قبولی در کنکور ارشد معماری

اولویت برای قبولی داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد معماری در سال جدید پیداکردن منابع درست و مناسب و یک روش مطالعه است که از هدر رفتن وقت و هزینه افراد جلوگیری کند. برای انتخاب منابع مطالعاتی و برترین جزوات معماری ارشد، افراد ابتدا باید ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد معماری را بدانند و سپس بر اساس تاثیر آنها در کنکور و نقاط قوت خود منابع را انتخاب کنند. این منابع می‌توانند کتاب‌های آموزشی فیلم‌های آموزشی و جزوات مختلف باشند.

هر فردی ممکن است درد روسی قوی بوده یک سری دروس ضعف داشته باشد. بهترین کار این است که از یک استاد ماهر یک مشاور حرفه‌ای در این زمینه مشورت گرفت.

دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد معماری

افراد با شرکت در کنکور ارشد معماری می‌توانند در یکی از گرایش‌های آن تحصیل کنند. پس از انتخاب گرایش مورد نظر افراد باید دروسی که ضریب بالاتری دارند را پیدا کرده و روی آن‌ها بیشتر تمرکز کنند. چرا که این دروس تاثیر بیشتری در کسب رتبه برتر و تراز بالاتر فرد خواهند داشت. بنابراین باید طبق این دروس منابع مطالعاتی و جزوات مناسب را انتخاب کرد. عناوین دروس امتحانی دوره کارشناسی ارشد معماری عبارت‌اند از :

 • زبان عمومی و تخصصی
 • دروس فنی ساختمان
 • دروس تاریخ و مبانی نظری
 • درک عمومی معماری
 • درک عمومی معماری منظر
 • تاریخ شهر در ایران
 • مبانی بازسازی پس از سانحه
 • پروژه عملی طراحی اسکیس معماری
 • پروژه عملی طراحی اسکیس معماری منظر
 • پروژه تشریحی مطالعات فرهنگ و معماری ایران
 • پروژه عملی طراحی اسکیس معماری داخلی

انتخاب بهترین روش مطالعه

امروزه منابع مطالعاتی، جزوات و فیلم‌های آموزش زیادی وجود دارند که برای آمادگی داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد معماری ساخت شده‌اند. اما خیلی از این منابع ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد. برای اینکه داوطلبان بتوانند برترین جزوات معماری ارشد و منابع مناسب را انتخاب کنند، ابتدا باید یک راهنمای ماهر و حرفه‌ای داشته باشند. این راهنما می‌تواند یک استاد مجرب باشد که در زمینه پرورش داوطلبان برتر کنکور ارشد معماری سابقه داشته باشد. داوطلبان با شرکت در کلاس‌های آمادگی کنکور در هر درس مربوطه می‌توانند از تجربیات اساتید استفاده کرده و جزوات کنکور معماری که توسط آنها پیشنهاد می‌شود را مطالعه کنند.  

آموزشگاه کنکور کارشناسی ارشد معماری

ثبت‌نام در آموزشگاه کنکور کارشناسی ارشد معماری

امروزه در هر شهری تعداد زیادی آموزشگاه کنکوری وجود دارد که هر کدام دارای امکانات مختلفی هستند. برای پیداکردن بهترین گزینه، افراد باید به استادان و سابقه رتبه‌های برتر آموزشگاه توجه کنند. آموزشگاه پلان نیز یکی از برترین مجموعه‌های آموزشی در زمینه برگزاری کلاس‌های کنکوری رشته معماری است. آموزشگاه رتبه‌های برتر یک‌رقمی تا دورقمی زیادی را در کنکور سال گذشته پرورش داده است. افراد می‌توانند برنامه کلاس‌های آموزشی مجموعه پلان را در قسمت برنامه کلاسی پلان مشاهده کنند.

مزایای وجود یک راهنما مسیر موفقیت

داوطلبان کنکور با شرکت در کلاس‌های آموزشی مناسب و یادگیری روش‌های مطالعه می‌توانند شانس موفقیت خود را در کنکور کارشناسی ارشد معماری بیشتر کنند. یک استاد ماهر با استفاده از تجربیات خود بهترین روش‌های مطالعه و تکنیک‌های تست‌زنی را به افراد آموزش داده و برترین جزوات معماری ارشد را به آن‌ها معرفی می‌کند. داوطلبان با استفاده از این موارد می‌توانند از هدررفتن زمان خود تا حد زیادی جلوگیری کنند و با قدم‌های مطمئن به سمت کسب رتبه برتر کنکور معماری حرکت کند.

در این صورت نیاز به جستجو بین انواع منابع جزوات مختلف وجود ندارد و داوطلبان از همان ابتدا می‌تواند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنند. اساتید آموزشگاه پلان همگی از اساتید تراز اول کشور بوده و می‌توانند بهترین راهنمایی را برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد معماری به ارمغان بیاورند. 

کلام آخر

زمانی که داوطلبان هدف خود را موفقیت کنکور کارشناسی ارشد معماری دانسته و قصد کسب رتبه برتر یک‌رقمی و دورقمی را دارند، باید حتما منابع مطالعاتی و برترین جزوات معماری ارشد را برای مطالعه داشته باشند. تنها در این صورت است که به هدف خود نزدیک‌تر شده و شانس قبولی بالاتری خواهند داشت. داوطلبان می‌توانند برای راحتی طی کردن مسیر موفقیت از مشاوران ماهر و باتجربه نیز کمک بگیرند.