رشته محبوب معماری

از رشته‌های محبوب که امروزه طرف‌داران زیادی هم در مقطع کارشناسی و هم کارشناسی ارشد دارد، رشته معماری است. برای قبولی در کنکور ارشد و قرار گرفتن بین نفرات برتر کنکور ارشد معماری افراد باید به نکات زیادی توجه کنند. همچنین باید شرایط مناسبی برای مطالعه درست داشته باشند. وجود یک استاد ماهر برای دروس مختلف این رشته بر اساس نقاط قوت و ضعف افراد می‌تواند در موفقیت تاثیر بالایی داشته باشد.

رشته معماری به دلیل بازار شغلی مناسب آن نیز از برترین گزینه‌ها برای داوطلبان محسوب می‌شود. افرادی که قصد شرکت در کنکور ارشد دارند، ابتدا باید گرایش موردنظر خود را انتخاب کنند و طبق آن در کنکور مربوطه شرکت کنند.

نحوه کسب رتبه برتر کنکور ارشد معماری

از هدف‌های بزرگ داوطلبان کنکور ارشد معماری بودن در بین نفرات برتر کنکور ارشد معماری و موفقیت در کنکور و قبولی در دانشگاه موردنظر است. از مواردی که باید برای دستیابی به این هدف به آن اشاره کرد، انتخاب آموزشگاه مناسب برای شرکت در کلاس‌های کنکوری است که اهمیت زیادی در مطالعه درست فرد دارد. یک استاد حرفه‌ای می‌تواند با استفاده از بهترین جزوات و منابع مطالعاتی مسیری مشخص برای داوطلب ایجاد کند و از هدررفتن وقت و هزینه اضافی جلوگیری کند.

برنامه‌ریزی برای مطالعه

داشتن یک برنامه درست و استفاده از بهترین منابع مطالعاتی برای یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی و قرار گرفتن در بین نفرات برتر کنکور ارشد معماری از مواردی است که باید به آن توجه شود. این کار با راهنمایی یک استاد می‌تواند تا حد زیادی ساده‌تر شود. اگر فردی برنامه‌ریزی درستی نداشته باشد باعث می‌شود زحمات و هزینه تا حد زیادی هدر برود و فرد نیز به نتیجه مطلوب خود نخواهد رسید.

استاد راهنما

یک استاد باتجربه و مجرب می‌تواند در مسیر موفقیت افراد تأثیر زیادی بگذارد. این استاد باتوجه‌به نقاط قوت و ضعف افراد در درس مربوطه یک برنامه مطالعاتی برای آنها چیده و منابع درستی را که قبلا از بین بهترین‌ها انتخاب کرده‌اند را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند. سابقه این اساتید در پرورش نفرات برتر کنکور ارشد می‌تواند نشانه واضحی از مهارت آنها باشد.

نحوه کسب رتبه برتر کنکور ارشد معماری

آموزشگاه برتر برای نفرات برتر کنکور ارشد معماری

اما بیشتر افراد برای آمادگی شرکت در کنکور ارشد معماری نیاز به ثبت‌نام در کلاس کنکور مناسب دارند. یک آموزشگاه خوب علاوه بر دوره‌های حضوری و غیرحضوری کلاس‌های مشاوره نیز در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد تا برنامه‌ای مناسب برای آنها چیده شود. یکی از آموزشگاه‌های برتر در تهران که کلاس‌های آمادگی کنکور ارشد معماری را ارائه می‌کند و نفرات برتر کنکور ارشد معماری زیادی پرورش داده است، مجموعه معماری پلان است که توسط استاد بابک رستمی تاسیس شده است.

در این آموزشگاه دوره‌ها و پکیج‌های مختلفی برای آماده‌سازی داوطلبان برای موفقیت در کنکور ارشد معماری وجود دارد. می‌توان این دورس را در قسمت برنامه کلاسی مشاهده کرد. همچنین نفرات برتر کنکور ارشد معماری زیادی نیز هر ساله در این آموزشگاه پرورش داده شده‌اند که نشان از کیفیت و حرفه‌ای بودن آموزش و تکنیک‌ها در این آموزشگاه دارد.

نفرات برتر کنکور ارشد معماری

درصورتی‌که آموزشگاه کنکوری در نظر دارید، برای اطمینان از مناسب‌بودن آن می‌توان به رتبه‌های برتر کنکور ارشد معماری در آن آموزشگاه در سال‌های گذشته نگاهی کرد. این رتبه‌های برتر نشان دهند حرفه‌ای بودن اساتید و کیفیت بالای آموزش هستند که از موارد مهم برای انتخاب آموزشگاه هستند. نفرات کنکور ارشد معماری با رتبه‌ای تک‌رقمی و دورقمی زیادی در مجموعه معماری پلان وجود دارد. این نشان‌دهنده موفقیت این آموزشگاه در  راهنمایی داوطلبان در مسیر موفقیت و رسیدن به هدف است.

کلام آخر

برای موفق شدن در کنکور ارشد معماری و واردشدن به نفرات برتر کنکور ارشد معماری باید ابتدا یک آموزشگاه خوب با اساتید تراز اول پیدا کرد. این کار می‌تواند اولین قدم باشد که در ادامه مسیر بسیار ضروری و مهم است. با این کار مسیر فرد آماده شه و با برنامه در اختیار او قرار خواهد گرفت و در نهایت فرد میتواند با استفاد از بهترین منابع و بهترین اساتید به مطالعه بپردازد. در این صورت هدف زیاد دور نخوهد بود و داوطلب قعا موفق خواهد شد.