پلاتو چیست؟

پلاتو به مکانی گفته می‌شود که فیلم را تصویربرداری می‌کنند و یک اصطلاح هنری است که در سینما به کار می‌رود. زمانی که یک فیلم را با تجهیزات متفاوت سینمایی و نورپردازی‌های مختلف در یک مکان فیلم‌برداری می‌کنند، معمولا از زیرمجموعه استودیو محسوب می‌شود به آن اصطلاحاً پلاتو گفته می‌شود.  بهترین پلاتو شرق تهران با تمامی امکانات آماده خدمات‌رسانی به هنرجویان است.

این واژه در تئاتر و نمایش هم معنی یکسانی دارد و محلی برای تمرین‌کردن گروه‌های نمایشی است. برای این که بتوان یک اثر هنری را در یک محل مناسب که دارای امنیت است، تمرین کرد، بسیار اهمیت دارد و نقش بسیار مهمی در گروه‌های هنری ایفا می‌کند.

اهمیت پلاتو

طبق گفته هنرمندان پلاتو مکانی بسیار بااهمیت برای سینما و تئاتر محسوب می‌شود که فعالیت‌های هنری خود را در آن محل انجام می‌دهند. این مکان می‌تواندT سالن یا اتاق مناسبی باشد که ویژگی‌های مخصوصی مانند: سیستم‌های صوتی و تهویه مناسب را در خود دارد. کف‌پوش و آکوستیک بودن فضا هم برای تمرین مهم است. پلاتو ازآن‌جهت اهمیت دارد که این گروه‌های هنری بتوانند با تمرین و فعالیت‌های خود، آثار هنری خود را به نحوی شایسته اجرا کنند.

در این چند سال گروه‌های نمایشی بسیار پیشرفت و رشد داشته است و علاقه‌مندان به این هنر هم در شهرهای بزرگ با نبود یا کمبود فضاهایی مانند پلاتو مواجه بودند تا بتوانند تمرین و اجرای خود را انجام دهند. امروزه دولت و دیگر متولیان برای تامین چنین مکان‌هایی امکانات لازم را ندارند و همین امر موجب شده تا بخش خصوصی وارد عرصه رشد شود. این بخش‌ها مکان‌هایی مانند پلاتو و تماشاخانه‌ها را رشد داده و افزایش داده‌اند.

کاربرد پلاتو

طبق گفته‌های افراد هنرمند بهترین پلاتو شرق تهران برای تمرین تئاتر و موسیقی اجاره می‌شود. زیرا برای این که این دو هنر را هنرمندان بتوانند در یک فضای آرام و امن که کمترین سروصدا و شلوغی در آن دخیل است، تمرین کنند به این فضا احتیاج دارند. البته این پلاتو ها باید تمام امکانات لازم و مناسب را برای تمرین دارا باشند. پس هرچه اندازه و امکانات وتجهیزات در این پلاتو ها بیشتر باشد، اجاره و هزینه پلاتو ها در تهران فرق می‌کند. اگر دارای امکانات متوسطی هم باشد، در یک فضای آرام هم می‌توان برنامه‌های موسیقی و نمایشی را تمرین کرد. البته عکاسان هم می‌توانند در این پلاتو ها به عکس‌برداری بپردازند، به شرطی که میزان نورپردازی برای استودیو های مخصوص باید تامین باشد.

بهترین پلاتو در شرق تهران

بهترین پلاتو در شرق تهران

برای این که مکان‌های پلاتو را اجاره کرد، باید به تجهیزات و امکانات آن هم توجه کرد. زیرا بهترین پلاتوها را در تهران به همین طریق طبقه‌بندی می‌کنند. البته با یک سرچ کوتاه می‌توانید، مکان‌های پلاتو و امکانات آن و این که چه کسانی از این مکان‌ها استفاده کرده‌اند را باید آگاه شد.

البته باید گفت که روش مدیریت صحیح این پلاتو ها موجب می‌شود که طرف‌داران بیشتری هم داشته باشند و محبوبیت آن‌ها در بین هنرمندان هم بیشتر شود. باید دقت کرد که اخلاق و برخورد مناسب افراد در زمان اجاره این پلاتوها در تهران هم یکی از دلایل انتخاب بهترین پلاتو شرق تهران است.

یکی از بهترین پلاتوها در تهران

امروزه تعداد مکان‌هایی به نام پلاتو بسیار زیاد است. باتمام امکانات و تجهیزاتی که دارند، قیمت و طرف‌داران متفاوتی را هم دارا هستند. یکی از بهترین آموزشگاه‌های هنری به نام پلان که بهترین و مدرن‌ترین امکانات پلاتو را دارا است. این مجموعه دارای تمامی امکانات که شامل: تجهیزات آکوستیک، سیستم‌های کامپیوتری را دارا بوده و همچنین سیستم‌های صوتی تصویری مناسبی را هم دارند.

تمام گروه‌های هنری در تهران می‌توانند در هر منطقه‌ای از تهران که قرار دارند با این مجموعه ارتباط برقرار کرده و برای استفاده از پلاتو اقدامات لازم را انجام دهند. اگر پلاتو ها در هر مکان دارای تمامی تجهیزات و ابزار موردنیاز برای تمرین هنرمندان را دارا باشد، در موفقیت هنرمندان بسیار موثر خواهد بود

کلام پایانی

یکی از بزرگ‌ترین موسسه های فرهنگی هنری دارای بهترین پلاتو شرق تهران پلان نام دارد. این مجموعه دارای مدرن‌ترین تجهیزات صوتی و تصویری برای کلاس‌های آموزشی و امکان نمایش فیلم روی پرده عریض را هم دارد. این موسسه آماده ارائه خدمات به هنرجویان محترم است و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد است. این آموزشگاه تمامی کلاس‌های آموزشی در هر هنری را دارا است و برای هر گروه سنی امکانات ویژه‌ای را دارد.