زبان انگلیسی؛ یک رشته محبوب

زبان انگلیسی از چندین رشته تشکیل شده و از رشته‌های میان‌رشته‌ای به‌حساب می‌آید. سابقه زیادی نداشته و در گذشته زیررشته زبان‌شناسی بوده است. در ایران این رشته در مقایسه با رشته‌های دیگر به زبان هنگام ادامه تحصیل شرایط بهتری دارد و تا مقطع دکتری امکان ادامه تحصیل در آن وجود دارد. افرادی که در این رشته تحصیل می‌کنند، می‌توانند برای ادامه تحصیل در دکترا از دانشگاه‌های خارج از کشور نیز پذیرش بگیرند. برای قبولی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا منابع مطالعاتی و کلاس‌های آموزشی زیادی دارند که می‌توانند رتبه‌های برتر کنکور ارشد زبان را پرورش دهند. افراد با استفاده از یک استاد زبان انگلیسی ماهر می‌توانند به هدف خود از ادامه تحصیل در این رشته دست پیدا کنند.

گرایش‌های رشته زبان انگلیسی

گرایش‌های مرتبط با این رشته شامل زبان‌شناسی، ادبیات انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی می‌شود. افرادی که در رشته مترجمی تحصیل می‌کنند، می‌توانند ترجمه متون تخصصی و کتاب‌های مختلف متخصص شوند و افرادی که در رشته ادبیات انگلیسی تحصیل‌کرده و فارغ‌التحصیل شده‌اند، در شناخت ادبیات غرب و نقد ادبی متخصص می‌شوند. همچنین افراد در گرایش زبان‌شناسی متخصص شناخت زبان و شناخت سیر تحولی آن و ریشه‌یابی آن هستند. افراد هنگام ادامه تحصیل می‌توانند هر یک از گرایش‌ها را انتخاب کرده و در آن تحصیل کنند.

بازار کار زبان انگلیسی

افرادی که در این رشته فارغ‌التحصیل می‌شوند از نظر بازار کار شرایط خوبی دارند. فعالیت‌های این افراد به زبان انگلیسی مربوط بوده و می‌توانند در بسیاری از موسسات خصوصی دانشگاه‌ها و … تدریس کرده و در مجلات و روزنامه‌های خارجی داخل کشور نیز فعالیت کنند. همچنین این افراد می‌توانند به‌عنوان راهنمای تور در شرکت‌های مسافرتی مشغول شده یا حتی در صداوسیما به دوبله فیلم‌های خارجی بپردازند. افرادی که به این حوزه علاقه‌مند هستند، ابتدا باید در کنکور ارشد و دکتر رتبه مناسبی کسب کنند. برای این کار می‌توانند به دنبال آموزشگاهی باشند که رتبه‌های برتر کنکور ارشد زبان را در سال گذشته پرورش داده‌اند.

رتبه‌های برتر کنکور ارشد زبان

ضریب دروس زبان انگلیسی در گرایش‌های مختلف

این رشته دارای ۴ درس زبان عمومی، زبان تخصصی، ادبیات زبان تخصصی و زبان تخصصی مترجمین است که هر کدام در گرایش‌های مختلف ضرایب متفاوتی دارند. ضریب درس زبان عمومی در هر سه گرایش دو است. درس زبان تخصصی مترجمی، ادبیات زبان تخصصی و زبان تخصصی هر کدام مربوطه دارای ضریب ۳ هستند. برای کسب رتبه برتر و نتیجه دلخواه در کنکور ارشد، افراد ابتدا باید منابع مطالعاتی مناسبی برای یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی پیدا کنند. برای این کار انتخاب یک آموزشگاه کنکوری مناسب که دوره‌های زبان انگلیسی متناسب با نیازهای افراد ارائه می‌کند، اهمیت زیادی دارد.

آموزشگاه کنکور زبان ارشد برای رتبه‌های برتر کنکور ارشد زبان

برای موفقیت روش‌های مطالعه و کسب رتبه موردنظر وجود یک استاد راهنما اهمیت زیادی دارد. اما برای پیداکردن یک استاد افراد ابتدا باید یک آموزشگاه کنکوری مناسب برای شرکت در کلاس‌های آماده‌سازی پیدا کنند. یک نمونه از بهترین آموزشگاه‌های کنکوری برای درس زبان انگلیسی در تهران مجموعه آموزشی پلان است که دو درس زبان عمومی و زبان تخصصی را به داوطلبان کنکور دوره‌های مختلفی ارائه می‌کند که توسط استاد رستمی پلان تدریس می‌شوند. همچنین دوره‌های آماده‌سازی مختلفی در قالب پکیج‌های اقتصادی داوطلبان ارائه می‌شود.

این آموزشگاه رتبه‌های برتر کنکور ارشد زبان زیادی را در آزمون سال گذشته پرورش داده است. بنابراین افراد با دیدن سابقه آموزشگاه و اساتید می‌توانند از کیفیت آموزش آن اطمینان پیدا کنند. استاد رستمی نیز یکی از برترین اساتید در زمینه تدریس زبان انگلیسی عمومی و تخصصی است. تنها مطالعه از روی منابع مطالعاتی می‌تواند برای موفقیت در کنکور کافی نباشد. به همین دلیل ثبت‌نام در یک آموزشگاه کنکوری مناسب که دوره‌های آمادگی درس زبان انگلیسی را با استفاده از جدیدترین روش آموزش می‌دهد می‌تواند افراد را یک‌قدم به کسب رتبه برتر در کنکور نزدیک‌تر کند.

کلام آخر

افراد علاقه‌مند به شرکت در کنکور ارشد زبان انگلیسی نیاز به پیداکردن یک آموزشگاه متناسب نیازهای خود داشته که بتواند جدیدترین روش‌های تست‌زنی و مطالعه را به آنها آموزش دهد. یکی از این آموزشگاه‌ها موسسه پلان است که رتبه‌های برتر کنکور ارشد زبان زیادی در سال گذشته پرورش داده است.