زبان انگلیسی ارشد و دکتری

زبان عمومی یکی از درس‌های مهم در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری است. درس زبان انگلیسی در زندگی روزمره افراد کاربرد زیادی دارد و می‌تواند در آینده شغلی افراد نیز تاثیر زیادی بگذارد. بسیاری از داوطلبان کنکور به دلیل اینکه در این تصوراند که مطالعه زبان انگلیسی ممکن است زمان زیادی نیاز داشته باشد، به این بخش در کنکور توجه نمی‌کنند و آن را جدی نمی‌گیرند. به همین دلیل پاسخگویی به سوالات این بخش در کنکور می‌تواند تاثیر زیادی در قبولی افراد داشته باشد و به داوطلبان کمک کند به نتیجه مطلوب و موردنظر خود برسند. برای مطالعه این درس تعداد زیادی کتاب زبان عمومی ارشد و دکتری وجود دارد.

بخش زبان عمومی در کنکور

زبان انگلیسی در کنکور و کارشناسی ارشد دارای سی سوال است که نیمی از آن مربوط به زبان عمومی است. ده سوال اول آن مربوط به لغات استو  برای پاسخگویی به سوالات باید کتاب‌های مناسب واژگان انگلیسی مانند کتاب ۵۰۴ را مطالعه کرد. سوال بعدی مربوط به بخش گرامر است که برای پاسخگویی به آن باید کتاب‌های مربوطه را مطالعه کرد یا از ویدیوهای آموزشی استفاده کرد. در صورت شرکت در دوره‌های آنلاین داوطلبان می‌توانند منابع معتبر و حرفه‌ای را از استادان خود بگیرند و از جزوات آنها برای یادگرفتن تکنیک‌های تست‌زنی استفاده کنند. ویدیوهای آموزشی نیز از منابع بسیار کمک کننده هستند که می‌توانند در یادگیری تاثیر زیادی داشته باشند. داوطلبان می‌توانند دوره‌های آنلاین زبان عمومی را تهیه کرده و چند بار آن را مشاهده کنند و یاد بگیرند.

دوره زبان عمومی کارشناسی ارشد و دکتری

داوطلبانی که قصد قبولی در آزمون کنکور ارشد و دکتری را دارند باید به ۳۰ سوال زبان انگلیسی که ۱۵ سوال آن مربوط به زبانه انگلیسی عمومی است، توجه زیادی داشته باشند. موسسه پلان دارای دوره زبان عمومی کارشناسی ارشد و دکترا است که توسط استاد بابک رستمی فارغ‌التحصیل _ کارشناسی ارشد معماری دانشگاه شریف تدریس می‌شود. این استاد گرامی کتاب‌های زیادی را برای تسهیل تدریس این به داوطلبان کنکور درس تألیف کرده است.

زبان عمومی کنکور ارشد دکتر رستمی

کتاب زبان عمومی ارشد و دکتری این استاد یکی از بهترین منابع مهم برای یادگیری زبان انگلیسی جهت کسب درصد قبولی کنکور است. از دیگر کتاب‌های این استاد می‌توان به کتاب زبان تخصصی معماری و هنرهای ساخت، ادغام ژانرها در سینمای امروز، کتاب زبان تخصصی مهندسی عمران، اطلس مهندس برق، کتاب متون تخصصی عمران و ۵۰۴ از نگاهی دیگر اشاره کرد.

انتخاب بهترین کتاب زبان انگلیسی کارشناسی ارشد

زبان انگلیسی از دروس است که می‌تواند در مسیر شغلی افراد بیشترین تاثیر را داشته باشد و همچنین در مصاحبه دکتری آنها نیز به وجهه علمی آنها کمک کرده و تاثیر زیادی در نظر استادان دارند. افرادی که علاقه‌مند به تحصیل یا شغل در خارج از کشور هستند نیز باید این درس را به صورت حرفه‌ای مطالعه کرده و یاد بگیرند.

یکی از بهترین دوره‌های زبان عمومی کارشناسی ارشد و دکتری را می‌توان در موسسه پلان پیدا کرد. تمامی اساتید این موسسه از استادان تراز اول کشور بود و می‌توانم مهارت این استادان را در رتبه‌های برتری که در سال گذشته پرورش‌دادن به طور واضح مشاهده کرد. استاد این دوره دکتر بابک رستمی از دانشجویان ممتاز و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی معماری از دانشگاه شریف است.

این استاد گرامی کتاب زبان عمومی ارشد تخصصی ارشد معماری را تعریف کرده است که می‌توان از آن به‌عنوان یک منبع مناسب برای یادگیری استفاده کرد. با شرکت در دوره زبان عمومی این استاد، افراد می‌توانند بهترین تکنیک‌های تست زنی را یاد بگیرند و دیگر نگران این درس نباشند.

کلام آخر

زبان انگلیسی عمومی از درس‌های مهمی است که بین رشته‌های مختلف در کنکور مشترک است. اما خیلی از افراد اهمیت این درس را در قبولی خود نمی‌دانند و برای مطالعه آن تلاش خاصی نمی‌کنند. به همین دلیل افرادی که این درس را در کنکور با درصد بالایی می‌زنند، شانس بیشتری برای قبولی در دانشگاه هدف خود دارند. برای مطالعه این درس می‌توان از کتاب زبان عمومی ارشد و دکتری اساتید ماهر استفاده کرد و یا در دوره‌های آنلاین شرکت کرد و شیوه‌های مختلف تست‌زنی را یاد گرفت.