همانطور که می دانید اگر با استفاده از رنگ ها، رنگ دانه ها و یا سایر موارد بر روی یک سطح دست به خلق آثار هنری بزنید، شما یک نقاش خواهید بود. برای این کار می توان از قلمو، چاقو، اسفنج، اسپری و حتی دست استفاده کرد.

در نقاشی سطح اثر می تواند دیوار، کاغذ، بوم (پارچه)، چوب، شیشه، لاک، سفال و حتی برگ و مس باشد. همچنین ممکن است در یک اثر هنری علاوه بر رنگ از چندین ماده ی دیگر مانند ماسه، خاک رس، کاغذ، گچ، ورق طلا و یا حتی اجسام کامل استفاده شود.

نقاشی یک رشته ی بسیار با اهمیت در زمره ی هنرهای تجسمی می باشد که در آن المان هایی مانند طراحی، ترکیب، فیگور، روایت و انتزاع پدیدار می گردد. نقاشی ها سبک های گوناگونی دارند و می توانند درون مایه هایی از طبیعت یابند و یا گرایش های انتزاعی، روایی، نمادین، احساسی و یا سیاسی پیدا کنند.

برای نمونه بخشی از تاریخ نقاشی در هنر شرقی و غربی تحت سلطه ی هنر مذهبی می باشد که مثال هایی از این آثار، چهره های اساطیری روی سفال را به تصویر می کشند و یا از معروف ترین آن ها صحنه های کتاب مقدس منقوش در سقف کلیسای سیستین است.

موسسه هنری-فرهنگی پلان مجری حرفه ای آموزش طراحی و نقاشی برای کودکان شرق تهران است.

قدیمی ترین نقاشی های تقریبا به چهل هزار سال پیش برمی گردند که در غرب اروپا در منطقه ای فرانسوی و غارهای سولاوسی و اندونزی یافت شده اند. همچنین نقاشی های غار کالیمانتا و غار لوبنگ جریجی صالح قدمتی بین ۴۰ تا ۵۲ هزار سال دارند. همچنین اخیرا در جزیره ای در اندونزی اثری پیدا شده است که قدمت آن به بیش از ۴۵۵۰۰ سال پیش می رسد. سنگ آهکی منقوش یافته شده در استرالیا نیز نمونه ای دیگر است که ۴۰ هزار سال عمر دارد. تمام این گفته ها شاهدی بر این ادعاست که هنر نقاشی یک هنر اصیل و ریشه دار در تاریخ و تمدن بشری می باشد.

آموزش طراحی و نقاشی برای کودکان شرق تهران

آموزش طراحی و نقاشی برای کودکان شرق تهران

گرچه تمامی رشته های هنری را می توان اصیل و باارزش تلقی کرد و نمی توان هنری را بر دیگری رجحان بخشید اما به انصاف هنر نقاشی در اصالت پیشرو و سردمدار است. علاوه بر این، جنبه های متفاوتی که در هنر نقاشی به آن پرداخته می شود، آن را به یکی از رشته های پرطرفدار تبدیل کرده است زیرا از قوه تخیل تا مهارت دست را به چالش می کشاند و استحکام می بخشد.

با تمام این تفاسیر می توان اذعان داشت که این رشته ی هنری برای تربیت کودکان و آماده سازی ایشان برای بروز استعدادهایشان بسیار مناسب و با ارزش می باشد. موسسه ی هنری پلان مجری آموزش طراحی و نقاشی برای کودکان شرق تهران با این رویکرد است که کودک می تواند در جریان کنکاش های هنری و آموزش های منسجم و علمی در آینده به دستاوردهای با ارزشی نائل آید.