تحصیل در رشته جذاب معماری

معماری با استفاده از خلاقیت می‌تواند حقایق و طبیعت را متجلی کند. در واقع یک هنر خلق‌کردن مجموعه‌های زیستی است. معمار می‌تواند محیط زندگی انسان شکل داده و آن را بسازد و توازن بین جامعه و شرایط فرهنگی و اجتماعی را ایجاد کند. برای مشاهده تاریخ یک منطقه ابتدا معماری آن را زیر نظر می‌گیرند. فردی که در مقطع کارشناسی ارشد معماری تحصیل می‌کند، می‌تواند مهارت‌های حرفه‌ای لازم در این رشته را کسب کند و بعد شروع به کار کند. افراد با یادگیری دروس کارشناسی ارشد رشته معماری می‌توان ذهنی چندبعدی و فعال داشته باشند که در موفقیت در حرفه خود کمک زیادی می‌کند. این کار با ثیت نام در یک آموزشگاه کنکور معماری معتبر امکان پذیر است.

شرکت در کنکور ارشد رشته معماری

در مقطع کارشناسی این رشته تحصیل کردند می‌توانند کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده یا علاوه بر این رشته کنکور دیگر نیز شرکت کنند. البته این به علاقه افراد بستگی دارد. گرایش‌های این کنکورهای اضافه شامل موارد زیر می‌شوند:

  • کنکور کارشناسی ارشد معماری منظر
  • مهندسی معماری اسلامی
  • مطالعات معماری ایران
  • مهندسی معماری
  • معماری داخلی
  • بازسازی پس از سانحه

علاوه بر موارد گفته شده، افراد می‌توانند در مجموعه هنرهای ساخت معماری در آزمون کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند که این موارد شامل مدیریت پروژه و ساخت فناوری معماری با زیر گرایش‌های بیونیک و دیجیتال و انرژی معماری می‌شود. همچنین در بخش مرمت و احیای بافت‌های تاریخی دو گرایش حفاظت و مرمت میراث معماری و شهری وجود دارد. 

کلاس کنکور معماری ارشد

گرایش‌های رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد مهندسی معماری دارای ۷ زیر گرایش است که شامل معماری پایدار، مسکن، فضاهای بهداشتی درمانی، فناوری فضاهای آموزشی و فرهنگی معماری فنی و گرایش معماری می‌شود. افراد می‌توانند پس از تحقیق درباره هر کدام از گرایش‌ها هدف خود را انتخاب کنند و در مسیر رسیدن به آن تلاش کنند. 

منابع ارشد کنکور معماری

برای شرکت در کنکور ارشد معماری و موفقیت در آن منابع کنکوری عادی معمولا راه چاره نیست. افراد می‌توانند در کلاس‌های کنکوری مناسب شرکت کرده و یا از طریق مشاوره مسیر موفقیت خود را تنظیم کنند. آموزشگاه‌ه کنکور معماری رتبه‌های برتر معمولا این موارد را به‌صورت حرفه‌ای ارائه می‌کنند. یکی از این آموزشگاه‌های معتبر و مناسب در تهران گروه معماری پلان است.

مسیر موفقیت در کنکور ارشد معماری

افراد برای کسب رتبه برتر یک‌رقمی یا دورقمی نیاز به درنظرگرفتن فاکتورهای زیادی دارند. پیداکردن منابع مناسب و جزوه‌های تست‌زنی در سریع‌ترین زمان ممکن و ویدئوهای آموزشی یک استاد ماهر و غیره از مواردی است که داوطلب کنکور باید به آن توجه کنند. می‌توان همه این موارد را با پیداکردن آموزشگاه رتبه‌های برتر در منطقه خود حل کرد. آموزشگاه حرفه‌ای معمولا باتوجه‌به نیاز داوطلبان اساتید خود را انتخاب کرده و تمام امکانات لازم برای موفقیت فرد در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری را فراهم می‌کند. موسسه معماری پلان نمونه بهترین آموزشگاه کنکور است که تمامی دروس کارشناسی ارشد معماری را با اساتید تراز اول کشور ارائه داده است. برای مشاهده برنامه کلاسه‌ای آموزشگاه می‌توان قیمت برنامه کلاسی سایت پلان مراجعه کرد. 

موسسه معماری پلان

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری را دارند با مراجعه آموزشگاه پلان می‌توانند کلاس انواع دروسی که برای موفقیت در این رشته نیاز دارد را همراه با اساتید زمان برگزاری دوره مشاهده کنند. همچنین رتبه‌های برتر کنکور سال گذشته شامل رتبه‌های یک‌رقمی و دورقمی می‌شوند که این هم نشان‌دهنده حرفه‌ای بودن این آموزشگاه در پرورش رتبه‌های برتر است. این موارد موسسه پلان را به گام آموزشگاه کنکور معماری رتبه‌های برتر تبدیل کرده است. علاوه بر این موارد، پکیج‌های اقتصادی مختلفی نیز بهترین آموزشگاه ارائه شده که شامل چند درس یا همه آنها بوده و قیمت‌های مختلفی دارد.

کلام آخر

اگر در همان ابتدای راه موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد آموزشگاه رتبه‌های برتر مراجعه کنید، شانس خود را برای موفقیت در کنکور و جلوگیری از هدررفتن هزینه و زمان بسیار افزایش خواهید داد. موسسه معماری پلان یکی از موسسات معتبر در زمینه برگزاری کلاس های آمادگی کنکور ارشد است و یک آموزشگاه کنکور معماری برتر است.