موسسه فرهنگی هنری پلان، یکی از مجموعه‌های هنری در تهران می‌باشد که هنرمندان متعددی را در زمینه‌ها و رشته‌های گوناگون هنری تربیت و تحویل جامعه حرفه‌ای داده است. یکی از رشته‌ها و دوره‌های این مجموعه، آموزش تخصصی نقد و تحلیل می‌باشد. این مجموعه برای دوره‌های نقد و تحلیل فیلم، با مدرسین و افرادی همکاری دارد که هر یک به‌طور حرفه‌ای در عرصه نقد و تحلیل فیلم فعالیت داشته و مقالات متعدد و گوناگونی را در نشریات، سمینارها و نشست‌های تخصصی ارائه کرده‌اند. ازاین‌رو، نقد و تحلیل فیلم را نه به عنوان یک علاقه بلکه به عنوان حرفه تخصصی دنبال نموده و یدبیضایی در این رشته دارند.

برای آموزش تخصصی نقد و تحلیل فیلم در تهران به مجموعه هنری پلان مراجعه نمایید.

به‌طور کلی، نقد و تحلیل به بررسی ابعاد مختلف و زوایای آشکار و نهان یک اثر سینمایی و یا تلویزیونی می‌پردازد. اثری که به اکران عمومی درآمده و ممکن است مورد پسند اقشار گوناگون قرار گرفته و یا حتی نگرفته باشد. نقد فیلم سینمایی و یا سریالی شامل سه مرحله نقد، تفسیر و تحلیل است.

آموزش تخصصی نقد و تحلیل فیلم در تهران

بدین معنی که منتقد ابتدا به بررسی فرم، محتوا، داستان و فریم‌های گوناگون یک اثر می‌پردازد. در مرحله دوم، پیشینه کارگردان و نویسنده، حرکات و گفتار بازیگران با دانش شخصی منتقد آمیخته و تفسیرهایی برمبنای این سه ارائه می‌شود. سپس، فرم فیلم با استفاده از دو مرحله قبلی مورد بحث قرار گرفته و تحلیل‌های نوینی استنتاج می‌شود.

آموزش تخصصی نقد و تحلیل علمی و حرفه‌ای فیلم را در آموزشگاه هنری پلان تجربه کنید.

ازاین‌رو، برخلاف تصور برخی از افراد نقد فیلم مهارتی حرفه‌ای است که برای فعالیت در آن باید تجربه، دانش و علم با یکدیگر ترکیب کرد و براساس آن‌ها نقد و تحلیلی از یک اثر سینمایی و یا سریالی ارائه داد. در آموزشگاه پلان، دانش و علم این رشته به هنرجویان و شرکت‌کنندگان دوره‌ها به صورت کامل آموزش داده می‌شود تا بتوانند به بهترین شکل در این رشته فعالیت نمایند؛ اما، افزون بر این دو بعد، حضور مدرسان مجرب و فعال در حوزه نقد و تحلیل فیلم باعث انتقال تجارب آنان به هنرجویان می‌گردد. مزیتی که این امکان را فراهم می‌سازد تا هنرجویان در مدت زمان کوتاهی به حرفه‌ای‌ترین افراد در زمینه نقد و تحلیل فیلم تبدیل شوند و مقالات و نقدهای خود را در بهترین نشریات و مجامع تخصصی ارائه نمایند.

حرفه‌ای شدن را در آموزشگاه پلان تجربه نمایید و در زمینه مورد علاقه خود فعالیت کنید.