هنر بازیگری

بازیگری هنر جان بخشیدن به شخصیت‌ها است و یکی از زیرمجموعه رشته‌های هنر هم محسوب می‌شود. بازیگر فردی است که نقشی را در یک اثر هنری بازی می‌کند. یعنی حضور زنده بازیگر در صحنه تئاتر و یا سینما که با تمام بدن، احساس و اندیشه باشد. یک بازیگر باید بر بدن و بیان خود تسلط داشته باشد تا یک بازی راحت و روان اجرا کند. هر کودکی از ابتدای زندگی خود با این هنر عجین شده و خود را در نقشی تصور می‌کند و حتی در رؤیای خود به‌جای شخصیت بازی می‌کند.

باید گفت همه انسان‌ها به‌نوعی بازیگری هستند که در زندگی خود ایفای نقش می‌کنند. اگر شما هم در عمق وجودی خود علاقه به بازیگری و دنیای سینما دارید می‌توانید با شرکت در کلاس آنلاین سینما و بازیگری با اصول و مبانی بازیگری آشنا شوید و بااستعداد و توانایی خود راهی برای ورود به این عرصه پیدا کنید.

شروع بازیگری

برای شروع بازیگری شما باید در کلاس‌های بازیگری که در سه سطح برگزارمی شود، شرکت کنید. ابتدا دوره آنلاین مقدماتی که بعد از طی این مرحله دوره آنلاین متوسطه یا میانی و در آخر با پشتکار و همت خود به مرحله پیشرفته راه پیدا می‌کنید. در این یادگیری شما قدم‌به‌قدم به بازیگر شدن نزدیک می‌شوید. در پایان هر ترم از شما آزمونی گرفته می‌شود که با کسب درصد قبولی مدنظر به شما مدرک بازیگری اهدا می‌شود.

آموزش آنلاین بازیگری

آموزش بازیگری هم به‌صورت آنلاین و هم حضوری برگزار می‌شود. هر دو زیر نظر استادان ماهر و باتجربه و با ارائه پکیج‌های آموزشی باکیفیت  که زیر نظر استاتید تهیه شده به شما آموزش داده می‌شوند. افرادی که به هر دلیل دسترسی به کلاس‌های حضوری ندارند ولی علاقه‌مند به یادگیری در این دوره‌ها هستند در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند که بیشتر شهرستانی‌های عزیز ما هستند.

آموزش آنلاین بازیگری

جهان امروز دنیای ارتباطات است و در هرکجا که باشی می‌توانید از بهترین آموزش‌ها در هر هنر و سبکی بهره ببرید. داشتن شانس و ارتباط با نزدیکان سینما شاید به شما برای رسیدن به بازیگری کمک کند ولی راه ماندن در این حرفه نیست. باید شما سخت تمرین کنید و پشتکار زیادی به خرج دهید و صدالبته که خلاقیت یکی از مهم‌ترین دلیل ماندگاری است.

پس شرکت کردن در کلاس آنلاین سینما و بازیگری به شما در رسیدن به این هدف یاری می‌رساند و شما هم باتوجه‌به توانایی و استعدادهای خود سعی می‌کنید قدم‌های محکمی برداشته و جای پای خود را سفت کنید.

بهترین کلاس های بازیگری

بازیگری هم مثل شغل‌ها و تخصص‌های دیگر علمی دارد که در ابتدا باید شروع به یادگیری آن کنید. یادگیری تئوری در محتوا خیلی شبیه هم هستند شما باید هنرجوی سخت‌کوشی باشید تا بتوانید بعدازاین کلاس‌ها به علم بازیگری مسلط شوید و وارد دنیای تصویر شوید. نیاز نیست بارهاوبارها به کلاس‌های آموزشی بروید بلکه در همان ابتدا درست گوش کنید و تمرین فراوان داشته باشید. تلاش خود را بیشتر کنید، وگرنه صد تا استاد و ورکشاپ هم نمی‌توانند  شما را بازیگر کنند.

گاهی اوقات افرادی به شما پیشنهاد می‌کنند که اگر در فلان کلاس شرکت کنید شما را با بازیگر x آشنا می‌کنیم گول این وعده وعیدها را نخورید. البته استادان به نامی هستند که باتوجه‌به استعداد و توانایی شما این راه را برای شما آسان می‌کنند.

شرایط شغل بازیگری

این حرفه از سینما با داشتن جذابیت و زیبایی، زرق‌وبرق شرایط دشواری هم دارد که مختصری محض اطلاع شما را با آن آشنا می‌کنیم.  بازیگری ساعات کاری بسیار زیاد و بی‌نظمی دارد که اجتناب‌ناپذیر است. زمان‌های مختلفی از شبانه‌روز را باید سرکار باشید و مکان‌های مختلف که یک بازیگر باید برای پلان‌های خود به آنجا برود. یک بازیگر برای یک نقش ممکن است بیشتر در سفر باشد به‌دوراز خانواده که این کمی سخت به نظر می‌رسد.

یک بازیگر به‌تناسب اندام خود باید توجه کند که یکی از دغدغه‌های بازیگران است. داشتن یک ظاهر خوب و معقول هم از لازمه بازیگری است. باتوجه‌به گریم‌های سخت و طولانی که عوارضی برای پوست و سلامت دارد نیاز به توجه و رسیدگی است. این حرفه علاوه بر داشتن مشکلات و معایب مزایایی هم دارد که باعث جذب جوانان به این حرفه شده است. کسب اعتبار و شهرت، داشتن محبوبیت در جامعه، تنوع زیاد در صورت موفقیت و کسب درآمد مطلوبی که نصیب بازیگر می‌شود.

کلاس آنلاین سینما و بازیگری

مؤسسه فرهنگی هنری پلان هم دارای دوره‌های آموزشی در همه سبک‌های هنری است که با مدرن‌ترین تجهیزات و امکانات پذیرای هنر جوهای محترم است. این مجموعه دارای رشته‌های مربوط به سینما و تئاتر و زیرمجموعه‌های آموزشی بسیار است.  کلاس آنلاین سینما و بازیگری هم دارد و امکان نمایش فیلم روی پرده عریض سینما را هم دارا است برای آشنایی بیشتر با این مجموعه کامل به وب‌سایت آن مراجعه کرده و کسب اطلاع کنید.