اکثر افرادی که بازیگران موفق و به نامی هستند، از دوران کودکی و یا نوجوانی فعالیت هنری خود را آغاز نموده‌اند. اما یکی از شروط موفقیت در رشته بازیگری، انتخاب یک آموزشگاه و آکادمی مناسب می‌باشد تا بتوانید با بهترین مهارت‌ها و تکنیک‌های بازیگری آشنا شوید.  مؤسسه آزاد سینمایی کودک و نوجوان در شرق تهران می‌تواند به کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به این رشته کمک نماید تا استعداد بازیگریشان تقویت شود و به هدفشان نزدیک‌تر شوند.

اصلی‌ترین تمرینات بازیگران چیست؟

بازیگری هنری است که با تمرین و آموزش مستمر می‌تواند به یک شغل باارزش تبدیل شود. کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به بازیگری می‌توانند با کسب مهارت در آموزشگاه‌ها و آکادمی‌های معتبر، استعدادهای خود را در این زمینه به شکوفایی برسانند. اما یک مؤسسه بازیگری، چه آموزش‌هایی به هنرجویان خود ارائه می‌دهد؟ در ادامه شما را با اصلی‌ترین تمرینات بازیگری در کلاس‌های آموزشی آشنا خواهیم کرد.

 1. تمرین تنفس در بازیگر: با تمرین تنفس بازیگر می‌تواند کنترل بهتری بر روی اجرای خود داشته باشد.
 2. تمرین صدا و کلام: با تمرینات مکرر صدا و کلام، بازیگر طرز تلفظ کلمات و بیان خود را تقویت می‌کند. همچنین می‌تواند با تمرین و آموزش روی تنوع صدای خود کار نماید.
 3. تمرینات آمادگی جسمانی: با تمرینات ورزشی و جسمانی بازیگر می‌تواند بین جسم و حرکات خود هماهنگی ایجاد نماید. در نتیجه بهتر می‌تواند نقش‌های مختلف را بازی کند.
 4. تمرینات روان‌شناسی شخصیت: شناخت خود و شناخت شخصیت دیگران از جمله عواملی است که باعث می‌شود بازیگر بهتر بتواند بر روی تمرینات خود متمرکز شود و به شکل بهتری به نقش خود پی ببرد.
 5. تمرین تعامل با دیگر بازیگران: بازیگری، یک حرفه گروهی است و بازیگران باید بیاموزند که با همکاران خود در نمایش بیشتر هماهنگ شوند.
 6. تمرین روی استعداد: هر بازیگری مهارت و استعداد خاصی دارد که با تمرکز بر روی استعدادش می‌تواند نقش خود را با بهترین کیفیت اجرا نماید.

 مؤسسه آزاد سینمایی کودک و نوجوان در شرق تهران

مؤسسه آزاد سینمایی کودک و نوجوان در شرق تهران

مزایای شرکت در کلاس بازیگری

با شرکت در کلاس‌های بازیگری مؤسسه آزاد سینمایی کودک و نوجوان در شرق تهران، علاوه بر اینکه با تکنیک‌های مختلف نقش‌آفرینی  آشنا خواهید شد، بهترین روش بازیگری برای خود را پیدا خواهید کرد. کلاس‌های بازیگری مزایای دیگری هم دارد که عبارت‌اند از:

 • باعث افزایش اعتمادبه‌نفس می‌شود.
 • خلاقیت شما را افزایش می‌دهد.
 • می‌توانید در یک محیط مثبت ارتباطات مؤثری ایجاد کنید.
 • از طریق بیان خلاق می‌توانید استرس خود را کاهش دهید.
 • سبب افزایش قدرت سخنوری شما می‌شود.

ویژگی‌های مؤسسه آزاد سینمایی کودک و نوجوان در شرق تهران

آشنایی با اصول بازیگری و یادگیر تکنیک‌های آن، به کودکان و نوجوانان کمک می کند، تا از استقلال بیشتر و ارتباط‌جمعی بهتری برخوردار شوند. همچنین آینده آنها را از نظر شغلی تضمین می‌نماید. اما مؤسسه آزاد سینمایی کودک و نوجوان چه ویژگی‌های منحصر به فردی باید داشته باشد؟ در ادامه به بررسی این ویژگی‌های خواهیم پرداخت.

استفاده از اساتید حرفه‌ای

آموزشگاه بازیگری باید دارای اساتید حرفه‌ای و مجرب در حوزه بازیگری و هنر تئاتر باشد تا بتواند هنرجویان را به‌صورت حرفه‌ای آموزش دهد. اغلب بازیگران مشهور در ابتدای کارشان در این کلاس‌ها آموزش‌دیده‌اند؛ بنابراین آموزشگاهی را انتخاب کنید که توانسته باشد بازیگران به نامی وارد سینما و تئاتر کرده باشد.

دارای برنامه آموزش گسترده باشد

نکته مهمی که باید به آن دقت کنید نحوه آموزش و دروس مختلفی است که در آن تدریس خواهد شد. یک آموزشگاه خوب باید دروسی مانند هنر تئاتر، روان‌شناسی نقش، هنر بازیگری و… را جزو فهرست آموزشی خود داشته باشد.

برخورداری از فضای آموزشی مناسب

آموزشگاه باید داری فضای آموزشی مناسبی باشد و بتواند تجهیزات و وسایل لازم برای تمرینات عملی و نظری را در اختیار هنرجو  قرار دهد. امکانات فنی مانند دوربین‌های ضبط ویدئو، سالن تئاتر و…

ایجاد فرصت شغلی

مؤسسه آزاد سینمایی کودک و نوجوان در شرق تهران، در اختیار دانشجویان بااستعداد خود فرصت‌های شغلی مناسبی در سینما، تئاتر و تلویزیون فراهم می‌نماید تا هنرجویان بتوانند خودشان را محک بزنند و  از آموخته‌های خود استفاده کنند.

کلام آخر

امروزه تعداد زیادی آموزشگاه بازیگری در سطح شهر وجود دارد که انتخاب یک آموزشگاه معتبر و مناسب از میان آنها کار آسانی نیست. اگر می‌خواهید کودک و یا نوجوان شما بازیگری را به‌صورت کاملاً حرفه‌ای یاد بگیرد پیشنهاد ما به شما ثبت‌نام فرزندتان در کلاس‌های مؤسسه فرهنگی هنری پلان است. تا کودک بتواند از ابتدای کار، زیر نظر اساتید معروف سینمایی مهارت بازیگری را به‌صورت حرفه‌ای بیاموزد.