منابع و کتاب‌های زبان کنکور

انبوهی از منابع فارسی و انگلیسی را می‌توان با یک سرچ و یا جستجوی آسان در اینترنت برای آموزش مفهوم واژه‌های انگلیسی پیدا کرد. برای شرکت در آزمون‌ها و کنکورهای ارشد هر کدام به طریقی به ما در این مسیر کمک می‌کند. اما باید بدانید بهترین کتاب زبان عمومی کنکور ارشد کدام کتاب و کدام منبع است که بتواند شما را بهتر و بیشتر در این راه یاری کند تا با موفقیت و رتبه‌های برتر دست پیدا کنید.

بهترین کتاب زبان عمومی کنکور ارشد

با گشت‌ و گذار در اینترنت و یا پرس‌وجو از آشنایان و دوستان می‌توان منابع و کتاب‌های مختلف و زیادی در مورد زبان عمومی پیدا کرد. ولی اینکه بدانید کدام بهترین کتاب زبان عمومی کنکور ارشد استT کمی سخت به نظر می‌رسد. تالیف یکی از این بهترین کتاب‌های زبان عمومی ارشد توسط آقای بابک رستمی انجام شده است. ایشان استاد دوره آموزش در زبان عمومی و حتی تخصصی محسوب می‌شوند.

چند سالی است که درس زبان از جمله درس‌های مشترک بین تمام رشته‌ها به شمار می‌آید. همچنین در مشخص‌کردن تراز و رتبه دانشجویان بسیار اهمیت دارد. بیشتر داوطلبین در زبان تخصصی عمومی از ضعف‌های جدی برخوردار هستند که برای رفع این ضعف سعی می‌کنند به آموزشگاه‌های معتبر مراجعه کنند و در دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی متنوع شرکت کنند.

تعدادی از دانشجویان هم به دلایل مختلف از حضور در این دوره‌های آموزشی محروم هستند و از منابع و کتاب‌های زبان عمومی و تخصصی با کیفیتی بهره‌مند می‌شوند. بهترین کتاب زبان عمومی کنکور ارشد و دکترا موردنیاز است که از منابع مهم برای مطالعه آزمون‌های تخصصی زبان مانند EPT و MSRT محسوب می‌شود. داوطلبین برای موفقیت در کنکور و آزمون‌های درسی از آن‌ها بهره‌مند می‌شوند.

بهترین جزوات و ویدیوهای آموزشی زبان تخصصی کارشناسی ارشد و دکتری

کتاب زبان عمومی دکتر بابک رستمی

آقای بابک رستمی یکی از اساتید برتر و معروف آموزشگاه پلان هستند که در زمینه کنکور زبان عمومی و تخصصی مهارت دارند. دانشجویان ایشان هر ساله با رتبه‌های برتر به موفقیت می‌رسند. آقای رستمی از تجربه سال‌ها تدریس برخوردار هستند که کتاب‌های عمومی و تخصصی زبان زیادی را هم تحریر کرده‌اند. کتاب‌‌های ایشان بسیار کاربردی بوده و حتی بارها مورد تحریر و چاپ قرار گرفته است. یکی از این کتاب‌ها بهترین کتاب زبان عمومی کنکور ارشد و دکترا است.

این کتاب مورداستفاده داوطلبین زیاد و کاربران قرار گرفته است و همگی از این کتاب رضایت داشته و حتی به دیگران هم معرفی کردند. همین رضایت موجب شده که این کتاب مفید در زمان کوتاهی بعد از نشر به چاپ دهم برسد. هنوز هم از پرفروش‌ترین کتاب‌های کنکوری محسوب می‌شود و یکی از بهترین و مهم‌ترین کتاب‌ها و منابع کنکور و تحصیل محسوب می‌شود.

زبان عمومی ارشد

اگر فردی هستید که مانند بیشتر داوطلبین کنکور با مشاهده چند سطر استرس و اضطراب می‌گیرید و تصمیم دارید که به سوال‌های آن پاسخی ندهید، در اشتباه هستید. بهترین کتاب زبان عمومی کنکور ارشد بابک رستمی قراگزلو در چهار قسمت شامل «گرامر و واژگان» و «آزمون‌های جامع» و «گرامر» واژگان تدوین شده است. در این کتاب مفید در قالب دسته‌بندی‌های منظم است. تمامی مبحث‌های مورد احتیاج قسمت‌های گرامر و واژه‌ها را که برای آزمون موردنیاز است تحت پوشش دارد.

به این صورت که مبحث‌های گرامری مهم با سوال‌های چهارگزینه‌ای در آزمون سراسری ۱۶ سال گذشته دسته‌بندی شده و سوال‌های تالیفی هم برای آموزش نکته‌های مهم هر مبحث ارائه می‌شود. به روش تشریحی ارزیابی شده و سوال‌های ۱۶ سال گذشته در آزمون‌های گوناگون هم به آن پرداخته شده است. قسمت واژگان هم سوال‌های آزمون مربوط به سال‌های ۱۳۹۰ را هم مورد بررسی قرار داده و به آن پرداخته شده و همه مطالب طبقه‌بندی شده در این کتاب وجود دارد.

ارزیابی تشریحی هر کدام از آزمون‌ها به‌صورت جداگانه ارائه شده است. مولف این کتاب آقای بابک رستمی هستند که کارشناس ارشد مهندس عمران از دانشگاه شریف را دارند و همچنین کارشناسی‌ارشد کارگردانی سینما از دانشگاه تهران راهم دارا هستند. دانشجوی ممتاز و رتبه اول در کارشناسی‌ارشد بوده و سابقه ۱۲ سال تدریس در موسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌های عالی را دارند.

کلام پایانی

برای اینکه بتوان بهترین کتاب زبان عمومی کنکور ارشد را تهیه کرد بهتر است با مولف آن آقای بابک رستمی که یکی از استادان موسسه فرهنگی هنری پلان است آشنا شوید. همچنین می‌توان در کلاس‌های کنکور ایشان که همیشه دارای رتبه‌های بالا است شرکت کرد. برنامه کلاسی ایشان زمان دوره ها را کامل مشخص کرده است.