هم مهم‌ترین موسسه برتر آموزش هنرهای تجسمی

هنر دارای رشته‌های وسیع و گسترده‌ای است و هنرهای تجسمی هم یکی از این هنرها محسوب می‌شود. هنر درون وجود هر کس نسبت به علاقه‌مندی هایی که دارد نهفته است. این توانایی را هم دارد که موجب شود افراد از لحاظ مهارت‌های مختلف رشد کنند. به دلیل مزیت‌های زیادی که هنر و این علم‌ها برای افراد دارند، بیشتر افراد از کودکی یا نوجوانی و حتی بزرگسالی به آموزش هنرهای تجسمی روی می‌آورند. بهترین مکان برای یادگیری انواع مختلف هنرهای تجسمی در تهران موسسه برتر آموزش هنرهای تجسمی پلان است.

هنرهای تجسمی چیست؟

این هنر به‌عنوان یکی از هنرهای تزیینی مشهور است و هنری بسیار کاربردی بوده و خلق اثر در این هنرها نیاز به استعداد و خلاقیت دارد. هنرهای تجسمی مانند نقاشی، عکاسی، مجسمه‌سازی، فیلم‌سازی و طراحی است و هنرهای تزیینی هم شامل طراحی‌های داخلی، جواهرسازی، سرامیک، ساخت فلز و نجاری، داخلی و مبلمان و وسایل منزل است.

هنرهای تجسمی قبل از اینکه یک هنر محسوب شوند؛ مانند یک‌زبان برای ارتباط برقرارکردن هستند. گاهی بعضی از افراد این رشته‌ها را توسط تحصیلات دانشگاهی ادامه می‌دهند. بعضی هم با شرکت در موسسه برتر آموزش هنرهای تجسمی سعی می‌کنند یکی از این رشته‌های هنری را آموزش داده و هنرجویان بااستعدادی را پرورش دهند.

هنرهای تجسمی در چند سبک متنوع دنبال می‌شود؟

زمانی که صحبت از هنرهای تجسمی می‌شود، می‌توان این هنرها را به سه سبک و یا سه زیر مجموعه تقسیم کرد. کلاس‌های هنرهای تجسمی به سه‌شاخه هنرهای تزیینی، معاصر و هنرهای زیبا تقسیم‌بندی می‌شوند. در این دسته‌بندی‌ها هنرهای تجسمی بعد از درک هنر به نوع دیدار، نوع اجرا و نوع ابزاری که روی اجرای کارهای هنری اثر دارد از هم متفاوت می‌شوند.

هنر تجسمی را می‌توان به هنر ذهنی، تصویری و انتزاعی هم تقسیم‌بندی کرد. در هنر تصویری معمولا نمایش‌های تصویری واقعی هدف قرار دارد و معمولا موارد واقعی به تصویر کشیده می‌شوند و پیام آگاهانه‌ای از یک اثر هنری خلق شده مثل یک مجسمه یا نقاشی در یک سبک را می‌توان تشخیص داد. در مورد هنرهای انتزاعی هم هدف از این هنر جلوه‌دادن چیزهایی است که از واقعیت جدا هستند.

یعنی برعکس هنرهای تصویری است که در این سبک معمولا موارد واقعی در تصویر و واقعیت متفاوت نشان داده می‌شود. در این سبک روی شکل و خط‌های متفاوت تمرکز می‌شود که می‌توان در آثار طراحی، نقاشی و حتی مجسمه‌سازی آن را مشاهده کرد. تمامی شاخه‌ها و انواع مختلف از هنرهای تجسمی را می‌توان در سبک‌های گفته شده اجرا کرد که تنوع زیادی به هنرهای تجسمی می‌دهد و آموزش متنوع آن را می‌توان در موسسه برتر آموزش هنرهای تجسمی در شرق تهران دنبال کرد.

هنرهای تجسمی چیست؟

دوره‌های آموزش هنرهای تجسمی دارای چه کلاس‌هایی است؟

در آموزشگاه پلان و در دپارتمان هنر تجسمی علاقه‌مندان به انواع کلاس‌های تجسمی می‌توانند در شاخه‌های متنوع این هنر ثبت‌نام کنند و بعد از گذراندن تمامی دوره‌های آموزشی تبدیل به یک هنرمند برجسته در مورد  هنر موردنظر ‌شوند. در قسمت آموزش هنرهای تجسمی در شرق تهران می‌توان به آموزش‌های زیر اشاره کرد:

  • سفالگری و آموزش سفال
  • آموزش طراحی و نقاشی
  • آموزش ریخته‌گری برنز و مجسمه‌ها
  • آموزش معرق‌کاری
  • مجسمه‌سازی که شامل مجسمه‌سازی با چوب، فلز و… است.
  • آموزش پتینه و آموزش لعاب
  • آموزش عکاسی و منبت‌کاری

البته می‌توان آموزش این هنرها را در دوره‌های آموزشی دکوراسیون و طراحی‌های داخلی هم ادامه داد. در دوره‌های آموزش طراحی دکوراسیون داخلی، ماکت‌سازی، طراحی نورپردازی، آموزش کار با نرم‌افزارهای گرافیکی و کلاس‌های مربوط به هنرهای تجسمی در رشته‌های مختلف برای نوجوانان و کودکان هم برگزار می‌شود که شامل هنرهای نقاشی، مجسمه‌سازی و سفالگری مخصوص کودکان است.

کلام پایانی

یک نمونه موسسه برتر آموزش هنرهای تجسمی در شرق تهران موسسه رهنگی هنری پلان است که انواع رشته‌های هنری را ارائه می‌دهد. شرکت در کلاس‌های هنرهای تجسمی این آموزشگاه دارای مزیت‌های زیادی بوده و این مزیت‌ها متوجه هنرجویان علاقه‌مند می‌شود که با یادگرفتن یکی از مهارت‌ها به جز لذت‌بردن و معروف شدن به‌عنوان هنرمند وارد یک شغل و حرفه‌ای می‌شوند که از آن درآمد کسب می‌کنند و آینده خود را می‌سازند.