معرفی بیت باکس

بیت باکس هم شاخه‌ای از هنر موسیقی است که در این اواخر طرف‌داران زیادی پیدا کرده و موردتوجه جوانان زیادی قرار گرفته است. بیت باکس هنری است که شما می‌توانید به‌تنهایی و با ابزاری به نام زبان خود موسیقی بنوازید و همه را حیرت‌زده کنید. در این موسیقی شما فقط از بینی گلو و دهان خود به‌عنوان آلت موسیقی استفاده می‌کنید و با صداهایی که از این طریق ایجاد می‌کنید موسیقی زیبایی می‌نوازید. یادگیری تحت نظر استاد آموزش بیت باکس می تواند تاثیر زیادی در یادگیری و پیشرفت داشته باشد.

یادگیری بیت باکس

در این هنر هم تمرین‌کردن بسیار مهم است و برای کسب مهارت بیشتر و پیشرفت باید تمرین بسیار بکنید. البته گاهی این یادگیری در افراد فرق می‌کند. بعضی چند دقیقه یا چند ساعت وقت لازم دارند و گاهی پیش می‌آید چند ماه نیاز باشد که فردی بتواند در این هنر مهارت پیدا کند. در ابتدا شما آهنگ‌های بیت با کسرهای ایرانی و خارجی را بارها گوش کنید و سعی کنید از کارهای آن‌ها کپی یا به تعبیری تقلید کنید.

این اولین قدم شما برای شروع یادگیری این هنر شگفت‌انگیز است. در مرحله بعدی شما باید سعی کنید با دهان خود تولید صدا کرده و از خلاقیت‌های وجودی خودتان برای ابداع صداهای جدید استفاده کنید. برای اینکه شما با اصول و روش درست یادگیری این هنر آشنا شوید، باید از وجود استاد آموزش بیت باکس بهترین بهره را ببرید.

دلیل پیشرفت سریع بیت باکس

این سبک از موسیقی با سبک هیپ‌هاپ تلفیق شده و باعث شده که بیشتر افراد جذب این هنر شوند و مخاطبین بسیاری را به‌طرف خود جلب کرده است. اجرای این موسیقی با دهان کار دشواری است و از عهده هرکسی برنمی‌آید ولی به علت زیبایی و جذابیتی که دارد افراد زیادی دوست دارند، این هنر زیبا را برای یک‌بار امتحان کرده و یاد بگیرند. یکی از دلایل که باعث خاص بودن و زیبایی این هنر شده این است که حد و مرزی ندارد.

هرکسی توانایی تقلید هر سبکی را دارد و می‌تواند آن را به روش‌های مختلف انجام دهد. امروزه این سبک موسیقی هنری مستقل شناخته شده است و برای اجرای آن نیاز به ساز موسیقی خاصی نیست. در کشور ما هم این هنر طرف‌داران زیادی پیدا کرده و کسانی که مهارتی در این هنر دارند در حال آموزش آن به افراد علاقه‌مند هستند. امروزه در فضای مجازی  بیشتر شاهد موسیقی بیت باکس هستیم و با آثار زیبای آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

بیت با کسرهای معروف ایرانی

بیت با کسر به افرادی می‌گویند که در این هنر زیبا مهارت دارند و با دهان خود یک‌دنیای موسیقی جالب را اجرا می‌کنند. در ایران گروهای زیادی هستند که به‌صورت دسته‌جمعی اجرا می‌کنند و گاهی به‌صورت انفرادی برنامه دارند. افرادی هم هستند که شخصی کار می‌کنند و مشغول تدریس این هنر هم هستند. آقای کیا رکنی، آقای نیما نیموش، آقای امیر قدر، آقای اشکان جعفرزاده که این افراد هرکدام برای خود سبکی دارند و استاد آموزش بیت باکس به دیگران هستند.

هنرمندان این عرصه

آقای کیا رکنی، فردی جوان و بااستعداد که متولد سال ۱۳۸۷ است و از هفت‌سالگی وارد دنیای موسیقی شده است. در ابتدا ارگ می‌نواخته که به علت بیماری، حنجره او دچار مشکل شد و  صدایش تغییر کرد و از این طریق شروع به تولید صدا با دهان کرد. در ۱۴ سالگی در ارمنستان با این هنر آشنا شد و بعد به‌صورت حرفه‌ای شروع به تمرین کرده و در ۱۶ سالگی در یک مسابقه بیت باکس شرکت کرد و مقام قهرمانی را کسب کرد. کیا رکنی مشغول اجرای برنامه‌های کوتاه در مراسم‌های مختلف و استاد آموزش بیت باکس و کسب درآمد از این طریق است.

بیت با کسرهای معروف ایرانی

آقای نیما نیموش، متولد سال ۱۳۶۶در آلمان است که بعد از فوت پدر به ایران آمد. با هنر رپ وارد دنیای موسیقی شد و با رپرهای معروف فارسی‌زبان شروع به اجرا کرد. نیما در سبک‌های مختلف از موسیقی رپ و هیپ‌هاپ فعالیت دارد و اولین آرتیست ایرانی لقب گرفته است. حوزه فعالیت او سبک رگتون است و یکی از معروف‌ترین رپرهای ایرانی است. او هم در حال حاضر استاد آموزش بیت باکس به علاقه‌مندان است.

آقای امیر قدر، این فرد یکی از معروف‌ترین و بهترین بیت با کسر رپ فارسی است. او با خلاقیت‌های خود در این هنر مشهور شده است و موزیک‌های زیادی منتشر کرده است. با رپرهای زیادی همکاری کرده و در تهران مشغول فعالیت است. او در حال تأسیس گروهی که بیت باکس  گروهی اجرا کنند است. او کنسرت گروهی یا انفرادی برگزار نکرده است. امیر قدر می‌خواهد کنسرتی برگزار کند که در آن بیت باکس را همراه بیت باکس‌های متفاوت به نمایش بگذارد.

موسسه فرهنگی هنری پلان

مؤسسه فرهنگی هنری پلان هم در امر آموزش موسیقی و آواز در سبک‌های مختلف با وجود استادان دلسوز و ماهر در خدمت علاقه‌مندان است. این مجموعه دارای رشته‌های سینما و تئاتر که زیرشاخه‌های زیادی دارد هم است. علاقه‌مندان به هنر موسیقی می‌توانند از طریق شماره تماس موجود در سایت با این موسسه در تماس باشند.