در تهران بهترین آموزشگاه نقاشی در تهرانپارس، مجموعه پلان است. از آنجایی که تهران از وسعت جغرافیایی بسیاری برخوردار است، هر نقطه آن به نواحی، سراها و محله‌های گوناگون و متعددی قابل تقسیم است. یکی از این محله‌های پرتراکم و پرازدحام، تهرانپارس است. تهرانپارس دارای محله‌ها و سراهای گوناگونی است که از آن جمله می‌توان به مناطقی همانند شهرک امید، شهرک پارس، شهرک فرهنگیان، محلات، جوادیه و گلشن است.

بهترین اموزشگاه نقاشی تهرانپارس، مجموعه آموزشی پلان است.

تهرانپارس از غرب با بزرگراه شهید باقری، از جنوب به خیابان دماوند، از شرق به بزرگراه شهید زین‌الدین و از شرق به بلوار شاهد که به بلوار پروین شهرت دارد، منتهی می‌شود. در تهرانپارس، مجموعه‌های گوناگون با هدف ارائه خدمات و رفع نیاز ساکنان منطقه ارائه شده است. یکی از این نیازها آموزشی و ارتقای توان شخصی است. برای آموزش هر شخص بنابر استعداد و علاقه خود تخصصی در حرفه خاصی پیدا می‌کند. بدین ترتیب هر فرد می‌تواند در عرصه‌ها و زمینه‌های گوناگونی مطالعه کرده و در عرصه خاصی تخصص یابد.

یکی از این عرصه‌ها، مقوله هنر است. یکی از مزایای هنر آن است که علاوه بر جنبه آموزشی، از جنبه‌های سرگرمی و تفریحی برخوردار بوده و باعث ایجاد سرگرمی برای افراد می‌کند. اما هنر دارای شاخه‌های گوناگون و متنوعی است . هر فرد بنابر نیاز خود در این زمینه آموزش می‌بیند. یکی از پرطرفدارترین عرصه در هنر و به خصوص هنرهای تجسمی آموزش نقاشی است. نقاشی دارای تکنیک‌ها و روش‌های گوناگون بوده و هر فرد برای کسب مهارت در آن باید زیر نظر مربی و استادی مجرب و متخصص آموزش ببیند.

آموزش سیاه قلم، رنگ روغن، آبرنگ و گواش بخشی از تخصص آموزشگاه نقاشی پلان است.

آموزشگاه هنری پلان، یکی از بهترین آموزشگاه‌های هنری در شرق تهران است که با استفاده از اساتید متخصص و حرفه‌ای در عرصه‌های گوناگون، بهترین‌ها را به شما آموزش داده و راه را برای حرفه‌ای شدن به شما آموزش می‌دهد. این مجموعه با برگزاری دوره‌های تخصصی نقاشی همانند سیاه قلم، رنگ روغن، آبرنگ، گواش در سبک‌های گوناگون آماده آموزش به شما هست.