رشته معماری

یکی از رشته‌های موردعلاقه افراد برای تحصیل در کارشناسی و کارشناسی ارشد، معماری است. هنگامی که فرد پس از فارغ‌التحصیلی کارشناسی علاقه به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را داشته باشد، ابتدا باید یک سری نکات مهم را قبولی در کنکور ارشد رتبه برتر در نظر بگیرد. برای جلوگیری از هدررفتن زمان و هزینه افراد ابتدا باید منابع مناسب و روش مطالعه را پیدا کرده و در آن مسیر قدم بردارند. گاهی ممکن است از زمان کافی برای این کار وجود نداشته باشد به همین دلیل شرکت در یک کلاس آمادگی کنکور ارشد معماری و استفاده از آموزش‌های استاد ماهر و باتجربه می‌تواند بهترین گزینه باشد.

دروس رشته معماری و اهمیت ضریب این دروس

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد معماری، باید ضریب هر درس را دانسته و از اهمیت این ضریب در قبولی آگاه باشند. در این صورت می‌توانند بهترین برنامه مطالعه را چیده و بهترین نتیجه را بگیرند. درس تاریخ در کنکور کارشناسی ارشد معماری دارای سه دسته تاریخ معماری معاصر تاریخ معماری جهان و تاریخ معماری ایران است. از هر کدام از این دروس به‌صورت میانگین ۱۰ سوال در کنکور خواهد آمد. زبان انگلیسی درسی است که به دو بخش تقسیم شده و ۱۵ سوال آن مربوط به زبان عمومی است. زبان عمومی معمولا در همه رشته‌ها مشترک است.

۱۵ سوال بقیه آن مربوط به بخش تخصصی درس معماری است. انگلیسی در گرایش‌های مختلف ارشد معماری دارای ضریب ۲ است؛ بنابراین نادیده‌گرفتن آن تاثیر زیادی در کاهش شانس قبولی داشته باشد. از دروس مهم کارشناسی ارشد معماری می‌توان درک عمومی منظر را نام برد. این درس شامل ۲۰ سوال در کنکور و در گرایش معماری معماری دارای ضریب یک هست. اما در کنکور معماری منظر ضریب ۳ دارد که در نهایت نشان‌دهنده اهمیت آن است. این اهمیت نشان‌دهنده لازم بودن شرکت در کلاس آمادگی کنکور ارشد معماری برای موفقیت است.

آموزشگاه کنکور کارشناسی ارشد معماری

از دروسی که شامل بیشترین سوال در کنکور کارشناسی ارشد معماری هستند، می‌توان به ترتیب سیستم‌های ساختمانی عناصر ساختمان و ایستایی تنظیم شرایط محیطی مصالح و تاسیسات ساختمانی و غیره را نام ببرید. درک معماری نیز از دروس مهم و تاثیر گذار در رتبه افراد است و شامل ۲۰ سوال در کنکور کارشناسی ارشد معماری می‌شود.

کلاس آمادگی کنکور ارشد معماری

هنگامی که افراد برای مطالعه تمامی منابع و تکنیک‌های تست‌زنی زمان کافی ندارند و یا دیر شروع کرده‌اند، راه چاره شرکت در یک کلاس آمادگی کنکور ارشد معماری است. در این کلاس‌ها بهترین منابع و روش‌های تکنیک تست‌زنی گرد هم آمده و اساتید سعی می‌کنند موارد مهم و تاثیر گذار را به داوطلبان بیاموزند. داوطلبان با شرکت در یک دوره فشرده می‌توانند موارد ضروری برای قبولی را یاد گرفته و شانس کسب رتبه را افزایش دهند. تمامی منابع در این دوره توسط اساتید تراز اول کشور معرفی شده و برای مطالعه بهترین گزینه هستند.

انتخاب آموزشگاه کلاس آمادگی کنکور ارشد

امروزه کلاس آمادگی کنکور ارشد معماری در شهرهای زیادی و در آموزشگاه‌های مختلف وجود دارند؛ بنابراین افراد برای انتخابی با آموزشگاه باکیفیت باید به چند نکته مانند: اساتید کیفیت آموزش و سوابق رتبه‌های این آموزشگاه توجه کنند. در هر شهری آموزشگاه‌های زیادی وجود دارد و تنها با پیداکردن اساتید ماهر و تراز اول کشور می‌توان شانس موفقیت رتبه در کنکور ارشد معماری را افزایش داد. یکی از آموزشگاه‌های معتبر در استان تهران معماری پلان است که دوره‌های مختلف ای برای آمادگی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ارائه می‌کنند.

کلاس‌ها توسط اساتید برتر کشور تدریس شده و در جهت موفقیت در کنکور برای داوطلبان طراحی شده‌اند. یکی از این اساتید برتر استاد بابک رستمی است که درس زبان عمومی با تخصصی معماری را تدریس می‌کند. این استاد بزرگ موسسه آموزشگاه پلان نیز است. معماری پلان رتبه‌های یک‌رقمی و دورقمی زیادی را کنکور سال گذشته پرورش داده است که می‌توان این سابقه و همچنین دوره‌های آنلاین را در قسمت کلاسی سایت پلان مشاهده کرد.

کلام آخر

آموزشگاه کنکوری مناسب و شرکت در یک کلاس آمادگی کنکور ارشد معماری می‌تواند راه نجات بسیاری از داوطلبان کنکور باشد که برای مطالعه زمان کافی ندارند.