در حال حاضر حجم بالایی از داوطلبان در کنکور ارشد و دکتری شرکت می‌کنند. دانشجویان برای ورود به دانشگاه‌های مطرح کشور علاوه بر هوش و پشتکار نیاز به توانایی علمی بالایی دارند. بهترین راه برای کسب رتبه علمی و موفق شدن در این رقابت تنگاتنگ، شرکت داوطلبان در کلاس‌های کنکور ارشد و دکتری است.  یکی از دروسی که می‌تواند در موفقیت دانشجویان برای ورود به مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری تأثیرگذار باشد درس زبان تخصصی و عمومی است. بی شک حضور در کلاس‌های زبان دکتر بابک رستمی، استاد تراز اول زبان کنکور ارشد و دکتری در آموزشگاه پلان می‌تواند کمک شایانی به داوطلبان کنکور ارشد و دکتری نماید.

بیوگرافی دکتر بابک رستمی

دکتر بابک رستمی قراگزلو، متولد سال ۱۳۵۶ در تهران است. ایشان از سن ۱۹ سالگی فعالیتش را در زمینه برگزاری کلاس‌های آمادگی کنکور آغاز کرده است. دکتر بابک رستمی دوره کارشناسی را در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در رشته مهندسی عمران گذراند و سپس کارشناسی‌ارشد همان رشته را در دانشگاه صنعتی شریف به پایان رساند.

دکتر رستمی هم‌زمان با تحصیل در دوره کارشناسی‌ارشد در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های عالی کشور شروع به تدریس زبان کردند. ایشان که از همان جوانی فعالیت آموزشی خود را شروع کرده بودند، خلعی در زمینه درس زبان تخصصی در دانشگاه احساس می‌کردند، بنابراین به تدریس زبان تخصصی مهندسی عمران پرداختند.

اما این تنها دستاورد دکتر بابک رستمی نیست، ایشان به‌خاطر علاقه شدیدشان به رشته هنر، شروع به تحصیل در رشته کارشناسی‌ارشد کارگردانی سینما و دکتری پژوهش هنر در دانشگاه هنر تهران نمودند. دکتر رستمی در دوره‌های کارشناسی‌ارشد دانشجوی ممتاز و رتبه اول بودند و ۲۰ سال سابقه تدریس در آموزشگاه ها و دانشگاه های کشور را در کارنامه کاری خود دارند. سوابق تحصیلی دکتر بابک رستمی عبارتند از:

 • کارشناسی مهندسی عمران – دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
 • کارشناسی‌ارشد مهندسی عمران – دانشگاه صنعتی شریف
 • کارشناسی‌ارشد سینما – دانشگاه هنر تهران – رتبه اول
 • دکتری پژوهش هنر – دانشگاه هنر تهران – رتبه اول
زبان عمومی و تخصصی در کنکور ارشد و دکتری

زبان عمومی و تخصصی در کنکور ارشد و دکتری

تألیفات دکتر بابک رستمی، استاد تراز اول زبان کنکور ارشد و دکتری

دکتر بابک رستمی علاقه شدیدی به آموختن دارند. ایشان معتقد هستند که آموزگار در آموختن به دیگران، خود نیز می‌آموزد؛ بنابراین برای اینکه بتواند آموخته‌هایش را در اختیار دیگران قرار دهند. آنها را در قالب هفت عنوان کتاب تالیفی و شش مقاله در زمینه آموزش و صنعت و هنر به چاپ رسانده است. عناوین کتاب‌های دکتر بابک رستمی، استاد تراز اول زبان کنکور ارشد و دکتری عبارت‌اند از:

 1. کتاب زبان تخصصی معماری و هنرهای ساخت. انتشارات پرهام
 2. کتاب زبان عمومی ارشد – انتشارات نصیر (دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی)
 3. کتاب زبان تخصصی مهندسی عمران – انتشارات جهاد دانشگاهی صنعتی امیرکبیر
 4. کتاب متون تخصصی عمران – انتشارات کیان و انتشارات پردازش
 5. کتاب ادغام ژانرها در سینمای امروز – انتشارات حرفه نویسنده
 6. کتاب اطلس مهندسی برق – انتشارات نصیر
 7. ۵۰۴ پلاس – در مرحله مذاکره و انتخاب انتشارات

اهمیت درس زبان در کنکور ارشد و دکتری

درس زبان عمومی و تخصصی در رشته‌های مختلف کارشناسی‌ارشد از ضریب دو برخوردار است و در آزمون دکتری، زبان عمومی ضریب یک را دارد. اکثر دانشجویان به‌خاطرنداشتن زمان کافی برای خواندن دروس کارشناسی‌ارشد و دکتری، از خواندن درس زبان صرف‌نظر می‌کنند. آنها ترجیح می‌دهند زمانی که برای مطالعه در اختیار دارند را به مطالعه دروس اصلی رشته خود اختصاص دهند. اما این کار کاملاً اشتباه است.

شاید جالب باشد بدانید اگر از بین ۳۰ تست درس زبان انگلیسی عمومی که در کنکور ارشد مورد پرسش قرار میگیرد، ۳۰ تا ۵۰ درصد سوالات را پاسخ درست بدهید و از دروس تخصصی تنها امتیاز متوسطی کسب نمایید، به راحتی میتوانید در دانشگاه خوبی قبول شوید. بنابراین به هیچ وجه در کنکور ارشد و دکتری بیخیال زبان نشوید.

اگر نمی‌دانید زبان کنکور ارشد و یا دکتری را چگونه مطالعه کنید. یا نمی دانید چه منبعی را برای مطالعه زبان تهیه کنید و یا چگونه و چند ساعت در روز را به مطالعه زبان اختصاص دهید. بهتر است در کلاس‌های زبان مؤسسه پلان  ثبت‌نام کنید و از تجربیات ۲۰ساله دکتر بابک رستمی در زمینه تدریس زبان استفاده کنید. 

کلام آخر

دکتر بابک رستمی، استاد تراز اول زبان کنکور ارشد و دکتری، باسابقه تدریس طولانی‌مدتی که در زمینه زبان انگلیسی دارند، نقاط ضعف دانشجویان را در درس زبان می‌داند. ایشان که مولف کتاب زبان عمومی ارشد و دکتری هستند به‌خوبی می‌توانند شما را در رسیدن به امتیاز مناسب در درس زبان کمک نمایند. درصورتی‌که داوطلب کنکور ارشد و یا دکتری هستید می‌توانید با مراجعه به آموزشگاه پلان در کلاس‌های دکتر رستمی ثبت‌نام نمایید.