موسسه فرهنگی هنری چه مکانی است؟

یک موسسه فرهنگی هنری مجموعه‌ای است که باهدف و مقاصد فرهنگی و هنری شامل: انتفاعی یا غیرانتفاعی در زمینه فعالیت در یک یا چند حوزه فرهنگی، سینمایی، هنری و مطبوعاتی تشکیل می‌شود. این موسسه از وزارت فرهنگ و ارشاد مجوز تاسیس می‌گیرد. از قدیم تا به امروز باتوجه‌به دیدگاه انسان‌ها دریافتیم که بشر میل به هنر و زیبایی را از همان ابتدا دارا بوده است. انسان‌ها از همان آغاز خلقت به مجسمه‌سازی، نقاشی، موسیقی و… علاقه داشتند و آثاری هم از قدیم موجود است.

افراد به‌دلیل این علاقه، دنبال راهی برای پرورش آن به راه درست و کمال بودند. پس جامعه‌ای که به فرهنگ و هنر احترام می‌گذارد و در راه رشد و پیشرفت آن قدم برمی‌دارد، جامعه‌ای ایده‌آل و شاد است. در کشور ماهم به‌خاطر این علاقه و گسترش آن موسسه فرهنگی هنری مناسبی تاسیس شده تا مرکز رشد و توسعه جوانان شود. با این قدم اتحاد و نزدیکی بین مردم و جامعه هم بیشتر می‌شود.

منظور از موسسه فرهنگی هنری تک یا چندمنظوره

اهمیت‌دادن به فرهنگ و هنر در کشور باعث شده تا افراد به دنبال راهی برای رشد بهتر کشور و سازندگی ارتباطات باشند و رویای ساختن موسسه فرهنگی و هنری را در سر بپرورانند. اما برای اینکه این رویا به حقیقت بپیوندد، باید کارهایی را انجام بدهند. تمام افراد حقوقی و حتی حقیقی می‌توانند، اقدام به تاسیس چنین مکان‌هایی بکنند و به دنبال اجرای هدف‌های هنری و فرهنگی خود باشند. دامنه فرهنگ و هنر بسیار گسترده و پیچیده است که شاخ‌ و برگ‌های زیادی دارد.

موسسه فرهنگی هنری تک یا چندمنظوره

 هر فردی می‌تواند در هر رشته هنری که می‌خواهد تمرکز کرده و فعالیت کند. پس می‌تواند مجوز موسسه تک منظوره  را بگیرد. اما افرادی هستند که می‌خواهند هدف آن‌ها بسیار بالاتر و گسترده‌تر باشد و در بخش‌های گوناگون هنر فعالیت کنند. پس افراد می‌توانند مجوز موسسه چندمنظوره تهیه کنند. بعد از اینکه امکانات اولیه تاسیس موسسه مانند: مکان، وسایل و تجهیزات لازم و نیروی انسانی موردنیاز و موارد دیگر را فراهم کردند، می‌توانند برای اخذ مجوز موسسه فرهنگی هنری در زمینه‌های فعالیتی خود اقدام کند.

فعالیت فرهنگی چیست؟

هر نوع کاری که در مدیریت فرهنگی انجام شود را گویند. اگر از این دید نگاه کنیم هریک از کارهایی که در حوزه مدیریت فرهنگی و حتی برنامه‌ریزی را نوعی فعالیت فرهنگی می‌گویند. برای رسیدن به هدف‌های تعیین شده از برنامه‌ها و طراحی‌های درست استفاده می‌کنند. فعالیت‌های فرهنگی هم شامل: میزگرد، نمایش، شب‌شعر، نشریه، مسابقات علمی است که این‌ها نمونه‌ای از قسمت‌های قابل‌لمس و حساس برنامه‌های فرهنگی است.

میزان اثرگذاری یک فعالیت هنری بستگی به میزان کارآمدی و موثربودن روش‌های اجرایی دارد چون هر میزان یک فعالیت از روش‌های پیچیده و متنوع برخوردار باشد دلنشین و جاذب خواهد بود. در این جا به انواع شیوه‌های فرهنگی اشاره مختصر می‌کنیم.

  • شیوه فرهنگی مبتنی بر آموزش
  • مبتنی بر معنویت و دین
  • راه و روش فرهنگی مبتنی بر عواطف و احساسات
  • شیوه فرهنگی بر پایه فنون ارتباطات و پیام‌رسانی
  • شیوه فرهنگی مبتنی بر صنعت و ورزش
  • مبتنی بر هنر

موسسه فرهنگی هنری درجه یک در تهران

امروزه به‌خاطر علاقه‌مندی بیشتر مردم به هنر و شاخه‌های مختلف آن مکان‌های زیادی برای آموزش تاسیس شده که بعضی از این موسسه ها فقط در یک زمینه فعالیت دارند. بعضی از آن‌ها هم چند فعالیت مختلف را هم‌زمان با شاخه‌های دیگر آن آموزش می‌دهند. موسسه فرهنگی هنری پلان هم جزوه این دسته از موسسه‌ها است که در زمینه‌های مختلف فرهنگی هنری از جمله: تئاتر، سینما، موسیقی، آواز، هنرهای تجسمی و نقاشی و … فعالیت دارد.

این موسسه از بهترین استادان ماهر و باتجربه برای آموزش استفاده می‌کند و هرساله تعداد زیادی هنرمند تحویل جامعه می‌دهد. این مجموعه با تمام قواعد و اصول اسلامی برپاشده و طبق خواسته و نیاز هنرجو فعالیت دارد و دارای مکان و فضای مناسب برای کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان است. دارای محیطی آرام، مجهز و امن برای رسیدن به هدف‌های زیبای افراد است. اگر شما هم به دنبال یک موسسه فرهنگی هنری درجه یک در تهران هستید به موسسه پلان مراجعه کنید تا از بهترین فضای آموزشی و استادان این مجموعه هنری بهره ببرید.