رتبه‌های برتر کنکور ارشد

به‌دست‌آوردن رتبه تک‌رقمی ارشد معماری از معیارها و آرزوهای بیشتر افرادی است که در کنکور ارشد شرکت می‌کنند. البته دست‌پیداکردن به این رتبه کار ساده‌ای نیست؛ ولی محال هم نیست. با کمی تلاش و پشتکار و استفاده از منابع و اساتید باتجربه در مکان‌های مناسب می‌توان این رتبه را کسب کرد. البته باید مواردی را در نظر بگیرید که به آن اشاره خواهیم کرد.

چگونه رتبه برتر کنکور ارشد شویم؟

کسب رتبه‌های برتر و کسب رتبه تک‌رقمی ارشد معماری یکی از هدف‌های بزرگ است که داوطلبین شرکت در آزمون‌ها دارند و می‌خواهند به هر طریقی به آن دست پیدا کنند. برای رسیدن به این رتبه‌ها باید به مواردی توجه کرد که عبارت‌اند از:

انتخاب رشته درست

برای موفقیت در هر کاری باید پی‌ریزی و بنیان درستی را اجرا کرد. اولین قدم برای تک‌رقمی شدن انتخاب‌کردن رشته امتحانی است که در کنار علاقه داوطلب می‌تواند، بسیار تاثیرگذار باشد. برای آمادگی کسب‌کردن و شرکت در آزمون و گرفتن نتایج خوب و مناسب به زمان نیاز است و در مقابل آن به کوشش و ممارست زیاد که اگر انگیزه و توان آن را داشته باشید با علاقه‌ای که دارید حتما یکی از رتبه‌های تک‌رقمی خواهید شد. زیرا باید راهی را که می‌خواهید بروید عاشق آن شوید و با علاقه این مسیر طولانی و سخت را ادامه دهید.

برنامه‌ریزی برای کنکور ارشد

قدم بعدی که می‌توانید در به‌دست‌آوردن رتبه تک‌رقمی ارشد معماری بردارید باید از یک برنامه‌ریزی درست غافل نشوید. برای شرکت در آزمون ارشد برنامه‌ریزی از مهم‌ترین نکات است. زیرا بدون برنامه‌ریزی مطالعات درستی نخواهید داشت و موجب کم‌آوردن داوطلب می‌شود؛ یعنی با فشار زیادی که به خود وارد می‌کند به دلیل نداشتن برنامه درست در ادامه راه باز می‌ماند.

رتبه تک‌رقمی ارشد معماری

مطالعه‌کردن برای کنکور ارشد

بعد از برنامه‌ریزی درستی که انجام دادید باید آن را اجرا کنید. این آزمون ارزیابی داوطلب بر اساس مطالب درسی و علمی است. پس با یادگرفتن مطالب و تکنیک‌های پاسخگویی به سوال‌ها می‌توانید یکی از رتبه‌های برتر شوید.

منابع مناسب درسی

برای شروع مطالعه و شرکت در کنکور ارشد باید منابع درست و مناسبی را پیدا کنید. مصاحبه با رتبه‌های برتر سال‌های گذشته و بررسی سوالات کنکور گذشته می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

ساعات مناسب برای مطالعه

برای دست‌یافتن به رتبه تک‌رقمی ارشد معماری باید ساعاتی که مطالعه می‌کنید را مدیریت کرده که البته این امر بستگی به موقعیت علمی خانوادگی و تحصیلی دارد. اگر به‌صورت قانون کلی بیان کنیم باید در فاصله ۹ تا ۱۲ ماه ۲ تا ۳ ساعت مطالعه خوب انجام دهید و این زمان را هر چند ماه که به کنکور مانده بیشتر کنید.

تاثیر اساتید باتجربه در نتیجه کنکور چه میزان است؟

استادان باتجربه و ماهر می‌توانند در تغییر و بالارفتن رتبه‌ها بسیار موثر باشند. زیرا استاد کنکور با مهارت‌ها و توانایی‌های خود می‌تواند داوطلب را راهنمایی کرده تا بتواند رتبه‌های تک‌رقمی ارشد معماری را کسب کند. این اساتید باسابقه طولانی در زمینه آموزش و انجام پژوهش‌ها در مورد تکنیک و روش‌های سریع حل مسائل کنکور و فهم و درک بهتر مطالب آموزش‌دیده‌اند و آن را به‌درستی می‌توانند به داوطلبین خود منتقل کنند.

این اساتید با افزایش اعتمادبه‌نفس در داوطلب به او انگیزه می‌دهند و راهکارهای سازنده را به او یادآور می‌شوند و در شناسایی و رفع اشتباهات او تلاش می‌کنند. استاد باتجربه سعی می‌کند به داوطلب راهنمایی کند که بهترین تکنیک و استراتژی را در آزمون انتخاب کند و از تجربه و مهارت‌های خودیاری بگیرد و با نکات کلیدی که آموزش‌دیده نتیجه خوبی از آزمون دریافت کند.

در کل می‌توان گفت اساتید مجربی مانند آقای دکتر بابک رستمی در موسسه پلان توانسته با تمام این ویژگی‌ها و راه و روش‌های جدید آموزش هر ساله تعداد زیادی رتبه‌های تک‌رقمی ارشد معماری را تحویل جامعه دهد.

کلام پایانی

پس اگر فردی رویای تحصیل در یکی از معتبرترین و بهترین دانشگاه‌های کشور را داشته باشد باید اقدام به شرکت در کلاس‌های کنکور ارشد معماری در موسسه پلان کند تا بتواند با راهنمایی اساتید مجرب به رتبه تک‌رقمی ارشد معماری دست پیدا کند و آرزوی خود را تحقق بخشد.