موسیقی ارف یکی از دوره‌های آموزشی مخصوص کودکان به‌شمار می‌آید که آموزشگاه‌های گوناگونی اقدام به برگزاری آن می‌کنند. دوره های ارف عموماً اهداف گوناگونی را دنبال می‌کند که اصلی‌ترین آن ایجاد انگیزه در آموزش موسیقی است. ارف سعی می‌کند تا با ایجاد فضایی صمیمی و روشی مشابه بازی، کودک را به آموزش موسیقی علاقه‌مند کند.

بهترین دوره ارف را در آموزشگاه هنری پلان تجربه کنید.

اما، این دوره‌‌ها علاوه بر موردی که ذکر شد اهداف دیگری به دنبال دارد: تمام آن‌ها در راستای آموزش می‌باشند. انتقال مفاهیم اساسی و تئوری موسیقی از دیگر اهدافی است که در دوره ارف دنبال می‌شود. ازآنجایی‌که کودک  موسیقی را از سنین کم آموزش می‌بیند بهتر است تا آموزش را به‌صورت اصولی و همراه با تئوری‌های آموزشی دنبال کند. در دوره‌های ارف آموزش اصول تئوری به صورت سرگرمی و بازی آموزش داده می شود. از دیگر اهداف دوره ارف درک صحیح ریتم‌ها در قالب بازی‌های گوناگون است.

بهترین آموزشگاه موسیقی ارف در رسالت

به همین دلیل، با استفاده از دستگاه‌ها و ابزارهای گوناگون ریتم  را فرا می‌گیرند. از دیگر اهداف دوره‌های ارف، آموزش نوازندگی است. برای این کار بازی‌های گوناگون طراحی شده و سپس، سازهای گوناگونی به کودکان داده می‌شود تا آنان بتوانند ساز مورد علاقه خود را پیدا کنند. سپس، توسط اساتید به آرامی روی نوازندگی یک ساز تخصصی کار می شود. وجود اساتید مجرب و حرفه‌ای در دوره های ارف، امری ضروری و واجب است؛ زیرا باعث می‌شود کودکی به موسیقی علاقمند و یا به‌ طورکلی از آن زده شود. برای جذب کودکان مربیان دوره‌های عرف باید تسلط کاملی به این زمینه و همچنین مسائل روانی کودکان داشته باشد.

دوره‌های ارف تأثیر بسیاری در ایجاد علاقۀ کودکان به موسیقی دارد

در میان تمامی آموزشگاه‌هایی که اقدام به برگزاری این دوره می‌کنند، مجموعه هنری پلان یکی از تخصصی‌ترین و بهترین آموزشگاه موسیقی ارف در رسالت به‌ شمار می‌آید. در این مجموعه تعدادی از اساتید حرفه‌ای همکاری دارند که هر یک مسلط به زمینه‌های روان‌شناسی کودک و مسائل موسیقی هستند. با مجموعه  هنری پلان، کودکان شما به موسیقی جذب شده و به‌تدریج به افراد حرفه‌ای و مسلط در زمینه موسیقی، تئوری موسیقی و نوازندگی تبدیل می شوند.