تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معماری

رشته معماری یکی از رشته‌های محبوب بین تمام دانش‌آموزان است. افراد پس از تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته معمولا به دنبال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند. اگر این افراد قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد معماری را دارند، ابتدا باید یک راهنما و یک مسیر مشخص برای مطالعه داشته باشند. این راهنما می‌تواند یک استاد باتجربه و ماهر در درس موردنظر داوطلب باشد. برای مثال یکی از بهترین اساتید زبان انگلیسی عمومی و تخصصی رشته معماری دکتر بابک رستمی استاد زبان کنکور ارشد است. در ادامه درباره این استاد گرامی بیشتر توضیح می‌دهیم.

سوابق دانشگاهی بابک رستمی استاد زبان کنکور ارشد

استاد بابک رستمی قراگزلو در سال ۱۳۵۶ در شهر تهران متولد شده است. ایشان از سن ۱۹ سالگی به همراه تعدادی از دوستان برای اولین‌بار کلاس‌های آمادگی کنکور سراسری را برگزار کردند. از سوابق دانشگاهی این استاد بزرگ می‌توان به دکترای پژوهش هنر از دانشگاه هنر تهران، کارشناسی ارشد سینما از دانشگاه هنر تهران، کار‌شناسی مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد.

دکتر بابک رستمی استاد زبان کنکور ارشد در زمینه معماری و هم در زمینه هنری به تدریس پرداخت و موسسه فرهنگی هنری پلان به همراه مجموعه معماری این گروه را تاسیس کردند.

سمینارها و همایش‌های استاد رستمی

استاد بابک رستمی در تلاش بود که از همان ابتدای فعالیت خود هر دوره را که خودش یاد می‌گرفت آن را به بقیه نیز آموزش دهد. این کار تاثیر زیادی در افزایش کیفیت آموزش و برگزاری دوره‌های آموزشی داشت. استاد در این زمینه ۳۴۵ همایش و سمینار با موضوعات هنری، مدیریتی و علمی در سی استان کشور برگزار کردند. از این سمینارها می‌توان به تاریخ و جایگاه سینمای ایران، جایگاه معماری و طراحی صحنه در سینما، چند و چون تماشا و نقد فیلم ارائه مقاله برای پنجمین کنفرانس هیدرولیک ایران  و اولین سمینار تخصصی ناگفته‌ها و راهکارهای آزمون کارشناسی ارشد و دکتری اشاره کرد. این موارد تنها تعدادی‌ از سمینارهای برگزار شده توسط این استاد است.

زبان عمومی کنکور ارشد دکتر رستمی

فعالیت‌های مهندسی بابک رستمی استاد زبان کنکور ارشد

دکتر بابک رستمی استاد زبان کنکور ارشد بعد از تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، شروع به تدریس در آموزشگاه‌های عالی کشور و دانشگاه‌ها کردند. باتوجه‌به کاستی‌هایی که در زبانه انگلیسی وجود داشت، شروع تدریس زبان تخصصی رشته معماری کردند. اما از فعالیت‌های مهندسی عمران و معماری این استاد می‌توان به اخذ پروانه سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران، عضویت در سازمان نظام‌مهندسی استان تهران، همکاری به‌عنوان طراح و مشاور در چند پروژه بزرگ سدسازی ایران از جمله سد گلستان ۲، سد تمبی، طراحی معماری و اجرای ساخت دفتر مرکزی موسسه فرهنگی هنری پلان اشاره کرد.

فعالیت‌های هنری استاد بابک رستمی

طبع هنری این استاد باعث شد که در زمینه هنر نیز تحصیل‌کرده و بعد به تدریس بپردازند. استاد رستمی شیفته سینما بود و از تعدادی فعالیت‌های هنری این استاد می‌توان به کارشناس برنامه تلویزیونی صعود دانش، مدیرعامل و مدیرمسئول موسسه فرهنگی هنری پلان، فیلم‌های نقطه کور، نعنا با طعم ماهی، یک روز تعطیل، آرامش انفجاری، رویای سفید، تاسیس گروه تئاتر تجربی ک۸، کارگردانی بخش تصویری نمایش تجربه مرگ و ساخت تیزر اولین جشنواره تئاتر خصوصی کشور اشاره کرد. این موارد تنها نمونه‌های کوچکی از فعالیت‌های استاد رستمی در زمینه هنر سینما و تئاتر است.

موسسه فرهنگی هنری پلان تاسیس شده توسط بابک رستمی استاد زبان کنکور ارشد

استاد بابک رستمی موسسه را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کردند. همچنین در بخش گروه معماری آن مشغول به تدریس زبان انگلیسی عمومی و تخصصی رشته معماری هستند. این موسسه در زمینه هنری شامل دوره‌های فیلمنامه‌نویسی گریم موسیقی عکاسی نقاشی و در زمینه معماری دوره‌های آمادگی دروس لازم برای قبولی در کارشناسی ارشد معماری را ارائه می‌کند.

کلام آخر

دکتر بابک رستمی استاد زبان کنکور ارشد و دکتری یکی از بهترین اساتید امروزی در زمینه تدریس زبان انگلیسی هستند. این استاد در حال حاضر نیز به داوطلبان برای آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد آموزش می‌دهند. برای آشنایی با زمان کلاس ها و قیمت دوره‌های زبان انگلیسی عمومی و تخصصی استاد رستمی می‌توان به قسمت برنامه کلاسی در سایت پلان مراجعه کرد.