نحوه دستیابی به رتبه‌های برتر کنکور

از آزمون‌های مهمی که هر سال برگزار می‌شود . دارای داوطلبین زیادی هست کنکور کارشناسی ‌ارشد است که با پیشرفت و رشد سطح فرهنگ مردم و پیشرفت جوامع افراد زیادی تمایل دارند که سطح علم و دانش خود را افزایش دهند و بتوانند در جامعه افرادی با رده‌های بالای اجتماعی و سطح درآمد بالا باشند. پس با ثبت‌نام در کلاس‌های کنکور زیر نظر اساتید باتجربه سعی می‌کنند رتبه اول کنکور کارشناسی ‌ارشد معماری را کسب کنند و در مسیر موفقیت قدم بردارند.

کنکور کارشناسی ‌ارشد معماری

به دانش طراحی ساختمان و سازه‌ها معماری گویند که این طراحی‌های کاربردی و زیبا باروحیه کاربران هماهنگی دارد. این طراحی‌های معماری گاه برای فضاهای زندگی حیوانات در باغ‌وحش انجام می‌گیرد و گاهی برای ویلاهای شخصی و حتی ندامتگاه‌ها و … انجام می‌شود که تمام این موارد از معماری و فن مهندسی نشئت می‌گیرد. یک معمار واقعی برای طراحی‌کردن مناسب به جز داشتن مهارت به دانش تخصصی رشته معماری نیاز دارد و باید با دانش فرهنگی، ویژگی‌های اجتماعی، تاریخی، شرایط محیطی و خصوصیات اقلیمی محیط و مکان موردنظر برای طراحی آشنا باشد.

برای کسب مقام و دست‌پیداکردن به درجه و مقاطع بالا در طول دوران بسیار جذاب بوده ایت. زیرا با کسب درجه بالا در هر رشته؛ یعنی داشتن صلاحیت بیشتر و تخصص بالاتر است. به همین دلیل دانشجویان معماری سعی می‌کنند با کسب رتبه اول کنکور کارشناسی ‌ارشد معماری به این درجات بالادست پیدا کنند. در  مقطع کارشناسی آموزش‌های لازم را ببینند و در مقطع کارشناسی ‌ارشد به جز آموزش از پژوهش هم برخوردار می‌شوند و حتی مقاله‌های مفید و مناسبی را هم باید ارائه کنند.

معرفی رشته‌های کنکور کارشناسی ارشد معماری

برای کنکور کارشناسی ‌ارشد داوطلبین معماری از رشته‌های معماری با هنرهای ساخت یکی را به‌دلخواه انتخاب می‌کنند. رشته هنرهای ساخت از رشته‌های شناور در کنکور محسوب می‌شود و می‌توان گزینه‌ای از رشته‌های دوم آن را انتخاب کرد. داوطلب در رشته معماری می‌تواند هم در رشته معماری شرکت کند و هم کنکور هنرهای ساخت را بدهد؛. زیرا این دو کنکور به‌صورت جدا و پشت‌سرهم انجام می‌گیرد. آزمون هم در درس‌هایی تفاوت دارند و مهم‌ترین تفاوت آن در آزمون‌های عملی این دروس است.

رشته مربوط به معماری دارای ۶ گرایش است که معماری، منظر، اسلامی، معماری ایران، معماری داخلی و بازسازی بعد از سانحه را شامل می‌شود. رشته هنرهای ساخت دارای ۴ گرایش است که شامل فناوری معماری، مدیریت ساخت‌ها، گرایش مدیریت پروژه و ساخت و انرژی معماری را شامل می‌شود. برای کسب رتبه اول کنکور کارشناسی ‌ارشد معماری می‌توان در کلاس‌های کنکور آموزشگاه‌های معتبری مانند پلان زیر نظر بهترین اساتید کنکور شرکت کرده و با راهنمایی اساتید برتر کشور برای موفقیت‌ به پله‌های بلند ترقی دست پیدا کند.

رتبه اول کنکور کارشناسی‌ ارشد معماری

تاثیر معدل در کنکور ارشد

طبق نظریه سازمان سنجش معدل رتبه اول کنکور کارشناسی ‌ارشد حدود ۲۰ درصد خواهد بود و این درصد به روش تراز انجام خواهد گرفت. البته در طرز محاسبه معدل اطلاعات دقیقی مشخص نشده است. تنها نکته قطعی در مورد این است که معدلی که برای داوطلب کنکور ارشد به دست آورده در مقطع کارشناسی دارای تفاوت است. از مهم‌ترین نکات در این باره سطح دانشگاهی است که در آن در مقطع کارشناسی تحصیل‌کرده است.

در این‌ رابطه معدل رقیبان داوطلب مشخص نبوده و طبق سازمان سنجش محاسبه‌کردن رتبه درست و دقیق کمی سخت خواهد شد. برای به‌دست‌آوردن رتبه اول کنکور کارشناسی ‌ارشد معماری می‌توان در کلاس‌های کنکور که در آموزشگاه‌های معتبری چون موسسه فرهنگی هنری پلان برگزار می‌شود شرکت کرده و با تلاش و کوشش خود و با کمک اساتید مجرب این مجموعه با رتبه‌های بالا در این آزمون‌ها به موفقیت رسید.

کلام پایانی

آموزشگاه بزرگ پلان در تهران با برگزاری کلاس‌های کنکور در همه مقاطع و استفاده‌کردن از اساتید باتجربه در این زمینه به داوطلبین در کسب رتبه اول کنکور کارشناسی ‌ارشد معماری کمک می‌کند تا آنها راحت‌تر و بهتر بتوانند پله‌های ترقی را طی کنند و به درجات عالی دست پیدا کنند. این موسسه دارای اساتید مجربی چون آقای بابک رستمی است که توانسته کلاس‌های خلاقانه‌ای را برای آموزش کنکور  ودرس زبان ابداع کند تا در موفقیت بیشتر داوطلبین موثر باشد.