌آموزد. امروزه روان شناسان و روان کاوان برای تحلیل شخصیت مراجعین، نقاشی را به کمک می‌گیرند و این بررسی به سن مراجعین ارتباطی ندارد.

نقاشی برای رفع استرس و نگرانی انتخاب مناسبی است و بسته به نوع سبک نقاشی، لوازم مورد نیاز نقاش متفاوت خواهد بود اما نیاز به سخت گیری چندانی نیست، چه بسا آثار بسیار زیبا و چشم نوازی با یک مداد مشکی ترسیم شده اند و چشم مخاطب را خیره می‌کنند.

نکته مهم در نقاشی، پیگیری، ممارست و نترسیدن از شروع است. در وجود اکثر کسانی که از دیدن یک اثر هنری به وجد می‌آیند، نقاشی کوچک و آماده به خود نمایی وجود دارد که با تمرین و یادگیری به روشی مناسب می‌تواند آثاری به زیبایی دیگر نقاشان خلق کند.

موسسه فرهنگی هنری پلان در شرق تهران یکی از مکان های مناسب جهت یادگیری و پیگیری این هنر است. این موسسه در بسیاری از سبک های نقاشی و در سنین متفاوت هنرجو می‌پذیرد.

کارگاه‌های هنری در شرق تهران

موسسه هنری آموزشی برگزیده در شرق تهران

آموزش نقاشی در شرق تهران