آغاز دوره‌های آموزش نقاشی

خلق‌کردن یک اثر هنری مانند تابلوی نقاشی با رنگ‌روغن بسیار شگفت‌انگیز است. علاوه بر زیبایی که در دیدگان ایجاد می‌کند، معمولا یک معنا و پیامی را هم به افراد می‌رساند و هر بیننده‌ای را مجذوب می‌کند. رنگ‌روغن از روغن بذر کتان تهیه می‌شود و نسبت به دیگر رنگ‌ها برای خشک‌شدن به زمان نیاز دارد. به‌آرامی خشک می‌شود و این قدرت را به هنرمند می‌دهد که اگر اثر او نیاز به اصلاح داشته باشد، به‌راحتی آن را رفع کند. دوره پاییزی آموزش نقاشی با رنگ‌روغن در آموزشگاه پلان آماده برگزاری کلاس‌های آموزشی خود است و این هنر زیبا را توسط اساتید باتجربه و ماهر آموزش می‌دهد.

آموزش نقاشی رنگ‌روغن

در کلاس‌های نقاشی رنگ‌روغن معمولی مبحث‌های مهمی از رنگ‌شناسی و تکنیک‌های آن آموزش داده می‌شود که هنرجو بعد از درک و شناخت این تکنیک‌های متنوع نقاشی، طبق سلیقه و علاقه خود می‌تواند سبک‌های موردنظر و علاقه خود را انتخاب کند و به نقاشی ادامه دهد. در آموزش و تکنیک‌های نقاشی با رنگ‌روغن به نکات و موضوعاتی مانند چهره، طبیعت، منظره‌های پاییزی، زمستانی، بهاری و… پرداخته می‌شود و هنرجویان می‌توانند مهارت‌هایی مانند سایه زدن را هم در کلاس تمرین کنند.

در دوره‌‌های پاییزی آموزش نقاشی با رنگ‌روغن هنرجویان می‌توانند از مدل‌های نقاشی خارجی هم به‌عنوان مدل استفاده کنند. در آموزشگاه پلان هنرجویان اگر بخواهند مدل‌های نقاشی کلاسیک، مدرن و یا مدل‌های روستایی، منظره‌ها و… را آموزش ببینند در این آموزشگاه می‌توانند دوره‌های کلاسی خود را تفکیک کرده و طبق علاقه خود به آموزش بپردازند.

معرفی دوره نقاشی به سبک رنگ‌روغن

معرفی دوره نقاشی به سبک رنگ‌روغن

نقاشی در سبک رنگ‌روغن را می‌توان گفت یکی از قدیمی‌ترین و اصلی‌ترین روش‌های نقاشی محسوب می‌شود و تکنیکی پرطرف‌دار و محبوب بین افراد علاقه‌مند و افراد دیگر است. کار با رنگ‌روغن دارای لذتی است که نمی‌توان آن را انکار کرد. زیرا هنرمند با یک‌دنیای پر از رمز و راز و تجربه‌های ناب و بکر سروکار دارد. در نقاشی رنگ‌روغن بیشتر سبک‌های نقاشی را می‌توان استفاده کرد. به همین دلیل موجب شده که با دیگر روش‌ها و تکنیک‌ها متفاوت باشد. حتی باعث شده در سالیان طولانی از ارزش معنوی و حتی ارزش‌های مادی آن چیزی کم نشود.

دوره پاییزی آموزش نقاشی با رنگ‌روغن بدون محدودیت سنی و حتی استعدادی برای اکثر افراد گزینه مناسبی است. هر فردی با هر سنی که دارد بدون این که حتی سابقه نقاشی در این رشته داشته باشد، می‌تواند وارد دنیای رنگ‌روغن شود. با آموزش‌های اساتید باتجربه و تمرین‌های مکرر به‌سرعت پیشرفت کند و به سطح بالای خلاقیت و تکنیک‌های نقاشی دست پیدا کند. کودکان هم از سن ۱۳ سال به بالا در این دوره‌ها شرکت می‌کنند و می‌توان گفت محدودیتی برای هیچ فردی وجود ندارد.

بعد از دوره‌های آموزشی نقاشی با رنگ‌روغن هنرمند چه چیزی را به دست می‌آورد؟

انواع تکنیک‌های نقاشی با رنگ‌روغن در کشیدن بهتر نقاشی هنرجو را یاری می‌کند و بعد از گذراندن دوره‌ها و کلاس‌های نقاشی هنرجو به این تکنیک‌ها دست پیدا می‌کند که شامل:

  • هنرجو می‌تواند رنگ را از روی شکل و تصویر و توسط چشم تشخیص دهد و خود آن رنگ را بسازد.
  • هنرجویان زمانی که دوره کامل آموزش نقاشی و زمینه رنگ‌روغن را گذراندن می‌توانند در مورد رنگ‌ها اطلاعات و شناخت خوبی داشته باشند و می‌توانند رنگ‌های ترکیبی جدیدی را باسلیقه خود خلق کنند.
  • در دوره پاییزی آموزش نقاشی با رنگ‌روغن هنرجو شبیه‌سازی را آموزش می‌بیند تا بتواند از روی مدل‌های زنده یا عکس‌هایی از منظره‌های طبیعی، میوه‌ها، بناها، حیوانات و حتی اشیا بی‌جان را نقاشی کند.
  • در دوره آموزشی هنرجو با جنسیت و بافت آشنا شده و آن را به‌راحتی تشخیص می‌دهد و انواع پوست‌ها با جنسیت‌های مختلف را می‌تواند نقاشی کند.
  • با شکل و فرم‌های صورت به‌صورت جز به جز و ترکیب‌های مناسب آن آشنا می‌شوند.

کلام آخر

دوره پاییزی آموزش نقاشی با رنگ‌روغن در شرق تهران و در آموزشگاه پلان آغاز شده و آماده برگزاری کلاس‌های دوره آموزشی نقاشی با رنگ‌روغن  در سبک‌های مختلف زیر نظر اساتید مجرب و باتجربه است. افراد علاقه‌مند می توانند در دوره نقاشی با رنگ روغن شرکت کرده و آن را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرند.