یکی از بهترین آموزشگاه گریم در نارمک موسسه ی فرهنگی هنری پلان است. گریم که به آن چهره‌پردازی هم گویند، شغل و حرفه‌ای است که در هنرهای تصویری همانند سینما، تئاتر، تلویزیون و عکاسی کاربرد زیادی دارد. هنر گریم، وظیفه ی پوشش آسیب‌های پوستی و طبیعی فرد، برجسته کردن صفات شخصی افراد و برجسته کردن برخی از قسمت‌های صورت را برعهده دارد. هنر چهره‌پردازی و متعادل سازی صورت، می‌تواند تاثیر زیادی در روایت شخصیت افراد برعهده داشته باشد. به‌طور کلی، این عمل که همان پوشش چهره بازیگران به‌شمار می‌آید، به دو نوع کلی قابل تقسیم است.

 

موسسه ی حرفه‌ای پلان یکی از بهترین و برترین آموزشگاه‌های گریم است.

 

تغییر صورت بازیگران به کمک گریم انواع گوناگونی دارد و براساس سینما، تلویزیون و تئاتر متفاوت است و در آن تکنیک‌ها بسته به نورپردازی و نوع فیلم مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته نیاز به توضیح است، گریمی که در تئاتر کاربرد دارد، غلیظ‌تر از گریم سینما و تلویزیون و عکاسی است. زیرا تماشاچیان از نزدیک با بازیگران در ارتباط هستند. دومین نوع، گریم صحنه است که شامل گریم اپرا و باله می باشد و هر کدام شیوه‌های کاربردی و منحصربه‌فردی دارند.

آموزشگاه گریم در نارمک

یکی از نکاتی که هر گریمور و یا شخصی که انجام گریم را برعهده دارد باید رعایت کند، دانستن نوع گریم و زمان استفاده از آن است. به این معنا که انجام گریم برای تئاتر، سینما، عکاسی و یا سریال متفاوت است. به‌‌عنوان مثال، در صحنه‌های تئاتر به‌علت تابش مستقیم نور پروژکتور، چهره بازیگر بی‌رنگ و بدون بعد می‌شود. به همین دلیل، آرایش باید غلیظ‌تر انجام شود. درحالی‌که این گریم در فیلم‌های سینمایی و سریالی متفاوت است و غلظت گریم کمتر است؛زیرا، پس از اتمام فیلم‌برداری ادیت‌ها و ویرایش‌هایی از طریق دستگاه‌های پیشرفته روی صحنه‌ها انجام می‌شود.

 

موسسه ی هنری پلان با اساتید حرفه‌ای گریم همکاری دارد.

 

دانستن این اطلاعات، انجام گریم و شخصیت‌شناسی جهت انجام گریم، یکی از اصول و فنونی است که هر فرد علاقه‌مند باید آن‌ها را فراگرفته و به‌صورت عملی در گریم افراد مورد استفاده قرار دهد. آموزشگاه‌های متعددی در سطح شهر تهران وجود دارد که اقدام به آموزش گریم در سطوح مختلف، از مبتدی تا فوق حرفه‌ای دارند. موسسه ی فرهنگی هنری پلان، یکی از بهترین و حرفه‌ای‌ترین آموزشگاه گریم در نارمک است. در این موسسه ی حرفه‌ای، کلاس‌های آموزش گریم زیرنظر اساتید حرفه‌ای و برجسته تدریس می‌شود.