برای آموزش ساز کاخن در تهران می‌توانید به موسسه ی حرفه‌ای و تخصصی پلان مراجعه نمایید تا در کنار برجسته ترین اساتید، دوره‌های آموزشی را طی نموده و سپس به هنرمندی حرفه‌ای در نواختن این ساز تبدیل شوید. کاخن در سال‌های اخیر در کنسرت‌های گروه‌های موسیقی به وفور قابل مشاهده است و روزانه بر کاربرد آن افزوده می‌شود.

برای آموزش ساز کاخن در تهران به موسسه ی حرفه‌ای پلان بپیوندید!

ساز کاخن در زمره ی سازهای کوبه‌ای به شمار می‌آید که منشأ آن را از کشور اسپانیا می‌دانند. برخی از نظریه‌پردازان تاریخ هنر و موسیقی معتقدند، نخستین بارقه‎های ساخت این ساز از جعبه‌های میوه آغاز شده است. بدین ترتیب که نوازندگان سازهای اسپانیایی سبک فلامینگو روی جعبه‌های میوه نشسته و با زدن روی این جعبه‌ها، سعی در همنوایی گروه خود داشته‌اند. این جعبه‌ها به تدریج توسط نوازندگان تغییر و تکمیل شد و بدین ترتیب ساز کاخن متولد گشت. این ساز ارتباط لاینفکی با ساز گیتار و سبک فلامینگو دارد.

آموزش ساز کاخن در تهران

کاخن در حال حاضر ساز محبوب اسپانیایی‌ها و آفریقایی‌ها به شمار می‌آید. در حال حاضر، دو نوع ساز کاخن ثابت و رگلاژی وجود دارد. هر یک از این دو نوع ساز دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند که در هر دو سیمی مشابه ساز گیتار به کار رفته است؛ اما، در نوع ثابت قابلیتی برای تنظیم تعبیه نشده است. در حالی‌که در نوع رگلاژی فنری با قابلیت شل شدگی و انعطاف سیم تعبیه شده که می‌تواند باعث کوک کردن ساز شود. به‌همین دلیل، نواختن ساز نیاز به مهارت و آموزش دارد. آموزشی که باید زیرنظر اساتید حرفه‌ای و متخصص گذرانده شود.

اساتیدی که تجربه ی بسیاری در نواختن دارند و در کنسرت‌های متعدد به اجرای ساز کاخن پرداخته‌اند. موسسه ی فرهنگی هنری پلان، در نهایت دقت و حساسیت سعی در استفاده از اساتید دلسوز و کوشا دارد که با تمام توان و تلاش خود مهارت‌های اصلی نواختن ساز کاخن را آموزش داده و در کمترین زمان هنرجویان و علاقه‌مندان به این ساز را به افراد حرفه‌ای تبدیل نماید. کافی است به مجموعه هنری پلان بپیوندید و از حرفه‌ای شدن در نواختن ساز کاخن نهایت لذت را ببرید. به ما بپیوندید و از حرفه‌ای‌ها شوید.

حرفه‌ای شدن را با آموزشگاه هنری پلان تجربه نمایید.