منابع و اطلاعات آمادگی کنکور

ارتقاپیداکردن سطح علم و دانش، به‌روزشدن جامعه، پیشرفت‌های روز افزون، افزایش سطح فرهنگ عموم مردم و علاقه به تحصیلات بالا و کسب مراتب بالای شغلی موجب شده که هر ساله تعداد زیادی داوطلب و دانشجو برای ادامه تحصیلات تکمیلی اقدام کنند. در کلاس‌های کنکور ثبت‌نام کرده و از طریق اساتید باتجربه با کتاب‌های آمادگی کنکور زبان آشنایی پیدا کرده و با تهیه آنها قدم‌های محکم و مهمی در زمینه موفقیت بیشتر برمی‌دارند.

کنکور زبان ارشد و دکتری

به دلیل رقابت‌های زیاد و تنگاتنگی که داوطلبین در کنکور زبان ارشد و دکترا دارند، مهم‌ترین قدم برای کسب موفقیت‌های بیشتر در آزمون‌ها و کنکور کارشناسی‌ارشد دکتری شناختن و تهیه‌کردن اطلاعات و منابع در رابطه‌ با رشته موردنظر است تا بتوانند با مطالعه آنها بهترین رتبه و نتیجه را از آزمون‌ها کسب کنند.

داوطلب بعد از این که منابع و کتاب‌های آمادگی کنکور زبان را برای خود تهیه می‌کند، می‌تواند از مشاوره‌های تحصیلی هم بهره‌مند شود . با اینکار می‌تواند با یک برنامه و اصول دقیق برای کنکور ارشد خود برنامه‌ریزی کند و در زمان‌ها و فرصت‌هایی که برای برگزاری آزمون ارشد دارد بهترین عملکرد را از خود نشان دهد.

کتاب زبان عمومی ارشد و دکتری

دسته‌بندی منابع کارشناسی‌ارشد رشته معماری

منابع و اطلاعات و کتاب‌های آمادگی کنکور زبان طبق موقعیت‌ها و شرایطی که داوطلبین دارند در سه گروه تقسیم‌بندی می‌شوند. این دسته‌بندی‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

منابع اصلی

اگر داوطلب در مورد رشته موردنظر خود از اطلاعات جامع و کافی برخوردار نیست، می‌تواند از منابع اصلی بهره‌مند شود. برای ایمکه بتواند با موضوع هر مبحث درسی آشنایی پیدا کرده و از جزوه‌ها برای تست‌زدن و کتاب‌های آموزشی هم بهره‌مند شود.

جزوه‌ها

اگر دانشجویی زمان و وقت مناسب برای خواندن و مطالعه ندارد، استفاده‌کردن از جزوه‌های درسی آموزشی می‌تواند بهترین راهکار باشد.

کتاب‌های کمک آموزشی

با اطلاعاتی که داوطلب از رشته موردنظر خود کسب کرده است و زمانی هم برای مطالعه ندارد بهتر است از منابع کمک‌آموزشی هم استفاده کند. البته در هر سطح علمی که باشد می‌تواند از هر سه قسمت طبق نیاز خود بهره‌مند شود. از همه مهم‌تر اینکه می‌تواند در کلاس‌های آمادگی کنکور آقای بابک رستمی در آموزشگاه پلان شرکت کند. با مهارت و دانش بی‌نظیری که این استاد گران‌قدر دارد می‌توانید با دیگر منابع و کتاب‌های آمادگی کنکور زبان و دیگر دروس هم آشنایی پیدا کند و طبق نیاز از آنها بهره‌مند شود.

استفاده از کتاب‌های زبان ارشد و دکتری برای داوطلبین موفق

محتواهایی که در بیشتر کتاب‌های زبان وجود دارد اهمیت چندانی ندارد. زیرا در بیشتر اوقات مطالب این کتاب‌ها تکراری هستند. چیزی که دراین‌بین اهمیت دارد، نحوه تدریس گرامر، مشخص‌کردن گرامرهای مهم در آزمون‌های رسمی و کنکور ارشد و دکتری است که دارای اهمیت است. هم اینکه معرفی‌کردن تکنیک‌های درست تست‌زنی و راه‌های استفاده از آن دارای اهمیت است. یک کتاب زبان ارشد و دکترا برای تبدیل‌شدن به بهترین کتاب باید از شاخص‌های دقیق و هوشمند برخوردار باشد که این شاخص‌های اصلی عبارت‌اند از:

  • آشنایی با تکنیک‌های تست‌زنی و انتخاب‌کردن گزینه‌های درست. داشتن دانش زبان و مسلط بودن به آن عامل موفقیت نیست. بلکه به‌کارگیری استراتژی‌ها و روش مطالعه سوالات، مدیریت زمان و شناخت شیوه پاسخگویی است که دارای اهمیت است.
  • شناختن و به‌کارگیری کلمات پرکاربرد زبان در آزمون‌ها و معرفی‌کردن واژه‌های مفید و کاربردی و دسته‌بندی آنها طبق معیارهای مختلف در یادگیری سریع واژه‌ها بسیار موثر خواهد بود.
  • ارائه‌کردن الگوی مثبت در افزایش درک زبان از ضعف‌های مهم داوطلبین شرکت در آزمون‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری عدم درک متن‌های انگلیسی است. استفاده از بهترین کتاب زبان عمومی ارشد و دکتری که از کتاب های کاربردی ومفید آقای بابک رستمی است. یکی از کتاب‌های آمادگی کنکور زبان است که می‌تواند در ایجاد آمادگی بهتر افراد دانشجو موثر باشد.

کلام پایانی

برای استفاده از منابع و کتاب‌های آمادگی کنکور زبان ارشد و دکترای آقای بابک رستمی که از اساتید برتر کنکور است می‌توانید با آموزشگاه بزرگ پلان مراجعه کنید. آقای رستمی یکی از اساتید مجرب کنکور زبان است که با خلاقیت‌های جدید و ابداعاتی که در زمینه آموزش زبان ایجاد کرده است، توانسته است دانشجویان زیادی را به موفقیت برساند.