اهمیت زبان انگلیسی در کنکور

امروزه علم و دانش در حال پیشرفت با سرعت زیادی است و تعداد افرادی که اعلام تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد علاقه دارند نیز بیشتر شده است. به همین دلیل تعداد داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد هر سال در حال افزایش است. برای قبولی در آزمون کنکور ارشد و رسیدن به هدف خود داوطلبان باید منابع مطالعه رشته خود را بشناسند. یکی از دروس مهمی که بین رشته‌ها مشترک است، زبان عمومی ارشد است. مطالعه این درس و کسب درصد مناسب می‌تواند تحصیل زیادی قبولی افراد داشته باشد. چرا که اکثر داوطلبان اهمیت این درس را نادیده می‌گیرند. بنابراین منابع آموزشی حرف‌های که بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن شانس قبولی افراد را بالا ببرد بهترین گزینه است.

زبان انگلیسی کنکور ارشد

منابع و کتاب‌های زیادی وجود دارند که لغات کنکور و گرامر را توضیح دادند. داوطلبان با مطالعه این منابع می‌توانند برای کنکور آماده‌تر شوند. زبان انگلیسی کنکور کارشناسی ارشد دارای ۳۰ سوال است که ۱۵ سوال آن مربوط به زبان عمومی می‌شود و این ۱۵ سوال بین رشته‌ها مشترک است. ده سوال اول آن در بخش عمومی مربوط به لغات است. بعد از آن ۵ سوال مربوط به گرامر می‌شود که به‌صورت جای خالی طراحی شده است. در نهایت ۱۵ سوال آخر آن مربوط به زبان تخصصی رشته موردنظر است.

فیلم آموزشی زبان عمومی کنکور ارشد

برای پاسخگویی به ۱۰ سوال اول داوطلبان باید منابعی را که واژگان مناسب را دارند، مطالعه کرده و کامل یاد بگیرند. می‌توان از روش‌های مختلفی مانند کدگذاری و فلش کارت و … نیز برای یادگیری لغات استفاده کرد. یک کتاب معروف که می‌تواند به یادگیری لغات زبان عمومی ارشد کمک کند، کتاب ۵۰۴ است. داوطلبان با مطالعه این کتاب می‌تواند درصد زیادی از واژگان مربوط به کنکور ارشد را پوشش دهند. از دیگر منابعی که می‌توان برای یادگیری زبان انگلیسی از آنها استفاده کرد، فیلم‌های آموزشی و دوره‌های آنلاین است.

یادگیری گرامر زبان کنکور ارشد

ممکن است پاسخگویی به سوالات گرامر تنها با مطالعه کتاب‌ها ممکن نباشد. از افراد برای سوالات این قسمت به تکنیک‌های خاصی نیاز دارند که توسط استادان با تجربه تدریس می‌شود. بنابراین داوطلبان می‌توانند قبل از شروع مطالعه و یا پیدا کردن منابع ابتدا یک استاد ماهر پیدا کنند. یک استاد مجرب به افراد کمک می‌کند بهترین منابع را پیدا کنند و تکنیک‌های پاسخگویی به سوالات کنکور را در سریع ترین زمان ممکن به آنها آموزش می‌دهد. یکی از بهترین دوره‌های زبان عمومی کارشناسی ارشد را می‌توانید در موسسه پلان پیدا کنید که توسط یکی از بهترین اساتید تدریس می‌شود.

دوره زبان عمومی در موسسه پلان

دوره زبان عمومی کارشناسی ارشد در موسسه پلان توسط دکتر بابک رستمی موسس مجموعه پلان نیز هستند، تدریس می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند قسمت برنامه کلاس‌ها در سایت پلان مراجعه کرده و زمان برگزاری و شهریه این دوره مطلع شوند. دکتر بابک رستمی قراگزلو فارغ‌التحصیل شده کارشناسی ارشد در رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی شریف بوده و بیشتر از ۱۶ سال سابقه تدریس در دانشگاه‌های مختلف کشور و موسسات آموزش عالی دارند.

این استاد گرامی برای راحت کردن مسیر داوطلبان کنکور کتاب‌های زیادی را در زمینه زبان انگلیسی تعریف کرده‌اند. کتاب زبان عمومی ارشد ایشان سال ۱۳۸۸ چاپ رسیده است.  استاد بابک رستمی علاوه بر زبان عمومی کنکور ارشد زبان تخصصی رشته معماری را نیز تدریس می‌کنند و کتابی را نیز در این زمینه تالیف کرده‌اند. داوطلبانی که دنبال یک آموزشگاه حرفه‌ای می‌گردند می‌توانند آموزشگاه پلان مراجعه کنند. دیگر از مواردی که کیفیت این آموزشگاه را ثابت می‌کند رتبه‌های برتر این آموزشگاه در سال‌های گذشته است که نام این افراد در سایت پلان درج شده است.

کلام آخر

زبان عمومی ارشد از دروسی است که یادگیری آن نه‌تنها در کنکور بلکه در آینده شغلی افراد نیز تاثیر زیادی دارد. در مصاحبه دکتری نیز می‌تواند تاثیر زیادی روی قبولی افراد داشته باشد. در نتیجه افراد باید در کنکور درصد بالایی از این درس را کسب کنند. به همین دلیل افراد باید آن را جدی گرفته و تحت‌نظر یک استاد ماهر این زبان را یاد بگیرند تا بتوانند به رتبه مورد نظر خود برسند.