اهمیت بازیگری خردسالان

افرادی معتقد هستند که آموزش‌های مخصوص بازیگری تنها برای افراد بزرگسال بوده و مناسب کودکان و نوجوانان نیست که باید گفت فکر اشتباهی است. زیرا بازیگری و آموزش بازیگری به کودکان و نوجوانان از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که امروز سینما با کمبود بازیگران کودک مواجه است. این یک فرصت خوب برای افرادی است که به این هنر و حرفه علاقه‌مند هستند و می‌توانند در کلاس بازیگری خردسال تهرانپارس شرکت کنند. با اصول بازیگری آشنا شده و بازیگرانی توانمند در آینده شوند.

بازیگری کودکان

همان‌طور که گفته شد عده‌ای بر این باور هستند که کلاس بازیگری مخصوص افراد بزرگسال است. اما اگر بدانید که افرادی که در سن پایین به کلاس بازیگری خردسال رفته‌اند معمولا افرادی موفق‌تری هستند و در آینده بازیگران توانمندی خواهند شد. همچنین در سن بالاتر از روابط اجتماعی بیشتر و بهتری برخوردار خواهند شد. امروزه سینما و تئاتر به کودکان حرفه‌ای و بااستعداد در بخش بازیگری احتیاج دارد.

 والدینی هستند که به بازیگری کودکان خود علاقه‌مندند و به دنبال آموزش و کلاس‌های بازیگری مناسب هستند که می‌توانند در کلاس بازیگر خردسال تهرانپارس ثبت‌نام کنند و آینده کودک خود را تغییر دهند. اگر کودک بااستعداد باشد و شما متوجه آن نشوید ضرر بزرگی به او وارد کرده‌اید. البته شرکت در کلاس‌های بازیگری فواید و مزایای زیادی برای کودکان شما دارد که به آن می‌پردازیم.

کلاس بازیگری خردسال تهرانپارس

فواید آموزش بازیگری به کودکان

کودکان با شرکت در کلاس بازیگری خردسال تهرانپارس علاوه بر بازیگر شدن از مهارت‌ها و مزایای زیادی برخوردار می‌شوند که این فواید عبارت‌اند از:

اعتمادبه‌نفس

با وجود فضاهای مجازی و افرادی که در آن می‌بینیم بیشتر افراد خود را در مقایسه با آنها قرار می‌دهند و اعتمادبه‌نفس پایینی دارند. در آموزش تئاتر و بازیگری با طراحی شخصیت‌های متنوع و بازی در آنها اعتمادبه‌نفس کودک بالا می‌رود. به دلیل رشد کودکان و به شکل‌گیری شخصیت آنها کمک می‌کند تا از اعتمادبه‌نفس بیشتری برخوردار شوند.

سخنوری و فن بیان

حرف‌زدن و سخنوری یکی از روش‌های ارتباطی مهم است که از خصوصیات مهم یک بازیگر تلقی می‌شود. از مهم‌ترین آموزش‌های کلاس‌های بازیگری آموزش فن بیان به هنرجویان در هر مقطع سنی است تا ارتباط‌های مفید و موثری در موفقیت‌های درسی و شغلی خود پیدا کنند. کودکان در این کلاس‌ها خوب شنیدن را تمرین می‌کنند و با انجام تکنیک و روش‌های تمرین صحیح از بیان شیوایی برخوردار می‌شوند.

مهارت کارهای تیمی

با شرکت در کلاس بازیگری خردسال این کودکان می‌توانند با دیگر افراد و بازیگران و حتی سبک‌های متنوع بازیگری آشنایی پیدا می‌کنند. با روش همکاری و همراهی به‌صورت جمعی برای اجرای تئاتر را هم در آن جا می‌آموزند و مهارت‌های کارهای گروهی هم در کودک تقویت می‌شود.

استقلال و آداب معاشرت فردی

بیشتر کودکان وابسته به والدین هستند و بدون آن‌ها جایی نمی‌روند. به صورتی خجالتی هستند که با آموزش‌های مبانی بازیگری به کودک کمک می‌شود، استقلال بیشتری پیدا کند. دیگر نیازی به حضور والدین در کنار خود احساس نکند و حتی در انجام کارها و امورات شخصی خود به استقلال برسد.

ارزیابی کودک بااستعداد

زمانی که کودکی به بازیگری علاقه‌مند می‌شود، استعدادهای او را بررسی و ارزیابی می‌کنند و این کار را پدر و مادرها نمی‌توانند انجام دهند. بعد از شناسایی‌کردن استعداد بازیگری توسط افراد مجرب باید موقعیت جغرافیایی، زیستی، اجتماعی کودک موردتوجه قرار بگیرد؛ زیرا شاید برخی از کودکان شرایط بازیگری را نداشته باشند.  بعد از ارزیابی موقعیت و رفع مشکلات کودک باید از نظر الگوی رفتاری هم مورد بررسی قرار بگیرد که آیا شخصیت کودک مناسب بازیگری و شرکت در کلاس بازیگری خردسال است یا خیر. زیرا کودکان خجالتی هرگز نمی‌توانند بازیگر شوند و با بررسی تمام این مواردی که ذکر شد می‌توان کودک را در یک آموزشگاه معتبر ثبت‌نام کرده و به آموزش‌های لازم پرداخت.

کلام پایانی

در مسیر بازیگر شدن کودک فقط شرکت در کلاس بازیگری خردسال مهم تلقی نمی‌شود و دارای اهمیت نیست برای پیشرفت کودک بااستعداد باید بسترهای فرهنگی هم برای او آماده و مهیا شود؛ مانند فیلم‌ها، کتاب‌های مفید و… که برای آگاهی کودکان از آن استفاده می‌شود.