شرکت در کلاس کنکور ارشد زبان یکی از نیازهای اساسی افرادی است که می‌خواهند در آینده شغلی و حرفه‌ای خود تغییر چشمگیری ایجاد نمایند. به‌طور کلی تحصیلات تکمیلی اهمیت زیادی در میزان موفقیت افراد و ارتقا شغلی آنها در آینده دارد. بنابراین داوطلبان کنکور ارشدی که تصمیم دارند حتماً در آزمون ارشد رتبه عالی کسب کنند و در دانشگاه مورد علاقه خود تحصیل نمایند. برای اینکه موفقیت خود را تضمین کنند نیاز مبرم به ثبت‌نام در کلاس‌های کنکور ارشد دارند. در ادامه این مقاله از موسسه آموزشی پلان شما را با بهترین کلاس کنکور ارشد زبان انگلیسی آشنا خواهیم کرد.

میزان اهمیت درس زبان انگلیسی در کنکور کارشناسی ارشد

زبان عمومی و تخصصی جزو دروس اصلی کنکور تمام رشته‌ها و گرایش‌ها می‌باشد. اکثر داوطلبان کنکور ارشد به دلیل اینکه تصور می‌کنند سوالات ِآزمون زبان انگلیسی ارشد سخت و پیچیده است، از مطالعه این درس چشم‌پوشی  می‌کنند. درصورتی‌که داوطلبان با صرف کمی وقت و انتخاب منابع درست می‌توانند درصد بالایی از سؤالات آزمون زبان ارشد را پاسخ دهند و در نتیجه در رشته موردعلاقه خود قبول شوند.

در کنکور ارشد، درس زبان انگلیسی مجموعاً شامل ۳۰ سوال از مباحث لغات، گرامر و درک مطلب می‌باشد. شاید جالب باشد بدانید که اگر تنها به  ۳۰ الی ۵۰ درصد سوالات زبان انگلیسی پاسخ درست بدهید و از دروس تخصصی تنها امتیاز متوسطی کسب نمایید، به راحتی می‌توانید در یکی از دانشگاه خوب کشور قبول شوید. بنابراین به هیچ عنوان در کنکور ارشد بیخیال درس زبان انگلیسی نشوید.

دانشجویان برای یادگیری این مباحث می‌توانند از منابع مختلفی که تألیف شده استفاده کنند. باتوجه ‌به اینکه تعداد این منابع زیاد است، اکثر داوطلبان دچار سردرگمی می‌شوند. برای همین توصیه می‌کنیم حتما در کلاس کنکور ارشد زبان، شرکت کنید.

 اگر وقت کمی دارید و یا می‌خواهید در زمان کوتاهی همه مطالب مورد نیاز درس زبان انگلیسی ارشد را جمع‌بندی کنید، بهترین روش ثبت نام در کلاس‌های آموزش زبان ارشد موسسه پلان است. با شرکت در این کلاس‌ها با نحوه سوالات آزمون ارشد، ساختار لغات، گرامر و مهارت‌های پاسخگویی به سوالات درک مطلب آشنا خواهید شد.

مؤلف کتاب زبان عمومی ارشد و دکتری

مؤلف کتاب زبان عمومی ارشد و دکتری

معرفی بهترین کلاس کنکور ارشد زبان انگلیسی

یکی از دروسی که داوطلبان کلیه رشته‌ها در آزمون تحصیلات تکمیلی، باید موردمطالعه قرار دهند زبان تخصصی و عمومی است. به همین دلیل دانشجویانی که در کلاس‌ کنکور ارشد زبان انگلیسی شرکت می‌کنند، شانس بیشتری برای موفقیت در آزمون ارشد را پیدا می‌کنند. زیرا در این کلاس‌ها اساتید باتجربه، زبان انگلیسی را به‌صورت اصولی و پیشرفته به دانشجویان آموزش می‌دهند و به آنها فرصت حل تمرین‌ها و تست‌های مختلف را می‌دهند. برخی از ویژگی های بهترین اساتید کلاس کنکور ارشد عبارت‌ است از:

  • آموزش روش‌های مطالعه صحیح منابع زبان انگلیسی
  • معرفی کتاب‌ها و منابع مرجع
  • آموزش روش‌های حل سوالات کنکور
  • آشنایی با ساختارهای آزمون
  • آموزش تکنیک‌های خاص تست‌زنی
  • ارائه نمونه سؤالات سال‌های قبل
  • برگزاری آزمون‌های آزمایشی در کلاس

یکی از اساتیدی که دلسوزانه به داوطلبان کنکور ارشد کمک می‌کند تا بتوانند در آزمون پیشرو به موفقیت برسند، دکتر بابک رستمی است. ایشان سابقه طولانی در زمینه تدریس زبان انگلیسی در دانشگاه‌های مختلف کشور را دارند و مؤلف کتاب زبان عمومی ارشد و دکتری هستند. دکتر رستمی که از استاد تراز اول زبان کنکور ارشد و دکتری می‌باشد، کاملاً نقاط ضعف دانشجویان در درس زبان را می‌شناسد. به همین دلیل با نحوه تدریس متفاوت و ارائه تمرین‌های مناسب، در رفع مشکلات درسی دانشجویان برمی‌آید. درصورتی‌که داوطلب کنکور ارشد هستید و می‌خواهید در درس زبان انگلیسی امتیاز خوبی کسب نمایید، فرصت را از دست ندهید و در کلاس‌های زبان انگلیسی موسسه آموزشی پلان شرکت کنید. کلاس‌های زبان عمومی و تخصصی این موسسه توسط استاد بابک رستمی اداره می‌شوند.

کلام آخر

در آزمون کنکور ارشد، داوطلبانی موفق هستند که کلیه دروس عمومی و تخصصی را با دقت بخوانند و از مطالعه هیچ درسی چشم پوشی نکنند. زیرا رقابت برای ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد بسیار شدید است. به همین دلیل کسب امتیاز خوب در درس زبان انگلیسی ارشد، باعث می‌شود که دانشجویان شانس بیشتری را برای قبولی داشته باشند. بنابراین بهتر است برای تضمین قبولی خود در کلاس کنکور ارشد زبان انگلیسی که در موسسه پلان و توسط استاد تراز اول کشور تدریس می‌شود شرکت نمایید.