مجموعه ی پلان، یک آموزشگاه هنری برجسته و موفق در ایران است که در عرصه‌های گوناگون هنری همانند آموزش ساز کالیمبا در تهران فعالیت دارد. این آموزشگاه را می‌توان یکی از مجموعه‌های برتر هنری در سطح تهران به شمار آورد که با اساتید برتر و متخصص همکاری داشته که به تدریس در رشته‌های مختلف هنری فعالیت دارند. در این آموزشگاه، ساز کالیمبا به صورت تخصصی زیرنظر اساتید برتر آموزش داده می‌شود. 

آموزشگاه هنری پلان، حرفه‌ای‌ترین مجموعه آموزش ساز کالیمبا در تهران است.

کالیمبا یکی از سازهای اصیل و قدیمی به‌شمار می‌آید که منشأ آن را به بومیان قاره آفریقا نسبت می‌دهند؛ اما، این ساز با تلاش‌های بی‌دریغ یکی از موسیقیدانان انگلیسی به‌نام هیو تریسی به جهانیان معرفی شد. این هنرمند از ساز کالیمبا در کنسرت‌های گوناگون خود در اقصی نقاط جهان بهره گرفت و عامل آشنایی مردم کشورهای مختلف با این ساز شد. 

 

آموزش ساز کالیمبا در تهران

این ساز در زمره سازهای تیغه‌ای خود صدا است که در آن تیغه‌ها روی جعبه‌ای چوبی قرار می‌گیرد. برای نواختن این ساز، نوازنده باید تسلط کاملی به نت‌ها و شیوه نواختن آن داشته باشد؛ زیرا، شکل و فرم قرارگیری نت‌ها در مقایسه با سایر سازها متفاوت بوده و از اختلافاتی برخوردار است. به‌همین دلیل، علاقه‌مندان به نواختن این ساز باید زیرنظر اساتید متخصص آموزش دیده و خود را برای نواختن حرفه‌ای کالیمبا آماده نمایند. ازآنجایی‌که از ورود این ساز داخل ایران عمر چندانی نمی‌گذرد، نوازندگان کمی به نواختن این ساز فعالیت دارند؛ ازاین‌رو، مجموعه ی هنری پلان با هدف آموزش با کیفیت و تخصصی ساز کالیمبا اقدام به همکاری با اساتید حرفه‌ای نموده و کلاس‌های متعددی در زمینه ی آموزش کالیمبا برگزار کرده است. در این راستا، توصیه می‌شود علاقه‌مندان به نواختن این ساز آفریقایی به آموزشگاه هنری پلان مراجعه نمایند و از مزایای این آموزشگاه حرفه‌ای بهره‌گیرند.

ساز کالیمبا، از سازهای نوین در ایران به شمار می‌آید.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این مجموعه حضور اساتید خبره‌ای است که سابقه ی طولانی در نواختن ساز کالیمبا داشته و در مراسم‌های متعددی به اجرا پرداخته‌اند. اساتیدی که افزون بر تجربه، از نگرش علمی برجسته‌ای برخوردار هستند و به خوبی می‌دانند که با استفاده از چه شیوه‌ای می‌توانند تدریسی اثربخش به هنرجویان ارائه دهند تا شاگرانشان در کمترین زمان به استادان خبرۀ کالیمبا تبدیل شوند.

برای حرفه‌ای شدن، کافی است به مجموعه هنری پلان بپیوندید!