بهترین آموزشگاه هنری

حتما شنیده‌اید که نقاشی مادر بیشتر هنرها است و کشیدن نقاشی هنری است که موجب می‌شود، دید فرد نسبت به زندگی باز و بهتر شود. با یادگیری این هنر خلاقیت و تفکر فرد هم بیشتر می‌شود و می‌توان گفت باعث آرامش روح و جان فرد می‌شود. بیشتر افراد معمولا به‌صورت ذاتی استعداد نقاشی دارند و بعضی هم این هنر را ندارند. پس برای اینکه بتوان فکر و تخیل خود را روی کاغذ گنجاند و با تکنیک‌ها و قواعد این هنر آشنا شد باید به کارگاه آموزش طراحی و نقاشی در تهرانپارس مراجعه کرده و زیر نظر استادان ماهر این هنر را شکوفا کنید.

ویژگی‌های بهترین کارگاه آموزش طراحی و نقاشی در تهرانپارس

کلاس‌های نقاشی امروزه دارای طرف‌داران زیادی است و بیشتر افراد می‌خواهند اوقات فراغت خود را در آموزشگاه‌های هنری بگذرانند. آموزشگاه‌های نقاشی دارای دو قسمت اصلی است؛ یعنی دارابودن استاد و معلم با دانش و تجربه کافی و دوم محیط و مکانی مناسب که این دو اصل برای یک کارگاه آموزش طراحی و نقاشی بسیار دارای اهمیت است. استاد و معلم نقاشی موردنظر باید دارای تجربه کافی، تسلط فنی بر علم نقاشی و طراحی را دارا باشد.

امروزه در بیشتر کارگاه‌های آموزشی معلمان برای آموزش طراحی مشغول به فعالیت هستند که علاوه بر شغل معلمی باید یک هنرمند هم باشند. معلمی که نمایشگاه‌های هنری و یادگیری فعالیت‌های هنری و فرهنگی را در رزومه کاری خود دارد می‌تواند یک گزینه عالی برای انتخاب آموزش نقاشی باشد. در مورد بخش دوم محیط و مکان آموزشگاه که باید علاوه بر محیط امن و آرام سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و حتی امکانات آموزشی و اسکان دانش آموزان را هم باید دارا باشد. یعنی کلاس‌های نقاشی دارای نورپردازی و تکنیک‌های اصولی نور هم باشد.

زیرا رنگ‌ها در نقاشی در نورهای مختلف تغییر می‌کند. موضوع مهم دیگر تعداد هنرجویان کلاس است که اگر تعداد آنها بیشتر باشد کارایی استاد کمتر شده و نمی‌تواند به‌درستی آنها را سازماندهی کند. باید یک آموزشگاه دارای کلاس‌هایی با تعداد استاندارد هنرجو باشد و برای هزینه و زمان هنرجویان خود ارزش قائل باشد.

چطور در نقاشی و طراحی پیشرفت کنیم

چطور در نقاشی و طراحی پیشرفت کنیم؟

برای اینکه فرد علاقه‌مند به نقاشی این هنر را شروع کند و به یک نقاش حرفه‌ای تبدیل شود ابتدا باید از طراحی شروع کند و به آن تسلط پیدا کند. بعد دوره‌های بعدی را تا رسیدن به آن چیزی که می‌خواهد قدم‌به‌قدم و اصولی طی کند.

برای پیشرفت در این تکنیک و هنر زیبا باید به‌صورت اصولی و گام‌های درست پیش رفت. اگر در این کار استادی باتجربه و ماهری را انتخاب نکنید تا آموزش نقاشی را اصولی آموزش دهد خیلی زود امکان دلسرد شدن هنرجو می‌رود. آموزشگاه هنری پلان دارای سال‌ها تجربه و داشتن استادان حرفه‌ای و باتجربه و محیطی آرام و دلچسب را برای هنرجویان خود مهیا کرده است تا هنرجویان بتوانند خلاقیت‌های خود را کشف و آثار زیبا و شگفت‌انگیزی را خلق کنند. ا

ین کلاس و کارگاه آموزش طراحی و نقاشی افرادی که از اعتمادبه‌نفس پایین برخوردار هستند بسیار مناسب است. زیرا زمانی که هنرجو می‌فهمد هر چیزی را که می‌خواهد می‌تواند روی بوم نقاشی بکشد کم‌کم اعتمادبه‌نفس می‌گیرد و می‌فهمد که دنیای واقعی مانند نقاشی است و می‌توان هر چیزی را که در دنیای واقعی هست روی بوم خلق کرد.

آموزش طراحی پایه چیست؟

بیشتر افراد علاقه‌مند به هنر طراحی و نقاشی از خود می‌پرسند که برای آموزش از کجا و چطور باید شروع کنند. باید گفت بهترین راه این است که در کلاس‌های کارگاه آموزش طراحی و نقاشی در تهرانپارس شرکت کرده و دوره‌های طراحی پایه را که پایه اصلی در همه هنرهای تجسمی طراحی به شمار می‌رود را آموزش ببیند. این موارد آموزش عبارت اند از:

  • طراحی از مدل‌های زنده
  • طراحی از فیگوراتیو
  • طراحی از طبیعت
  • طراحی انیمیشن و کاریکاتور

در این دوره‌های آموزشی هنرجو به فضای اطراف و اشیا دور خود عمیق‌تر نگاه می‌کند و دیگر به جزئیات هم توجه بیشتری دارد و دید خود را وسیع‌تر می‌کند. آموزشگاه پلان باتجربه چندین ساله یکی از بهترین آموزشگاه‌های نقاشی و هنری و فرهنگی در تهران به شمار می‌آید که افتخار دارد با تمام امکانات هنرجویان را تا تمامی مراحل برای رسیدن به آرزوی نقاش و طراح شدن حرفه‌ای یاری کند.

کلام آخر

اگر مایل هستید در کارگاه آموزش طراحی و نقاشی در تهرانپارس در مجموعه پلان به موفقیت‌های خوبی برسید فقط نیاز به هزینه زیاد، استعداد خاص و یا خلاقیت‌های منحصربه‌فرد و عجیب نیست. بلکه نیاز به پشتکار و علاقه است و این که از مشکلات و سختی‌های مسیر نهراسید.