معمولاً دانشجویان مقطع کارشناسی معماری در سال آخر تحصیل خود دغدغه کنکور ارشد معماری را دارند. تصمیم‌گیری در مورد ادامه تحصیل در مقطع ارشد و یا ورود به بازار کار، یکی از انتخاب‌های مهمی است که فارغ‌التحصیلان این رشته با آن مواجه هستند. اما اگر شما جزو افراد دارای تفکر طولانی‌مدت و علاقه‌مند به ادامه تحصیل باشید، ممکن است سؤال شما این باشد که برای کلاس کنکور معماری ارشد کجا بریم؟ در این مقاله، آموزشگاه معماری پلان شما را با ویژگی‌های یک آموزشگاه معتبر در زمینه کلاس‌های کنکور ارشد معماری آشنا می‌کند.

کلاس کنکور معماری ارشد کجا بریم؟

کلاس های کنکور معماری ارشد

برای شرکت در کنکور ارشد معماری از کجا شروع کنم

معماری در آزمون کارشناسی‌ارشد یکی از رشته‌های زیرمجموعه گروه هنر می‌باشد. در حال حاضر آزمون کارشناسی‌ارشد سراسری و کنکور کارشناسی‌ارشد دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده‌اند. بنابراین داوطلبانی که مایل به شرکت در کنکور مقطع کارشناسی ارشد معماری هر دو دانشگاه هستند. بایستی در زمان ثبت‌نام کنکور ارشد در سایت سنجش ثبت‌نام نمایند.

در گام بعدی نوع گرایش تحصیلی‌تان را در مقطع کارشناسی‌ارشد رشته معماری مشخص نمایید. توجه داشته باشید انتخاب نادرست گرایش تحصیلی باعث ازبین‌رفتن فرصت شما جهت‌پذیرش نهایی خواهد شد. برای انتخاب گرایش رشته معماری می‌توانید از کارشناسان آموزشگاه معماری پلان که به‌صورت تخصصی در زمینه کنکور ارشد معماری فعالیت می‌کنند مشاوره دریافت نمایید.

بعد از مشخص‌کردن گرایش تحصیلی خودتان، باید درباره عناوین دروس امتحانی و ضرایب این دروس در کنکور ارشد معماری اطلاعات درستی کسب نمایید. تا بتوانید هم کتاب‌های اصلی را تهیه کنید و هم برنامه‌ریزی لازم برای ثبت‌نام در کلاس‌های کنکور ارشد را انجام دهید. باتوجه‌به اینکه داوطلبان کارشناسی‌ارشد رشته معماری علاوه بر رشته معماری می‌توانند در صورت تمایل در دو کنکور ارشد مجموعه معماری و مرمت  نیز شرکت کنند؛ بنابراین بهتر است قبل از شروع، اطلاعات کافی در مورد رشته‌ها و گرایش‌های معماری را از یک مؤسسه معتبر دریافت نمایید.

ویژگی‌های یک آموزشگاه  کنکور معماری ارشد

در نظر داشته باشید موفقیت در کنکور ارشد کار ساده‌ای نیست؛ بنابراین قبل از هر تصمیم‌گیری برای ثبت‌نام در کلاس‌های کنکور، بهتر است از افرادی که در سال‌های گذشته توانسته‌اند رتبه برتر کشور باشند و یا در دانشگاه‌های خوب قبول شده‌اند در مورد کیفیت کلاس‌های کنکور آموزشگاه مورد نظرتان مشورت بگیرید. مطمئناً انتخاب یک آموزشگاه مناسب می‌تواند شما را در رسیدن به موفقیت یاری نماید. در ادامه مقاله کلاس کنکور معماری ارشد کجا بریم؟ سعی خواهیم کرد برخی از ویژگی‌های یک آموزشگاه مناسب را بیان نماییم.

 آموزشگاه کنکوری که به‌صورت تخصصی در رشته معماری فعالیت می‌کند، می‌تواند بهترین گزینه برای  باشد. زیرا در این آموزشگاه‌ها از اساتید متخصص، باتجربه و ماهری استفاده می‌کنند تا دانشجویان را به بهترین شکل ممکن آموزش داده و برای کنکور آماده نمایند.

باتوجه‌ به اینکه زمان شما برای مطالعه تمام دروس فقط ۸ الی ۱۲ ماه است، بنابراین به دنبال آموزشگاهی باشید که تمام دروس مورد نیاز برای کنکور کارشناسی ارشد معماری را ارائه می دهد. همچنین موسسه ای که دارای برنامه زمان بندی شده مناسبی باشد گزینه بهتری برای انتخاب است. در این صورت با خیال راحت می توانید همگام با کلاس ها ، تمام دروس را تا روز کنکور به نحو احسن مطالعه نمایید.

کلاس های کنکور ارشد معماری

استفاده از استادان برتر در کلاس های کنکور معماری ارشد

کلاس کنکور معماری ارشد کجا بریم؟

معرفی یک آموزشگاه مناسب برای داوطلبان کنکور ارشد معماری کار بسیار سختی است. اما به جرئت می‌توان گفت که آموزشگاه معماری پلان، یکی از بهترین آموزشگاه‌های کنکور تهران در زمینه ارائه خدمات مناسب برای داوطلبان کنکور ارشد و دکتری معماری است. این آموزشگاه به‌صورت تخصصی و با استفاده از اساتید طراز اول کشور تمامی دروس کنکور ارشد معماری را ارائه می‌دهد. در ضمن آموزشگاه پلان اقدام به تهیه انواع پکیج‌های اقتصادی با قیمت بسیار مناسب، برای تمام گرایش‌های مربوط به رشته معماری ارشد نموده است. تمامی اطلاعات مربوط به کلاس‌های کنکور و دروس ارائه شده در آموزشگاه معماری پلان را می‌توانید در بخش برنامه کلاسی این سایت مشاهده نمایید.

کلام آخر

ما در مقاله کلاس کنکور معماری ارشد کجا بریم؟ سعی کردیم شما را با ویژگی‌های یک آموزشگاه خوب و برتر آشنا کنیم. فراموش نکنید در صورتی که این مسیر را در کنار اساتید کاربلد و باتجربه طی نمایید می‌توانید روش درست مطالعه‌کردن و  تکنیک‌های کنکوری دروس را بیاموزید. در نتبجه جزو رتبه برترهای مؤسسه پلان در کنکور ارشد معماری خواهید شد.