آشنایی باکلاس‌های کنکور

محصلین در کارشناسی ارشد و معماری افرادی منسجم، خلاقی هستند که با دارابودن نظم فکر و مهارت‌های حرفه‌ای نسبت به دیگر رشته‌های معماری هستند. داشتن یک ذهن چندبعدی و دوراندیش از خصوصیات محصلین کارشناسی ارشد معماری است که با شرکت در کلاس کنکور ارشد معماری و با کسب رتبه‌های برتر سعی می‌کنند از افراد موفق در این رشته باشند.

کارشناسان ارشد معماری

در ایران کارشناسی ارشد معماری دو جنبه فنی و هنری دارد که در جنبه هنری درس‌های طراحی، زیبا کردن حجم‌ها، پلان‌ها، نماها و زیباشناسی وجود دارد. درس‌هایی مانند مقاومت مصالح، تاسیسات مکانیکی، سازه‌های فلزی و بتنی به جنبه‌های فنی این رشته ارتباط پیدا می‌کند. درس‌های هنری در این رشته‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است و درس‌های فنی و علمی هم در راستای این دروس قرار می‌گیرد.

 پس معماری قبل از اینکه به تکنیک و علم ربط پیدا کند به سلیقه و ذوق و حتی استعداد متکی است. برای آموزش و توانمندی در این هنرها و واردشدن به دنیای معماری باید در کلاس کنکور ارشد معماری شرکت کنند تا بتوانند با کسب رتبه‌های بالا وارد تحصیل در این رشته‌های زیبا و کاربردی شوند.

انتخاب آموزشگاه کنکور مناسب

فقط ثبت‌نام در یک آموزشگاه برای موفقیت در کنکور راهکار مفیدی نیست. زیرا امروزه تعداد زیادی از آموزشگاه‌های کنکور شروع به فعالیت کرده‌اند. برای انتخاب یک آموزشگاه مناسب که کلاس کنکور ارشد معماری مفیدی را ارائه کند، باید سابقه اساتید آن مجموعه و کیفیت آموزش و حتی سابقه رتبه‌های سال‌های گذشته در این مجموعه را مدنظر قرارداد تا بتوان یک آموزشگاه مناسب را انتخاب کرد.

از بهترین و موفق‌ترین آموزشگاه‌های برگزارکننده کنکور ارشد معماری در شرق تهران مجموعه بزرگ پلان است که توسط یکی از بهترین اساتید به نام بابک رستمی تاسیس شده است. این فرد از اساتید برتر و تراز اول در کشور ایران محسوب می‌شود و می‌تواند مسیر درست رسیدن به هدف را به داوطلبان نشان دهد.

بهترین استاد کنکور معماری

منابع کنکور ارشد معماری

یکی از لازمه‌های دست‌پیداکردن به موفقیت در کلاس کنکور ارشد معماری و کسب رتبه در کنکور شناختن منبع درست و به‌روز است. در سایت و موسسه‌های مختلف لیست‌های بلند بالای مختلفی وجود دارد. حتی می‌توانید از افراد رتبه‌های سال‌های پیش و یا دوستان و آشنایان خود لیستی از منابع را خواستار شوید. از مشکلات بیشتر دانشجویان در انتخاب منابع انتخاب محل مناسب این منابع است.

مثلا در دروسی از معماری معاصر ۶ کتاب را برای استفاده از منابع معرفی کرده‌اند. باید فرد بداند که کدام کتاب بهتر و در اولویت اول خواندن است و کدام را می‌تواند حذف کند. تفاوتی که این منابع معرفی شده دارند این است که دارای سطح‌های مختلفی هستند. یعنی تا سطح ۳ معرفی می‌شوند که طبق لیست و نظر افراد مشاور و طبق سابقه علمی زمان‌های آزاد هر فرد یکی از سطوح انتخاب می‌شود و دانشجو باید طبق هر درس شروع به خواندن کند.

راهنمای استفاده از اسامی منابع کنکور ارشد معماری

از نکات بسیار پر اهمیت در استفاده‌کردن از لیست منابع این است که بعد از تمام‌شدن و خواندن و تسلط پیداکردن در یک سطح فرد می‌تواند به سطح بعدی برود. انتخاب این سطح‌ها بستگی به شرایط فرد داوطلب دارد. یعنی به میزان اطلاعاتی که دارد، زمان تعیین شده برای روز درس‌خواندن و… با برگزیدن سطح‌های بالاتر از کمترین ریسک برخوردار می‌شود.

ولی اگر بدون اینکه به سطح‌های قبلی تسلط پیدا کند به سراغ سطح‌های دیگر برود باید مطمئن شود که از رقابت در کنکور باز می‌ماند و نمی‌تواند به جواب‌های درست دست پیدا کند. پس با شرکت در کلاس کنکور ارشد معماری می‌تواند با تمام برنامه‌ریزی‌های مطالعه و سطح‌های مورد نظر آشنا شده و با روش‌ها و تکنیک‌هایی که اساتید محترم در این مجموعه ارائه می‌کنند به موفقیت در کنکور امیدوار باشد.

معرفی ارشد معماری

دانشجویان کارشناسی معماری می‌توانند به جز کنکور کارشناسی ارشد در رشته معماری در کنکورهای دیگری هم شرکت کنند. البته به علاقه و گرایش‌های خاصی که در کارشناسی ارشد معماری یا مرمت دارند هم‌ بستگی دارد. داوطلبین رشته معماری که در کنکور ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند هم‌زمان در کنکور کارشناسی ارشد معماری هم شرکت کنند. با گرایش کنکور کارشناسی ارشد معماری و معماری منظر.

کلام پایانی

کلاس کنکور ارشد معماری در شرق تهران در مجموعه پلان زیر نظر بهترین اساتید از جمله معروف‌ترین آنها بابک رستمی برگزار می‌شود. درصد موفقیت و کسب رتبه‌های بالا زیر نظر این استاد بی‌شک غیرقابل‌باور است.