کنکور ارشد معماری

هر سال منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد معماری جدیدتر شده و تنوع آن نیز افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین در بیشتر کتاب‌های موجود بعضی از سرفصل‌ها یکی بوده و مطالب موجود در آن تکراری است. کتاب‌های زیادی نیز برای مطالعه وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما برای موفقیت رتبه برتر افراد باید بهترین کتاب کنکور ارشد معماری را پیدا کرده و آن را مطالعه کنند.

مطالعه تمام کتاب‌های موجود ممکن است زمان زیادی طول بکشد و وقت و هزینه فرد را هدر دهد؛ بنابراین انتخاب کنکوری مناسب بهترین گزینه برای داوطلبان است

کسب رتبه برتر کنکور ارشد معماری

با وجود منابع زیادی که برای مطالعه وجود دارد، ممکن است فرد نتواند زمان خود را برای مطالعه برنامه‌ریزی کنند؛ بنابراین ابتدا باید یک مسیر مطالعه مشخص را برای خود برگزیند. این کار با وجود یک استاد راهنما که بتواند نقاط ضعف و قوت یک فرد را به او نشان دهد، آسان‌تر می‌شود. بیشتر اساتید تراز اول کشور در آموزشگاه‌های حرفه‌ای و معتبر تدریس می‌کنند.

 آموزشگاه پلان یکی از مجموعه‌های آموزشی در زمینه دروس رشته معماری است که انواع کلاس‌های کنکور ارشد و دکترا را به داوطلبان ارائه می‌کند. اساتید این آموزشگاه در سال گذشته تعداد زیادی رتبه تک‌رقمی و دورقمی در کنکور معماری پرورش داده‌اند که همین نشان‌دهنده مهارت و حرفه‌ای بودن آنها است. 

انتخاب بهترین کتاب کنکور

افراد با برنامه‌ریزی درست و کردن روش مطالعه مناسب می‌توانند کتاب‌های مناسب کنکور را پیدا کرده و با برنامه‌ریزی و مرور جزوات لازم مطالعه کنند. برای انتخاب درست افراد ابتدا باید دروس و ضریب آنها را بشناسند و اهمیت آنها را درک کنند.  تعدادی از دروس کنکور ارشد معماری بیشتر از سایر دروس سوال کنکوری دارند؛ بنابراین بهتر است با کمک راهنمایی استادان بهترین کتاب کنکور ارشد معماری را پیدا کرده و مطالعه را با آن شروع کرد.

بهترین آموزشگاه کنکور کارشناسی ارشد معماری

امروزه مجموعه‌های آموزشی زیادی وجود دارند که برای دروس مختلف کنکور معماری کلاس‌های آمادگی تست‌زنی ارائه می‌کنند. افرادی که قصد شرکت در کلاس‌های کنکور را دارند، ابتدا باید بهترین آموزشگاه را از لحاظ اساتید کیفیت آموزش و امکانات پیدا کنند. نمونه بهترین آموزشگاه‌های کنکوری معماری گروه آموزشی پلان است که علاوه بر دوره‌های آموزشی پکیج‌های مختلفی را نیز برای داوطلبان ارائه کرده است. با مراجعه به قسمت برنامه کلاس‌ها در سایت پلان، افراد می‌توانند این پکیج‌ها را به همراه قیمت مشاهده کنند.

مزیت انتخاب بهترین کتاب برای کنکور ارشد معماری

به دلیل جزوات و کتاب‌های زیادی که برای آمادگی داوطلبان جهت کسب رتبه برتر در کنکور کارشناسی ارشد وجود دارد، انتخاب بهترین کتاب کنکور ارشد معماری می‌تواند کار سختی باشد. اما اگر داوطلبان با استفاده از تجربیات استادان ماهر که در این زمینه تخصص دارند، بتوانند بهترین کتاب را پیدا کرده و با مطالعه آن در مسیر موفقیت قدم بردارند می‌توانند شانس کسب رتبه برتر را بسیار افزایش دهند. اگر از همان ابتدا داوطلب بهترین کتاب را برای مطالعه داشته باشد، در زمان خود صرفه‌جویی کرده و می‌تواند به‌صورت حرفه‌ای تست‌زنی را شروع کند.

سوالات دروس کارشناسی ارشد معماری

درس زبان انگلیسی در همه گرایش‌ها دارای ضریب ۲ است. سوالات این درس در کنکور ارشد معماری به دو قسمت ۱۵ سوالات عمومی و تخصصی تقسیم شده است. درس تاریخ نیز دارای سه دسته تاریخ معماری معاصر، تاریخ معماری ایران و تاریخ معماری جهان است که هر کدام معمولا ۱۰ سوال در کنکور دارند. یک درس مهم و تاثیرگذار درک عمومی معماری است که ۲۰ سوال در کنکور دارد و در گرایش معماری ضریب سه دارد.

درک عمومی منظر نیز درسی است که در کنکور ۲۰ سوال دارد که در گرایش معماری معماری دارای ضریب یک بوده و در معماری منظر دارای ضریب سه است. باتوجه‌به این دروس و ضرایب آن‌ها متوجه می‌شویم که تمام کتاب‌ها و جزوات موجود نمی‌تواند کاردرست و به‌صرفه باشد.

کلام آخر

افراد برای پیشرفت سریع و اصولی می‌توانند با شرکت در دوره‌های آمادگی کنکور با استفاده از تجربیات استادان بهترین کتاب کنکور ارشد معماری را انتخاب کنند و با بهترین روش مطالعه خود را شروع کنند. در این صورت نگرانی از بابت اشتباه در منابع و طی‌کردن مسیر نادرست کمتر می‌شود.