هنرمندان گریم متخصص در استفاده از ترکیبات آرایش برای رنگ آمیزی، پنهان کردن یا تغییر شکل ظاهری فرد برای اهداف زیبایی هستند. در تولیدات تئاتر و فیلم حتی ممکن است از مصنوعاتی نیز استفاده کنند تا به ظاهر دلخواه برسند. همانطور که می دانید، همه هنرمندان بوم مورد علاقه خود را دارند. برای هنرمندان گریم، بوم آنها فقط صورت است: الهام از شعرها ، آثار هنری و آهنگ های بی شماری که می توان سراغ گرفت.

آموزش چهره پردازی رسالت از جمله ی رشته های هنری پرطرفدار است که پلان مجری آن می باشد.

هنرمندان گریم از استعدادها و ابزارهای خود برای ایجاد، تغییر شکل و بهبود چهره (و گاهی بدن) شخص استفاده می کنند. کار آنها نقص ها را اصلاح می کند، ویژگی های مثبت را برجسته می نماید و اهداف هنری را برآورده می سازذ. گریمورها برای یک رویداد خاص استخوان گونه ی هنرمند را برجسته می کنند، یا چشم دودی را برای یک صحنه مد فراهم می نمایند و یا پروتزهای مصنوعی را برای تولیدات نمایشی اعمال می کنند.

هنرمندان گریم برجسته در سراسر دنیا ، دستمزدهای بالایی دارند. کار آن‌ها یک نگرش کمال طلبانه را می طلبد، زیرا این حرفه نیاز به یک چیره دستی، نظر به جزئیات، دقت در کاربرد موا ، و درک خوب از رنگ ها و  سایه ها و ترکیب است. آن‌ها درک عمیقی از انواع پوست، رنگ پوست و مواد آرایشی دارند و آن‌ها می دانند که چگونه شیوه ها و تکنیک ها را متناسب با یک رویداد، موقعیت یا مکان خاص به کاربرند. ابزارهای آرایشگران بسته به صنعت یا محیطی که در آن کار می کنند ممکن است کمی متفاوت باشد، اما یک مجموعه حرفه ای آرایش و پالت لوازم آرایشی همیشه ضروری است.

موسسه ی آموزشی هنری فرهنگی پلان یکی از پیشگامان آموزش این هنر جذاب و هیجان انگیز در شرق تهران می باشد. آموزش چهره پردازی رسالت از جمله ی رشته های هنری پرطرفدار است که پلان مجری آن می باشد. شما با فراگیری آموزش چهره پردازی زیر نظر استادان صاحب نام این هنر و مطابق با تکنیک های آموزشی روز دنیا، می توانید ضمن لذت از آموختن و اجرای این رشته، آینده شغلی مناسبی را نیز برای خود رقم بزنید.