کلاس‌های مهم کنکور ارشد

رشته معماری از شاخه‌های هنری محسوب می‌شود. در این رشته به برنامه‌ریزی، طراحی، نظارت و ساخت انواع ساختمان‌ها و محیط‌های خارجی و داخلی پرداخته می‌شود و ترکیبی از علم، فناوری، مهندسی و هنر است. برای آغاز کار در این رشته باید داوطلب بامهارت و دانش با روش‌های ساختمان‌سازی آشنا شود و در موضوعاتی تخصصی مانند تاریخ معماری، طراحی ساختمان، مکانیک سازه، مواد ساخت، روش‌های ساخت و… آموزش ببیند. برای اینکه بدانیم برای کنکور ارشد معماری چه کلاسی بریم به این مطلب توجه کنید.

کنکور ارشد معماری

افرادی که می‌خواهند در سال جدید در کنکور ارشد معماری ثبت‌نام کنند باید درس‌های مربوط به رشته موردنظر خود را مطالعه کنند تا بتوانند برای حضور در آزمون آمادگی مناسب و لازم را کسب کنند. برای اینکه یک‌قدم مهم برای موفقیت بردارید، باید در مورد منابع درس‌های امتحان کنکور، ضریب‌ها و مبحث‌های امتحانی اطلاعاتی را کسب کنید.

شاید هم برای این منظور از خود بپرسید برای کنکور ارشد معماری چه کلاسی بریم؟ به دلیل اینکه داوطلبین ارشد معماری زمان و فرصت کمی نسبت به دیگر داوطلب‌ها برای خواندن موضوعات آزمون دارند باید منابعی را برای خود انتخاب کنند که مختصر و مفید در مورد مباحث توضیحات کاملی را داده باشد. سپس زیر نظر یک استاد به آموزش و یادگیری این منابع بپردازید. برای موفقیت بیشتر می‌توانید به آموزشگاه پلان قسمت معماری مراجعه کنید و از منابع آموزشی و استاد معروف و ماهر این مجموعه یعنی بابک رستمی برای موفقیت در آزمون یاری بطلبید. از راه‌هایی که می‌توان تسلط یک داوطلب را بیشتر کرد حل‌کردن تست‌های آزمون سال‌های گذشته است. داوطلب باید منابع آزمون را خوب مطالعه کند و از بهترین منابع درسی و کلاس‌های خوب کنکور استفاده کند.

کنکور ارشد معماری

درس‌خواندن برای ارشد معماری

اگر فردی دانشجو یا حتی فارغ‌التحصیل در کارشناسی معماری باشد و بخواهد در کنکور ارشد معماری شرکت کند باید به موارد کلی و نکات ابتدایی در مورد گرایش‌ها و چگونگی آغاز به درس‌خواندن برای کنکور ارشد را بداند. این فرد می‌تواند از فایل‌هایی که برای دانلود در این زمینه قرار داده شده استفاده کند. تجربه‌های مناسب و نکاتی در مورد رتبه‌های برتر کنکور ارشد معماری در سال‌های قبل را دانلود کرده و اطلاعات کاملی به دست بیاورد. آزمون‌های کنکور ارشد دومرحله‌ای است که شامل:

آزمون‌های تئوری که شامل دو سوم سنجش است و مرحله دوم هم بعد از صادرشدن کارنامه و گرفتن نتیجه اولیه برگزار می‌شود. همچنین آزمون‌های هنر ساخت یک‌مرحله‌ای و به‌صورت تئوری است آزمون‌های معماری هم دودسته هستند که شامل درس‌های مهارتی که شامل دروس فنی ساختمان، سیستم‌های ساختمان، زبان تخصصی و ایستایی فن ساختمان است.

درس‌های حفظی هم مانند درس‌های تاریخ و مبانی نظری، مواد و مصالح، زبان عمومی درک معماری، مدیریت کارگاه و… است. پس اگر می‌خواهید بدانید کنکور ارشد معماری چه کلاسی بریم باید بدانید بهترین مکان آموزشگاه پلان بخش معماری بهترین مکان برای موفقیت است.

از چه زمانی شروع به خواندن کنیم؟

یک داوطلب کنکور ارشد معماری حداقل باید یک سال قبل از شروع آزمون مطالعات خود را شروع کند. بدین صورت که تابستان را آرام و متوسط و پاییز فشرده‌تر بخواند و در دو ماهی که به کنکور دارد مطالعات خود را افزایش دهد. باید حاشیه‌ها و خلاصه جملات مهم را در کتاب علامت‌گذاری کند. در ۵ ماه مانده به کنکور برای یادآوری مجدد شروع به مطالعه مطالب مهم کند تا زمان‌بندی مناسب و خوبی را داشته باشد.

مهم‌ترین عاملی که موجب موفقیت در کنکور ارشد معماری می‌شود این است که بدانید برای کنکور ارشد معماری چه کلاسی بریم؟ و اینکه این مطالعه و برنامه‌ریزی باید در مکان و محیطی آرام انجام شود. حتما به‌صورت مستمر مطالعه را انجام داده و با شرکت در کلاس‌ها و شرکت در آزمون‌های تست و یک جمع‌بندی درست و کلی می‌توان به موفقیت رسید.

کلام پایانی

اگر داوطلبی از خود می‌پرسد برای کنکور ارشد معماری چه کلاسی بریم باید گفت برای موفقیت و کسب رتبه‌های بالا باید بهترین آموزشگاه یعنی گروه معماری پلان را انتخاب کنید. در بخش معماری از اطلاعات و آموزش‌های اساتید معروفی چون آقای بابک رستمی استفاده کنید تا به نتیجه مطلوب و درستی برسید.