درس زبان انگلیسی در کنکور ارشد و دکتری

یکی از قسمت‌های مهم در هر کنکوری بخش زبان انگلیسی است که با کسب درصد قابل‌قبولی در آن می‌توان در کسب رتبه برتر در کنکور یک مرحله جلوتر رفت. البته افرادی که قصد مطالعه و کسب درصد بالایی را دارند، ابتدا باید منابع مطالعاتی و بهترین جزوات و ویدیوهای آموزشی زبان تخصصی را پیدا کرده و با استفاده از راهنمایی و تجربیات اساتید ماهر شروع به یادگیری تکنیک‌های مهم کنند.

یک منبع مهم مطالعاتی

اوین منبعی که برای زبان انگلیسی مهم است کتاب ‌درسی است که افراد باید ۱۰۰ درصد آن را یاد گرفته و به آن مسلط باشند. داوطلبان برای یادگیری لغات و گرامر نیز به جزوات و کتاب‌های مختلفی نیاز دارند که می‌تواند توسط استاد و مشاور به آنها معرفی شود. مرور مداوم دروس و حل تمرین می‌تواند در یادگیری تاثیر زیادی داشته باشد. استفاده از بهترین جزوات و ویدیوهای آموزشی زبان تخصصی استاد بابک رستمی که یکی از اساتید برتر کشور است، می‌تواند در کسب رتبه برتر به داوطلبان کمک کند.

استاد زبان انگلیسی

یکی از دروس مهم و تاثیرگذار در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری درس زبان انگلیسی است. این درس معمولا دارای دو بخش عمومی و تخصصی بوده که بخش عمومی آن با ۱۵ سوال معمولا بین رشته‌های مختلف یکی است. اما بخش تخصصی آن درباره رشته تحصیل شده است. یکی از اساتید ماهر و تراز اول کشور که در زمینه تدریس زبان انگلیسی عمومی و زبان تخصصی رشته معماری  دکتر بابک رستمی موسس مجموعه آموزشی پلان است. برای مشاهده برنامه کلاسی این استاد گرامی می‌توان به بخش برنامه کلاسی در سایت پلان مراجعه کرد.

استاد زبان انگلیسیاهمیت بهترین جزوات و ویدیوهای آموزشی زبان تخصصی

از دروس عمومی که در رتبه افراد تاثیر زیادی دارد، زبان انگلیسی است. چرا که بسیاری از افراد ممکن است زمان کافی برای پاسخگویی به آن را نداشته باشند. همچنین بسیاری از افراد دانش زیادی درباره این درس نداشته و نمی‌توانند به‌خوبی به سوالات آن پاسخ دهند؛ بنابراین اگر داوطلبان بتوانند درصد بالایی در این درس کسب کنند، می‌توانند در این درس از بقیه افراد پیشی بگیرند و رتبه بالاتری به دست آورند.

بهتر است قبل از شروع مطالعه ابتدا از بودجه‌بندی آن آگاه شد و طبق آن مطالعه را شروع کرد. همچنین افراد باید از قبل نقاط ضعف و قوت خود را بدانند تا بتوانند به بهترین نحو مطالعه را انجام دهند. انتخاب درست بهترین جزوات و ویدیوهای آموزشی زبان تخصصی و عمومی نیز می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد.

زبان انگلیسی رشته معماری

تعداد سوالات در این بخش کنکور ۳۰ عدد بوده که نیمی از آن برای زبان عمومی است. بخش عمومی بین همه رشته‌ها مشترک است. واژه‌ها و عبارت‌های تخصصی اغلب با ترجمه عمومی آنها تفاوت داشته و نیاز به یادگیری تخصصی‌تری دارند. داوطلبان باید با افزایش دایره لغات خود برای ترجمه متون تخصصی رشته معماری تلاش کنند. در این موقع استفاده از بهترین جزوات و ویدیوهای آموزشی زبان تخصصی استاد بابک رستمی بهترین گزینه است و می‌تواند در یادگیری داوطلبان تاثیر زیادی داشته باشد.

انتخاب بهترین شیوه مطالعه و بهترین جزوات و ویدیوهای آموزشی زبان تخصصی

بعد از پیداکردن منابع مطالعاتی درست، پیداکردن بهترین شیوه مطالعه اهمیت زیادی دارد. افراد باید با شناخت نقاط ضعف و قوت خود در بخش‌های لغات و گرامر برنامه مطالعاتی درستی برای خود بچینند. ثبت‌نام در یک دوره آموزشی و استفاده از راهنمایی اساتید می‌تواند در این مرحله کمک زیادی به افراد کند.

در نهایت انتخاب یک آموزشگاه مناسب هم باید باتوجه‌به سابقه رتبه‌های برتر آن آموزشگاه و کیفیت آموزش اساتید انجام شود. یکی از آموزشگاه‌های باکیفیت در تهران که در زمینه برگزاری کلاس‌های آموزشی کارشناسی ارشد معماری فعالیت می‌کند، مجموعه معماری پلان است. استاد رستمی موسس این مجموعه دو دوره زبان عمومی و تخصصی را در آموزشگاه ارائه می‌کند.

کلام آخر

داوطلبان برای کسب رتبه برتر در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری باید یک مسیر مطالعاتی درست و شیوه یادگیری دقیقی داشته باشند. یادگیری درس زبان انگلیسی نیز علاوه بر استاد نیاز به انتخاب بهترین جزوات و ویدیوهای آموزشی زبان تخصصی و عمومی دارد. با داشتن این شرایط کسب رتبه بالا کمی آسان‌تر می‌شود